Canon 400D - kit - tandeta

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

Postwesołek | 31 Gru 2006, 01:09

Robił ktoś normalne zdjęcia kitowym obiektywem, który jest na wyposażeniu Canonów 350D lub 400D ? Według mnie ten obiektyw jak najbardziej zasługuje na swoją nazwę. W życiu nie widziałem większego kitu. Mój kompakt Fuji Finepix E500 robi o niebo lepsze zdjęcia niż ten Canon z kitem. W tym obiektywie chyba tylko przewody i wirnik silnika nie są zrobione z plastyku. Soczewki na 90% wydaje mi się, że są plastykowe, no i te luzy przy nastawianiu na ostrość - tragedia. Czy przypadkiem cały EOS 400D nie jest tak zrobiony ? Pytam bo mogę go jeszcze oddać do sklepu :shock: .
pozdrawiam
 
Posty: 56
Rejestracja: 12 Gru 2006, 18:22

Postqbanos | 31 Gru 2006, 09:32

Szkła sa szklane na pewno, ale obiektyw nie jest najwyższych lotów, zresztą jak za ta kasę to i tak dobrze że ma AF :).Chociaż do dziennych fotek się jako tako nadaje. I nie cały aparat jest takiej cienkiej jakości :)
Zreszta ten KIT jest z góry skazany na wymianę, to tylko taki miły dodatek zeby mozna było coś zrobić od razu po zakupie aparatu. :lol:


P.s. u mnie luzy nie wystepują.
qbanos
 

PostJanusz_P. | 31 Gru 2006, 11:34

Jakby nie było luzów i było w nim ciane pasowanie części to nie byłby Zoomem z Autofocusem tylko obiektywem free focus :lol: :wink:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postqbanos | 31 Gru 2006, 11:43

Janusz_P. napisał(a):Jakby nie było luzów i było w nim ciane pasowanie części to nie byłby Zoomem z Autofocusem tylko obiektywem free focus :lol: :wink:


Myślę że tu chodzi o "latanie" pierścienia ostrości. Wiadomo że jakis luz musi byc.
qbanos
 

PostJanusz_P. | 31 Gru 2006, 11:46

qbanos napisał(a):
Janusz_P. napisał(a):Jakby nie było luzów i było w nim ciane pasowanie części to nie byłby Zoomem z Autofocusem tylko obiektywem free focus :lol: :wink:


Myślę że tu chodzi o "latanie" pierścienia ostrości. Wiadomo że jakis luz musi byc.


Już lepiej gadasz :lol: bo bez luzu nie ma autofosa i zooma :shock:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postwesołek | 31 Gru 2006, 13:26

Jakiś luz musi być ale nie taki ! To chyba jest po prostu zatyczka na korpus. Ja wiem jak wygląda "normalny" obiektyw zrobiony z metalu, czy z przewagą metalu i jak chodzi element obiektywu złużący do zmiany ostrości. To po prostu jest słoik i lepiej by było gdyby go nie dawali w komplecie. Przypomina mi wyroby odpustowe. Nie ma go też w żadnej firmowej ofercie obiektywów Canona. Mam nadzieję, że korpus to jest już inna bajka ale przyznam szczerze, że aż tak solidnie to on nie wygląda, też kupa plastyku. No, ale to jest amatorska lustrzanka za 3000 PLN a nie profesjonalna za 20.000 PLN. Naprawdę, jak ktoś chce robić tylko normalne pamiątkowe zdjęcia to lepiej niech kupi dobrego kompakta ze stabilizacją obrazu za połowę tej ceny.
Pozdrawiam
 
Posty: 56
Rejestracja: 12 Gru 2006, 18:22

PostBogdan J. | 31 Gru 2006, 13:27

Na pewno nie jest to obiektyw, który od razu można wywalić do kosza.
Pamiętam jak w zeszłym roku wykorzystując oświetlenie Księżyca wykonałem parę nocnych fotografii w Dolomitach:



Oto parę z nich:( 300D,iso 800/30s)


Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

Postwesołek | 31 Gru 2006, 13:40

Fotki są ciekawe ale to jest tylko Twoja zasługa bo tak naprawdę technicznie pozostawiają wiele do życzenia. Potwierdziłeś tylko moje obawy, że jest to kit do kitu. Prawdziwe obiektywy Canona to są chyba te powyżej 1000 PLN, a najlepiej nie za mniej niż 3000 PLN. Ano trudno, kupiłem go do konkretnych celów a do pamiątkowych zdjęć mam kieszonkowego kompakta. Nie żyję z focenia żeby taszczyć cały plecak szkła, te czasy już minęły :)
 
