Który Teleskop mam wybrać ??? C.D.

Postpiwosz96 | 27 Wrz 2006, 22:29

Witam !!!

Dzięki za odpowiedź. Poczytałem jeszcze troche i już wiem że to bedzie DOBSON 8". Jestem totalnym amatorem jeśli chodzi o astronomie, ale już wiem że chciałbym oglądać mgławice. Ponad to uwielbiam fotografować i chciałbym to połaczyć. I tu mam kolejne pytanie do Was. Czy ten teleskop nadaje sie do tych 2 rzeczy??? Jeśli chodzi o aparat to narazie mam Kodak-a P850 z adapterem na 55 mm ale w przyszłym miesiącu (jeśli finanse mi pozwolą, a jeśli nie to za 2 m-ce) planuje zakup EOS-a 350 D. A może musze coś dokupić (np. dodatkowy okular, soczewke lub filtr) żebym mógł je w miare ładnie widzieć?? Co Waszym zdaniem warto dokupić do tego teleskopu?? Powiem jeszcze że na dodatki moge dołożyć jeszcze jakieć 500-700 zł max.

W miare możliwości prosze o odpowiedź. Z góry wielkie dzięki.
Pozdrawiam Piwosz
 
Posty: 2
Rejestracja: 26 Wrz 2006, 19:48
Miejscowość: Częstochowa

 

Postsaywiehu | 27 Wrz 2006, 22:37

Jedyny sensowny sposób jest tu : http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?t=1219
Niestety, 500-700 zł to za mało. Starczy na sensowny okular do telepa. Albo dwa.
saywiehu
 

PostAnar | 28 Wrz 2006, 23:48

Witam forumowiczów.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem absolutnie zielony jeżeli chodzi o sprzęt i szukanie gwiazd. Znajomy mnie wkręcił i strasznie sie napaliłem na obserwację nieba. Mam w najbliższym czasie zamiar kupić teleskop Sky-Watcher (Synta) SK1309EQ2 lub inny i w związku z tym mam kilka pytań:

1) Czy Sky-Watcher (Synta) SK1309EQ2 będzie on dobry do obserwacji planet układu słonecznego, galakty i mgławic?

2) Czy może jednak doradzacie inny sprzęt na początek (max. to przedział cenowy do 800zł i chciałbym aby był na tyle dobry aby na jakiś czas starczył - do momentu aż się czegoś nauczę i będzie mi mało :) )

3) Czy istnieje możliwość zamontowania absolutnie amatorskiego aparatu cyfrowego (Samsung S-800) do teleskopu i robienia zdjęć chociażby planet układu słonecznego?

Pozdrawiam i proszę napiszcie od czego mam wogóle zacząć :wink:
Awatar użytkownika
 
Posty: 48
Rejestracja: 28 Wrz 2006, 18:21
Miejscowość: Piła/Czarnków/Poznań

Postsaywiehu | 28 Wrz 2006, 23:59

Anar- tobie to doradzę tak. Pakuj się w auto, czy autobus i przyjeżdżaj do mnie! Pogadamy, polukasz jak będzie pogoda. Od połowy października otwieram kółko astro w Czarnkowie, tam się też przeprowadzam. Tel. 0 609 097 663 (w dzień raczej bitte), gg 6377628.

http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?t=1330

Dla tych, co nie wiedzą- Czarnków leży 15 km od Trzcianki...
saywiehu
 

PostAnar | 29 Wrz 2006, 00:26

Dzieki wielkie. Na pewno się odezwę.
"Każda dostatecznie zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii" - Arthur C. Clarke
Awatar użytkownika
 
Posty: 48
Rejestracja: 28 Wrz 2006, 18:21
Miejscowość: Piła/Czarnków/Poznań

PostAnka_U | 29 Wrz 2006, 00:36

saywiehu napisał(a):Anar- tobie to doradzę tak. Pakuj się w auto, czy autobus i przyjeżdżaj do mnie! Pogadamy, polukasz jak będzie pogoda. Od połowy października otwieram kółko astro w Czarnkowie, tam się też przeprowadzam. Tel. 0 609 097 663 (w dzień raczej bitte), gg 6377628.

http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?t=1330

Dla tych, co nie wiedzą- Czarnków leży 15 km od Trzcianki...

A nie ma nikogo w promieniu 15 km ode mnie, kto by chciał mnie przygarnąć?
Awatar użytkownika
 
Posty: 3026
Rejestracja: 09 Sie 2006, 00:40

 

Postsaywiehu | 29 Wrz 2006, 00:57

Qrcze, sporo przecież was w Trójmieście...
Tak się zastanawiałem, czy zera nie zapomniałaś po "15" napisać - przygarnąłbym pewno Lwicę;)

A tak- już czwarty raz się przeprowadzam... piąty może gdzieś bliżej ciebie Aniu ;)

A Anar- nie kombinuj ze sprzętami: będziesz miał możliwość porównania. To jest to, czego mi brakowało tu u nas, ja pół Polski musiałem przejechać, żeby móc porównać. W każdym razie nikomu, kto jest w stanie odłożyć, nawet czekając pół roku i dłużej- nie zaproponuję lustra 130, czy refraktora 70.
saywiehu
 

PostAnar | 29 Wrz 2006, 17:32

Saywiechu jeżeli wszystko się uda dograć wpadnę na chwilę nad jeziorko w sobotę około 20:00 - 21:00.
"Każda dostatecznie zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii" - Arthur C. Clarke
Awatar użytkownika
 
Posty: 48
Rejestracja: 28 Wrz 2006, 18:21
Miejscowość: Piła/Czarnków/Poznań

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 81 gości

AstroChat

Wejdź na chat