meade ETX 70 AT czy Skylux 70/700 uzywka

PostAndiDVB | 17 Paź 2006, 21:48

szukam wlasnie na ebay.de czegos uzywanego na poczatek tak jak radziliscie zeby najpierw nabrac jakiejs wprawy i potestowac moja cierpliwosc przy szukaniu krajobrazow kosmosu .

jak wyczytalem niezly bylby na poczatek ETX 70 i skylux jak wyczytalem oba modele byly swego czasu w LIdlu do wyrwania.

czy mozecie mi doradzic co lepiej wybryc z tych 2 modeli i ile dac kasy za taki uzywany zebym nie przeplacil bo moze wyjsc ze zalicytuje za duzo za uzywke a nowy inny bedzie tanszy.

jak wspominalem interesuje mnie ksiezyc i na nim bym sie narazie chcial skupic .
 
Posty: 23
Rejestracja: 07 Lut 2006, 09:41

PostJanusz_P. | 17 Paź 2006, 22:14

Jesli celujesz w obserwacje Księżyca to bierz refraktorek z F/10 albo jakiegoś małego Maka a nie zawiedziesz się na widokach naszej Luny 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostRammstein | 18 Paź 2006, 11:44

ja używam takiego Meade :D i jestem z niego zadowolony a szczerze mówiąc nie używam go do obserwacji księżyca i już bardzo dawno nie obserwowałem księżyca ale trzeba będzie wkońcu popatrzec. W dziele Recenzji jest moja recenzja (poczytaj i czegoś więcej się dowiesz o tym teleskopie). Ważne jest jeszcze skąd będziesz obserwował, nie wiem jak jest z skylux'em ale ETX jest bardzo łatwy w transportowaniu, ja miałem w zestawie plecaczek do którego wszystko ładnie się mieści i bez problemu można jechac nawet na rowerze z nim (np. wyjazd poza miasto ). ETX ma również GoTO ale jeśli jesteś początkujący to odradzam GoTo ponieważ sam zaczynałem z GoTo i tylko Ci się zdaje że uczysz się w ten sposób nieba, nieba uczy się naprowadzając teleskop samemu na obiekty a nie z GoTo ale w ETX'ie można naprowadzac teleskop również bez GoTo (pomijając wszystkie ustawienia które tzreba przeprowadzic na początku obserwacji).
To link do mojej recenzji http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?t=453
 
Posty: 576
Rejestracja: 16 Gru 2005, 22:09
Miejscowość: Wrocław

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 78 gości

AstroChat

Wejdź na chat