Wasze opinie o Teleskopie Bresser - MESSIER N-203

PostSREBERKO | 23 Sie 2006, 20:53

Przymierzam się do zakupu mojego pierwszego teleskopu.
Mam do dyspozycji 2,5 tysiąca zł. Zastanawiam się nad Teleskopem Bresser - MESSIER N-203

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_i ... cts_id=343

Po 8 września chciałbym złożyć zamówienie więc proszę was o rade
co o nim sądzicie? Jesli znacie lepszy za podobną cene podajcie.
Czy ten teleskop nadaje sie do astrofoto?
Co sądzicie o jego montazu?

wielkie dzięki za pomoc
Juventini
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 Sie 2006, 17:05

PostSREBERKO | 26 Sie 2006, 11:28

Czy nikt z was nie spotkał się z tym teleskopem :(
Juventini
 
Posty: 2
Rejestracja: 23 Sie 2006, 17:05

Postmonter | 26 Sie 2006, 11:44

Typowy średniak, lustro 20cm na monażu EQ5. Troche krótsza ogniskowa niż w Celestronach, Syntach czy Orionach. Z korektorem komy można pokusić sie o próby astrofoto. Tylko na tym polu mogą wyjść niedomagania montażu (jeśli foto w ognisku głównym). Na duży plus zasługuje szukacz. Będzie bardziej wymagający jeśli chodzi o okulary niż jego odpowiedniki innych firm, a to z racji światłosiły.
Generalnie, pokaże masę obiektów i da sporo frajdy z obserwacji, w końcu to kawał lustra.

pozdrawiam
Maciek
PTMA Białystok
Dobson 254/1200, bino 26x70
m. +48604700396
N 53 04.122 E 23 06.086
Stacja PFN PAVO9
Awatar użytkownika
 
Posty: 30
Rejestracja: 11 Mar 2006, 19:32
Miejscowość: Białystok

PostPavvel | 29 Sie 2006, 12:30

Witam,

Jak się ma tytułowy teleskop do teleskopów Soligora? Chodzi mi o samą jakość tuby.

Jeśli wiecie (Janusz pewnie wie ;) ) to się podzielcie ;P

A, jeszcze jedna rzecz. Co są warte okulary z zestawu? Tzn - czy od razu zbierać i kupować inne, czy te są wystarczające na jakiś (potencjalnie dłuższy) czas...

I pytanko stricte do Janusza - czy taki zestaw u Ciebie jest "nierozbieralny" tzn czy można wymienić okularki na inne, etc.

Pzdr,
Pavvel
 
Posty: 63
Rejestracja: 19 Maj 2006, 21:38

Postsaywiehu | 29 Sie 2006, 14:16

Na pytanie co do okularkow, odpowiem ostrożnie, że te Plossle nie mogą być okularkami docelowymi. Pewno i chwała Bresserowi, że doklada 3, a nie 1-2 okularki. Ale ja na 100% nie bylbym zadowolony z obrazów. Zresztą ten teleskop aż się prosi o dokupienie np. parki okularków 2-calowych do DS. To samo tyczy sie kilku okularków z rodzin np. LV, Ortho, o różnych ogniskowych.
Niestety, zakup teleskopu to jedno, a zakup okularków- to drugie.
Z tymi z zestawu spokojnie można zaczynać. Hmmm.... mozna też przy nich pozostać. Ale nie radzę wtedy choć raz w życiu luknąć przez okularek z wyższej półki :D
saywiehu
 

PostPavvel | 29 Sie 2006, 15:28

saywiehu napisał(a):Na pytanie co do okularkow, odpowiem ostrożnie, że te Plossle nie mogą być okularkami docelowymi.


O tym chyba zapomniałem napisać :) Na pewno nie myślę o tych okularach docelowo. Mają starczyć na początek, na "rozruch" ;) Potem na pewno pójdzie jakiś fajny krótki Lantan, a z czasem dokompletuje się pozostałe.

Niestety, zakup teleskopu to jedno, a zakup okularków- to drugie.



Jak wszędzie, jak zawsze - wiadomo ;)

Z tymi z zestawu spokojnie można zaczynać.



I o to własnie chodzi :)


Pzdr,
Pavvel
 
Posty: 63
Rejestracja: 19 Maj 2006, 21:38

PostPavvel | 29 Sie 2006, 15:35

Ewentualnie w grę może wchodzić jeszcze Celestron C8N - niższa cena akurat na tyle, by dołożyć od razu fajne okularki. Montaż, na ilę widzę, to to samo...

Pzdr,
Pavvel

A niestety Soligor 800 jest jeszcze za drogi :(
 
Posty: 63
Rejestracja: 19 Maj 2006, 21:38

Użytkownicy przeglądający to forum: Raptor1981 oraz 59 gości

AstroChat

Wejdź na chat