soft do 350D

Postmohikanin | 21 Wrz 2006, 20:14

Witam
Mam takie małe pytanko, co stosujecie do obsługi 350d?, walcze z oryginalnym programikiem dołączonym na płytce, ale jakoś nie przypadł mi do gustu, np nie moge wyjśc poza czasy 30s, albo zaprogramowac sekwencji zdjęc
Moze ktoś ze starych wyjadaczy coś podpowie, chciałbym całkowicie zasterowac aparatem z kompa

Pozdrowionka
Mohikanin
Pozdrowionka
Mohikanin
Taurus 270/1328, MTO11CA + 350D, niestety ciągle bez montażu:-))
 
Posty: 12
Rejestracja: 01 Sie 2005, 22:33
Miejscowość: CKMK

PosttomekL | 22 Wrz 2006, 12:24

Po pierwsze, istnieje coś takigo jak Szukaj i warto z tego korzystać. Pytanie takie bowiem już padało i na forum jest odpowiedź :) Podaję linka http://wwww.astromaniak.pl/viewtopic.php?t=1105&highlight=dslr

Poza tym, żeby stosować dłuzsze czasy niż 30s potrzeba specjalnego kabelka, na usb nie da rady.
Awatar użytkownika
 
Posty: 170
Rejestracja: 03 Sie 2005, 11:55

Postmohikanin | 22 Wrz 2006, 14:58

Dzięki, no wiesz trochę szukałem , ale niestyty czasami mozna przegapic .
Pozdrowionka
Mohikanin
Taurus 270/1328, MTO11CA + 350D, niestety ciągle bez montażu:-))
 
Posty: 12
Rejestracja: 01 Sie 2005, 22:33
Miejscowość: CKMK

Postsp5oau | 25 Wrz 2006, 21:36

tomekL napisał(a):Po pierwsze, istnieje coś takigo jak Szukaj i warto z tego korzystać. Pytanie takie bowiem już padało i na forum jest odpowiedź :) Podaję linka http://wwww.astromaniak.pl/viewtopic.php?t=1105&highlight=dslr

Poza tym, żeby stosować dłuzsze czasy niż 30s potrzeba specjalnego kabelka, na usb nie da rady.


Tomku, czy mógłbyś zapodać jakieś źródło skąd można ściągnąć ten freeware-owy soft autorstwa Czarka W? Adres http://www.astro4u.net/czarekw/RS/ jest już chyba nieaktualny. Przetrzepałem sąsiednie fora i pół netu w poszukiwaniach, autor na maile nie odpowiada. A może mógłbyś podesłać ten soft na @ ??
Pozdrawiam
Jacek
 
Posty: 41
Rejestracja: 22 Kwi 2006, 15:06
Miejscowość: Warszawa

PostJanusz_P. | 25 Wrz 2006, 22:08

Kompa wprawdzie nie lubię i wręcz nie toleruję na obserwajch przez jego świecącym w nocy jak psu jajka monitor :wink: ale używam wspaniałego pilota wykonanego przez Kolegę Michała Witkowskiego z Torunia i wręcz dedykowanego do astrofoto, programuje się w nim czas i ilość ekspozycji oraz interwał miedzy nimi czyli mamy wszystko co naprawdę potrzeba bez zbędnych bajerów i wodotrysków w specjalistycznym sprzęcie do astrofoto 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postsp5oau | 26 Wrz 2006, 00:25

Dzięki Janusz za cenną informację. Wdzięczny byłbym, jakbyś jeszcze podał info gdzie można poczytać coś więcej na temat tego urządzenia, ew. jak coś takiego nabyć lub samemu sklecić. To co znalazłem na innych forach na temat tej właśnie konstrukcji to jedynie jakieś lakoniczne wzmianki. Ludziska wymyślają nawet ciekawe patenty ale o tym używanym przez Ciebie jakoś wiele informacji nie ma.

Pozdrawiam
Jacek
 
Posty: 41
Rejestracja: 22 Kwi 2006, 15:06
Miejscowość: Warszawa

PosttomekL | 26 Wrz 2006, 09:12

Witam,

Co do softu to podaj mi swój email to Ci go wyślę. O ile pamiętam trzeba mieć chyba zainstalowanego.Net'a. Pogadam też z Czarkiem, co wrzucić ten soft na jakiś serwerek.
Co do pilota to potwierdzam, Michał zrobił na wspaniały prezent konstruując ta zabawkę (nawiasem oryginalny taki pilot Canona to koszt coś około 800zł). Nie wiem jednak czy ma je ciągle dostępne, wiem, że zrobił coś koło 15-20 sztuk dla znajomych i miała to być jednorazowa akcja. Ten pilot robi właściwie to samo, co programik Czarka.
Ponieważ Janusz poruszył temat komputera, więc może kilka moich przemyśleń na ten temat. Właściwie to laptop na polu ma mnóstwo wad: dodatkowy bagaż, ograniczony czas baterii, świeci po oczach (tutaj świetnie pomaga czerwona folia zakładana na ekran), etc. Ale poza tym daje nam kilka rzeczy, których nie trudno docenić, wymienię te 2 najważniejsze:
1. Ustawienie ostrości, zdecydowanie łatwiej i zdecydowanie lepiej niż na ekranie aparatu. Poza tym można się posiłkować programem typu DSLR Focus ( http://www.dslrfocus.com/ )
2. Możliwość guidowania
3. Stała kontrola zdjęć, tzn. ustawiam sobie zestaw tak, aby po każdym zdjęciu było ono od razu ściągane na laptopa i mam natychmiastowy podgląd wykonywanych fotek
Losmandy GM8+ 80ED +SCT8+300D
http://telewy.republika.pl
Awatar użytkownika
 
