Bresser/Messier EQ5 MON-2

PostDashr | 17 Gru 2006, 14:24

Witam wszystkich Forumowiczów i proszę pomoc. Czy ktoś może wie jak dopasować napęd EQ5 MON-2 do autoguidigu? Poszukuję gotowych schematów przeróbek pilota lub informacji "know how"dotyczących hardware'u. Pozdrawiam serdecznie.
 
Posty: 3
Rejestracja: 17 Gru 2006, 13:05
Miejscowość: Białystok

 

Postzbyszek | 17 Gru 2006, 14:54

Wykorzystujac tylko silniczki mozesz skorzystac z jedynego znanego mi rozwiazania co zaprezentowal leszekjed .
Poczytaj cos np. http://astromaniak.pl/viewtopic.php?t=841&highlight=
i pozniejsze inne watki .
 
Posty: 3014
Rejestracja: 28 Lip 2005, 23:00
Miejscowość: znikam

PostDashr | 17 Gru 2006, 19:12

Tak, na to wygląda, że pozostaje mi skorzystać z oferty Leszka. Przejrzałem zagraniczne fora i nie ma nic na temat mojego montażu. Poza tym, czy użycie kamerki wyłącznie do guidingu wymaga jej przeóbki?
 
Posty: 3
Rejestracja: 17 Gru 2006, 13:05
Miejscowość: Białystok

 

Postzbyszek | 17 Gru 2006, 19:22

Z tego co czytalem, nie zawsze jest w okolicy jasna gwiazda do prowadzenia . Wtedy przerobiona kamerka jak znalazl. Mozna tez wieksza srednica obiektywu nadrobic w jakims zakresie brak dlugich czasow.
Kamerke zawsze mozna dac przerobic.
 
Posty: 3014
Rejestracja: 28 Lip 2005, 23:00
Miejscowość: znikam

PostGregory | 18 Gru 2006, 03:14

Dashr napisał(a):Tak, na to wygląda, że pozostaje mi skorzystać z oferty Leszka. Przejrzałem zagraniczne fora i nie ma nic na temat mojego montażu. Poza tym, czy użycie kamerki wyłącznie do guidingu wymaga jej przeóbki?


Przerobka kamery nie jest wymagana, ale zawsze dobrze dysponowac taka przerobiona kamerka bo zwieksza ona tylko elastycznosc systemu.
Mozna np. guidowac na jadrze komety. :)

Jezeli chodzi z kolei o guidowanie na gwiazdach, tutaj wystarczy jak guider zostanie zamontowany np. do glowicy fotograficznej, co pozwoli zorientowac go na pobliskie rejony wokol fotografowanego obiektu docelowego. W ten sposob zapewniam, bez problemu mozna odnalezc wystarczajaco jasna gwiazdke, przy pomocy ktorej poprowadzimy caly zestaw. Stwierdzenie ze w poblizu fotografowanego obiektu nie zawsze mozna znalezc wystarczajaco jasna gwiazda, jest totalnym nieporozumieniem. Na guider mozna wybrac np. refraktor o srednicy obiektywu ok 60-70 mm. Taki PRONTO doskonale sprawdza sie w tej roli, zas ogniskowa 400 mm mozna przedluzac przy pomocy dodatkowych soczewek Barlowa. :) Moje MTO prowadzi PRONTO o srednicy obiektywu 68 mm, ktorego ogniskowa jest wydluzana do wartosci 1200 mm.

Pozdrawiam,
Gregory
Gregory
 

PostDashr | 19 Gru 2006, 20:48

Dzięki za radę Gregory. Dopiero zaczynam przygodę z astrofotografią. Dobrze jest więc posłuchać bardziej doświadczonych kolegów. Obecnie powoli kompletuję sprzęt. Ostatnio, na gwiazdkę, szarpnąłem się na Canonka, ale nie wiem czy dobrze bo 400D, a czytałem, że nie ma szans na wymontowanie filtra IR cut. W sumie to i tak narazie nie planowałem tego robić, bo zamierzam go równiez używać do zdjęć dziennych, choć wiem, że można wstawić filtr Baadera i podregulować barwy. Teraz poluję na kamerkę, oczywiście rekomendowaną przez forumowiczów. Pozdrawiam
 
Posty: 3
Rejestracja: 17 Gru 2006, 13:05
Miejscowość: Białystok

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 82 gości

AstroChat

Wejdź na chat