Ceny teleskopów w Polsce

PostPiotrek | 22 Wrz 2006, 19:23

Ten temat już się chyba kiedys pojawił, ale nie mogę go odszukac.
Czy generalnie ceny spadają, rosną i stoją w miejscu na przestrzeni kilku ostatnich lat?? Z tego co wiem ceny w Europie zachodniej są nieraz niższe niż u nas. Ceny śledzę dopiero od kilku miesięcy więc nie wiem co było wcześniej.
Piotrek
 

PostAnka_U | 22 Wrz 2006, 19:25

Czekasz aż ceny spadną, żeby coś kupić? :wink: (prawdę mówiąc, ja na to po cichu liczę).
Awatar użytkownika
 
Posty: 3026
Rejestracja: 09 Sie 2006, 00:40

 

PostRammstein | 22 Wrz 2006, 19:30

według mnie ceny w Polsce spadają , jest cały czas większa konkurencja a to powoduje spadek cen :) Też mam nadzieje że ceny będą niższe u nas niż na zachodzie , najlepiej żeby były takie jak w USA lub niższe :) Bo niedługo wejdzie nowy sprzęt do sprzedaży i trzeba szykowac powoli kasę :)
 
Posty: 576
Rejestracja: 16 Gru 2005, 22:09
Miejscowość: Wrocław

Postaurynka | 22 Wrz 2006, 20:15

Rammstein napisał(a):według mnie ceny w Polsce spadają , jest cały czas większa konkurencja a to powoduje spadek cen :) Też mam nadzieje że ceny będą niższe u nas niż na zachodzie , najlepiej żeby były takie jak w USA lub niższe :) Bo niedługo wejdzie nowy sprzęt do sprzedaży i trzeba szykowac powoli kasę :)

Tzn. jakie nowości przewidujesz? :?:
Awatar użytkownika
 
Posty: 493
Rejestracja: 09 Sie 2006, 10:55
Miejscowość: Rzeszów/Den-Haag

PostRobert_Bodzoń | 22 Wrz 2006, 21:42

Ceny teleskopów (ogólnie) w przęciągu ostatnich lat na pewno spadły i myślę, że przede wszystkim z dwóch powodów:
- pojawienie się "chińskiej" taniej produkcji
- spadek kursu dolara (umocnienie złotówki)
 
Posty: 1149
Rejestracja: 22 Sie 2005, 10:12
Miejscowość: Jarosław

PostPiotrek | 22 Wrz 2006, 21:42

Anka_U napisał(a):Czekasz aż ceny spadną, żeby coś kupić? :wink: (prawdę mówiąc, ja na to po cichu liczę).

Po cichu na to liczę, aczkolwiek jeśli w ogóle spadną to nie sądzę by były to duże obniżki

Zbieram kasę i jak w przyszłym roku do woja mnie nie wezmą to zamierzam kupic skywatchera maka 102/1300, chyba że pojawiłoby się coś czego nie ma narazie w polsce w sprzedaży w korzystniej cenie.
Piotrek
 

Postzbyszek | 22 Wrz 2006, 22:51

Co do cen , to zaleza takze od popytu, a ten wzrasta . 8)
 
Posty: 3014
Rejestracja: 28 Lip 2005, 23:00
Miejscowość: znikam

PostRammstein | 22 Wrz 2006, 23:20

Jedna nowośc jest zapowiedziana :) i mam nadzieje że cena niebędzie zbyt wysoka a będzie to napewno jeden z lepiej sprzedających się teleskopów :) w USA najprawdopodobiej będzie kosztował gdzieś 1800~2000 dolarów a w Polsce cena jeszcze nie jest znana, a chodzi o LightBridge 16" będzie ważył "tylko" ponad 60 kg :)
A co do cen to spadają w dól cały czas np. w AK jest bardzo wiele przecen :) i niektóre nawet spore bo różnica w cenie wystarczyła by na dokupienie bardzo dobrego okularu :)
 
Posty: 576
Rejestracja: 16 Gru 2005, 22:09
Miejscowość: Wrocław

Postsaywiehu | 22 Wrz 2006, 23:48

Większość okularów w Polsce jest tańsza od identycznych w Niemczech. Inne akcesoria- tak samo. Tyle, że tam jest większy wybór, a i czasem warto kupić nie pojedynczy sprzęcik, tylko "seta".
Cen z USA nie porównujmy do naszych- cło i transport (małe ilości) zabijają wszystko. Za to opłaca się import wprost od producenta z Chin, Tajwanu itd. Tyle, że to też kwestia wielkości dostawy... niestety ciut mało ludzi tu mieszka, a jeszcze mniej potrafi mieć i pasję, i sporo gotówki.
saywiehu
 

PostRobert_Bodzoń | 23 Wrz 2006, 07:20

saywiehu napisał(a):niestety ciut mało ludzi tu mieszka, a jeszcze mniej potrafi mieć i pasję, i sporo gotówki.


Według mnie najgorzej jest z tą pasją, potem to sprawa gotówki, a na końcu małej liczby ludności. Zawsze podziwiałem rozmiar amatorskiego ruchu w mniejszych Czechach. Co do gotówki, to każdy pasjonat z czasem uzbiera na całkiem przyzwoity teleskop. Jeżeli tylko co tysięczny Polak zainteresowałby się astronomią, to byłoby nas 38 tysięcy :D. I gdyby każdy kupił teleskop raz na 4 lata to i tak roczna sprzedaż wyniosłaby 10 tys. teleskopów.
 
Posty: 1149
Rejestracja: 22 Sie 2005, 10:12
Miejscowość: Jarosław

PostPiotrek | 23 Wrz 2006, 11:43

Dużo jest teleskopów które są sprzedawane w Europie zachodniej ale nie w Polsce??
Nie chodzi mi oczywiście o Takahashi itp. tylko raczej o teleskopy z niższej półki
Piotrek
 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 111 gości

AstroChat

Wejdź na chat