Posty: 170
Rejestracja: 03 Sie 2005, 11:55

Postsp5oau | 26 Wrz 2006, 20:25

tomekL napisał(a):Witam,

Co do softu to podaj mi swój email to Ci go wyślę. O ile pamiętam trzeba mieć chyba zainstalowanego.Net'a. Pogadam też z Czarkiem, co wrzucić ten soft na jakiś serwerek.
Co do pilota to potwierdzam, Michał zrobił na wspaniały prezent konstruując ta zabawkę (nawiasem oryginalny taki pilot Canona to koszt coś około 800zł). Nie wiem jednak czy ma je ciągle dostępne, wiem, że zrobił coś koło 15-20 sztuk dla znajomych i miała to być jednorazowa akcja. Ten pilot robi właściwie to samo, co programik Czarka.
Ponieważ Janusz poruszył temat komputera, więc może kilka moich przemyśleń na ten temat. Właściwie to laptop na polu ma mnóstwo wad: dodatkowy bagaż, ograniczony czas baterii, świeci po oczach (tutaj świetnie pomaga czerwona folia zakładana na ekran), etc. Ale poza tym daje nam kilka rzeczy, których nie trudno docenić, wymienię te 2 najważniejsze:
1. Ustawienie ostrości, zdecydowanie łatwiej i zdecydowanie lepiej niż na ekranie aparatu. Poza tym można się posiłkować programem typu DSLR Focus ( http://www.dslrfocus.com/ )
2. Możliwość guidowania
3. Stała kontrola zdjęć, tzn. ustawiam sobie zestaw tak, aby po każdym zdjęciu było ono od razu ściągane na laptopa i mam natychmiastowy podgląd wykonywanych fotek

Zalet wynikających z korzystania z laptopa podczas astrofocenia nie sposób przecenić. Trudno również nie dostrzec wad, ale chyba każdy się zgodzi że te pierwsze są zdecydowanie w przewadze. Niemniej konstrukcja tego pilota wielce mnie zaciekawiła i chętnie wszedłbym w bliższą konfidencję z tym ustrojstwem ;) Szkoda że w necie można znaleźć tylko niewielkie wzmianki o tej jak słyszę bardzo udanej konstrukcji.
Czekam Tomku z wielką niecierpliwością na maila.

Pozdrawiam
Jacek
 
Posty: 41
Rejestracja: 22 Kwi 2006, 15:06
Miejscowość: Warszawa

Postsp5oau | 27 Wrz 2006, 12:44

Sofcik dotarł, ogromne dzięki :) Szkoda że nie jest ogólnie dostępny, bo z pewnością przydałby się wielu ludziom. Wszystkie szczegóły odnośnie tego programu już znam, z lutownicą jestem za pan brat (konstruowało się swego czasu różne urządzenia), tak więc problemów nie przewiduję ;)

Pozdrawiam
Jacek
 
Posty: 41
Rejestracja: 22 Kwi 2006, 15:06
Miejscowość: Warszawa

PostJaLe | 28 Wrz 2006, 08:07

Czy moglibyście napisać coś na temat połączenia komputera z Canonem, jaki należy zastosować kabel?

Tomku czy mógłbyś udostępnić program szerszemu gronu, może udało by się umieścić gdzieś, tak do ogólnego ściągania ?

Mam jeszcze kilka pytań, ale to może później.
Awatar użytkownika
 
Posty: 7044
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Postvalis | 28 Wrz 2006, 08:15

dokładnie !. też jestem zainteresowany tym programikiem :)
Awatar użytkownika
 
Posty: 108
Rejestracja: 06 Wrz 2006, 08:55
Miejscowość: iwanowice

Postsp5oau | 28 Wrz 2006, 20:06

Wszystkie informacje znajdziecie tutaj http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=4726.0 łącznie ze schematem kabelka, a co do softu to dawajcie adresy, wyślę Wam mailem (ale dopiero w sobotę, jak będę miał dostęp do stałego łącza).

Pozdrawiam
Jacek
 
Posty: 41
Rejestracja: 22 Kwi 2006, 15:06
Miejscowość: Warszawa

PosttomekL | 29 Wrz 2006, 09:26

JaLe napisał(a):Czy moglibyście napisać coś na temat połączenia komputera z Canonem, jaki należy zastosować kabel?

Tomku czy mógłbyś udostępnić program szerszemu gronu, może udało by się umieścić gdzieś, tak do ogólnego ściągania ?

Mam jeszcze kilka pytań, ale to może później.


Czołem,

Tak, postaram się to zrobić. Nie mniej nie jestem autorem tego softu i musze pogadać najpierw z Czarkiem, może on ma jakiś serwer i bedzie chciał wrzucić to pod swoim szyldem. W każdym razie musze mieć jego oficjalną zgodę. Postaram się z nim skontaktować w najbliższych dniach, ale ostatnio jestem mocno zalatany więc proszę o cieprpliwość.
Losmandy GM8+ 80ED +SCT8+300D
http://telewy.republika.pl
Awatar użytkownika
 
Posty: 170
Rejestracja: 03 Sie 2005, 11:55

PostGregory | 29 Wrz 2006, 18:54

tomekL napisał(a):Tak, postaram się to zrobić. Nie mniej nie jestem autorem tego softu i musze pogadać najpierw z Czarkiem, może on ma jakiś serwer i bedzie chciał wrzucić to pod swoim szyldem.


Czy oprogramowanie to wspolpracuje z Canonem 350D, i czy schematy wykonania polaczenia sa analogiczne do 300D?

Pozdrawiam,
Gregory
Gregory
 

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 45 gości

AstroChat

Wejdź na chat