Kolimacja lornetki jakie koszta?

Problemy, czyszczenie, regulacja, naprawa, instrukcje, oprogramowanie etc.

PostAdamo33 | 05 Lip 2006, 10:18

Witam
Mam pytanie do P.Janusza jakie sa koszta kolimacji lornetki na kolimatorze?ostatnio sprzedalem lornetke Revue 7x50 i klient nie jest do konca zadowolony z niej.Mowi ,ze sa na dole jakby cienie i obraz z jednego okulary nie pokrywa sie idealnie z drugim choc jest punktowy .Mysle ,ze na kolimatorze by sie to dalo ustawic sam kiedys probowalem to ustawiac (sa tam wkrety na zewnatrz do regulacji)Prosze odpisac na meila adrs moj jakie by byly koszta kolimacji bo jestem zdecydowany wyslac ja do Pana .
dziekuje Adam
ad.ski@poczta.onet.pl
 
Posty: 13
Rejestracja: 10 Kwi 2006, 14:11

PostJanusz_P. | 05 Lip 2006, 11:04

Koszt kolimacji lornetki zamyka się zwykle w przedziale 50-120 zł w zależności od czasu pracy nad nią, koszt godziny usługi serwisowej to 45 zł brutto.
Cieni w źrenicy nie zlikwidujemy bez wymiany pryzmatów na odpowiednie ze szkła BaK-4 ale to jest już nieopłacalna sprawa :roll:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostAdamo33 | 05 Lip 2006, 14:31

W takim razie powiem klientowi niech wysle ja do Astrokraka w celu sprawdzenia i kolimacji .Z tego co sie orientuje to obraz byl punktowy sprawdzalem go na gwiazdach :D ale klient ktoremu ja sprzedalem mowil, ze nie pokrywalo sie w pelni pole widzenia jednego i drugiego okularu tak jakby jeden zachodzil na drugi i nie bylo idealnego kola i mowil o cieniu .Co do pryzmatow to na pewno sa orginalne sama lornetka jest dobrej marki zreszta sam to ocenisz .Dziekuje za pomoc :D
Adam
 
Posty: 13
Rejestracja: 10 Kwi 2006, 14:11

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

AstroChat

Wejdź na chat