czy się róznią?

Postwaldixs | 05 Sty 2007, 14:03

W necie znalazłem taką nasadke..swego czasu mój znajomy miał taką..i sprzedał za grosze mówił ze nie jest zbyt popularna..ale wtedy nie interesowałem sie tym..jaka jest różnica miedzy nasadkami tego typu a kątówkami?..czy hipotetycznie pasowałaby do ZRT 457?
I jeszcze jedno Janusz nappisał ze obecnie pracują nad katówka 90 st. do ZRT..czym ona się rózni od zwykłej kątówki 90 st.? czy lusterko jest pod innym kątem?

http://www.opticsgiant.com/buteac1foerp.html

Pozdrawiam

p.s Tak czy owak nawet jeśli nie pasuje do ZRT a pasowała by do innego refraktora to CHĘTNIE KUPIE jesli ktoś ma taką za przyzwoitą cene.
 
Posty: 808
Rejestracja: 25 Lis 2006, 12:23

PostJanusz_P. | 05 Sty 2007, 18:21

Nasdka którą przystosowujemy obecnie do ZRT oparta jest na pryzmacie dachowym Schmidta o kącie prostym dachu wykonanym z dokładnością ułamka sekundy katowej a nie na lusterku bo otrzymalibysmy obraz lustrzanie odbity :lol:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 53 gości

AstroChat

Wejdź na chat