proszę o opinię na temat tych produktów...

Post1507 | 04 Sty 2007, 12:28

EOS40D MTO-11 CA, montaż SVP, okular Antares 10mm 1,25",EF 70-200 2.8L,EF 24-105 4L IS, EF 300/2.8 LIS
 
Posty: 151
Rejestracja: 19 Mar 2006, 21:18
Miejscowość: zduńska wola

PostJaLe | 04 Sty 2007, 12:52

Star Pointer stanowi rodzaj celownika, dla mnie jest to nic innego jak gadżet, bo o wiele szybciej i sprawniej orientuję teleskop np. dzięki punktom na nim połozonym. bez szukacza.

Co do kamerki to bardzo lapidarny opis świadczy, iż sprzedawca chce coś ukryć. Nic np. nie napisano o czasach z jakimi pracuje (1", 2",3 " itd.), nie wiadomo też czy jest opcja ustawienia BW.
Plusem na pewno jest zamontowanie matrycy CCD, tylko jakiej firmy ?
Awatar użytkownika
 
Posty: 7064
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Postaardwark | 15 Lut 2007, 14:13

JaLe napisał(a):Star Pointer stanowi rodzaj celownika, dla mnie jest to nic innego jak gadżet, bo o wiele szybciej i sprawniej orientuję teleskop np. dzięki punktom na nim połozonym. bez szukacza.

Co do kamerki to bardzo lapidarny opis świadczy, iż sprzedawca chce coś ukryć. Nic np. nie napisano o czasach z jakimi pracuje (1", 2",3 " itd.), nie wiadomo też czy jest opcja ustawienia BW.
Plusem na pewno jest zamontowanie matrycy CCD, tylko jakiej firmy ?


ad.1. Tobie może lepiej się oreintuje wg wystających części teleskopu, ale znam sporo osób (w tym siebie), którym bardzo pasuje ten gadźet. Ale po prostu może z mojego teleskopu nic nie wystaje ;)

ad.2. "kamerka" NexImage Celestrona to odpowiednik mniej więcej Meadowskiego LPI. Niestety bez fajnego oprogramowania Meade. Natomiast co do ukrywania czegokolwiek - nie ma co ukrywać, bo tyle informacji podaje producent - czyli Celestron. I taki sam zakres informacji znajdziesz na każdej stronie oferującej NexImage - czyli "oni wszyscy mają coś do ukrycia". Kamerka ma bardzo ograniczony zakres zarówno kontroli jak i jakości. Generalnie jest to gadżet i moim zdaniem lepiej dołożyć drugie tyle i kupić najtańszą cyfrową lustrzankę. A kompletne dane udostępnione przez http://www.celestron.com/c2/product.php?ProdID=354są takie:
CHIP 1/4" format, HAD, color CCD chip
CAMERA RESOLUTION VGA 640x480
SIZE 3.6mm x 2.7 (4.5mm diagonal)
PIXEL SIZE 5.6 micron square
SENSITIVITY <1 lux
USB CABLE 7ft
i takie też znajdziesz na stronie teleskopy.net, delta optical czy fotozakupy. Z danych tych można by ryzykować stwierdzenie, że wykorzystano chip Sony (o ile wiem, tylko sony określa swoje ccd mianem HAD) - ale bez potwierdzenia ze strony Celestrona trudno takie rzeczy wypisywać

tomek czarnecki
Awatar użytkownika
 
Posty: 46
Rejestracja: 14 Lut 2007, 02:38
Miejscowość: Gliwice

Użytkownicy przeglądający to forum: KamZap oraz 58 gości

AstroChat

Wejdź na chat