Posty: 56
Rejestracja: 12 Gru 2006, 18:22

PostJanusz_P. | 31 Gru 2006, 13:41

Wesołku, obiektyw kitowy z 350D też traktuję jako zatyczkę ale sprawdza się ona przy widoczkach astro i robieniu zdjęć rodzinnych w zupełności a autofokus całkiem przyzwoicie w nim dziala więc nie oczekuj w cenie rzędu 100 dolców jakiegoś tytanowego cuda z gradientową optyką, to tylko obiektyw kitowy, pamietaj o tym :lol:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostBogdan J. | 31 Gru 2006, 13:43

Też tak mówiłem z czsem kupiłem montaż potem refraktor i tak to się zaczęło..... :wink:
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

PostKamil K. | 31 Gru 2006, 13:48

Przecież np. w sieci MAKRO przypuszczam że w innych hiper też, można sobie pomacać aparacik bez problemu co uchroniłoby Ciebie przed zakupem tej plastikowej "tandety" i pozwoliło dokonać słusznego wyboru.

Bogdan, świetne fotki, jak widać nawet KIT'em można robić fotki na poziomie trzeba tylko chcieć i próbować bo bez tego nawet aparatem za 20.000 zł też Ci nic nie wyjdzie.
SBIG ST2000XM - ED80 - HEQ-5 SynTrek - Lunt LS60THa DS50
Awatar użytkownika
 
Posty: 323
Rejestracja: 07 Lut 2006, 22:52

Postwesołek | 31 Gru 2006, 13:51

No właśnie, przekonałem się o tym. Tylko, że to tak wygląda jakby wsadził do normalnego średniej jakości auta fotele z Syreny - pamiętacie takie auta ? :lol:
 
Posty: 56
Rejestracja: 12 Gru 2006, 18:22

Postwesołek | 31 Gru 2006, 13:54

Oczywiście, że w sklepie ten obiektyw też budził zastrzeżenia tylko, że nie było innego wyboru. Poza tym nikt w sklepie nie ogląda towaru aż tak dokładnie, z użyciem lupy. :shock:
 
Posty: 56
Rejestracja: 12 Gru 2006, 18:22

PostKamil K. | 31 Gru 2006, 13:56

Dokładnie :lol: tylko ile osób kupiłoby samochód bez foteli i go garażowało do momentu kiedy uzbierają na fotele klasy F1 :lol:
SBIG ST2000XM - ED80 - HEQ-5 SynTrek - Lunt LS60THa DS50
Awatar użytkownika
 
Posty: 323
Rejestracja: 07 Lut 2006, 22:52

Postwesołek | 31 Gru 2006, 14:10

No nie, ja tylko wyraziłem swoje niezmierne zdumienie, że taka przodująca firma może wsadzić taki odpustowy badziew. Lepiej by było gdyby sprzedawali samo body. Jak ktoś kupuje aparat do celów profesjonalnych czy półprofesjonalnych to zastanowi się później nad obiektywem i wątpię czy bedzie rok z tym czekał. Jak ktoś chce robić zdjęcia pamiątkowe na co dzień to powinien kupić dobrego czy średniego kompakta, a jak ktoś chce robić astrofoto to naprawdę ten obiektyw nie jest mu potrzebny. Ja z tego nie robię problemu bo można go sprzedać za 100 zł na Allegro, tylko po co Canon bawi się w takie eksperymenty ?
Co do tego czy soczewki są ze szkła to mam naprawdę wątpliwości.
 
Posty: 56
Rejestracja: 12 Gru 2006, 18:22

PostJaLe | 31 Gru 2006, 14:18

wesołek napisał(a):No nie, ja tylko wyraziłem swoje niezmierne zdumienie, że taka przodująca firma może wsadzić taki odpustowy badziew. Lepiej by było gdyby sprzedawali samo body. Jak ktoś kupuje aparat do celów profesjonalnych czy półprofesjonalnych to zastanowi się później nad obiektywem i wątpię czy bedzie rok z tym czekał. Jak ktoś chce robić zdjęcia pamiątkowe na co dzień to powinien kupić dobrego czy średniego kompakta, a jak ktoś chce robić astrofoto to naprawdę ten obiektyw nie jest mu potrzebny. Ja z tego nie robię problemu bo można go sprzedać za 100 zł na Allegro, tylko po co Canon bawi się w takie eksperymenty ?
Co do tego czy soczewki są ze szkła to mam naprawdę wątpliwości.


Oddaj do sklepu, bo dziadostwo kupiłeś.
Awatar użytkownika
 
Posty: 7044
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Postwesołek | 31 Gru 2006, 14:21

Chyba tak zrobię. :roll:
 
Posty: 56
Rejestracja: 12 Gru 2006, 18:22

PostJaLe | 31 Gru 2006, 14:23

wesołek napisał(a):Chyba tak zrobię. :roll:


Tak zrób i nie lamentuj 8)
Awatar użytkownika
 
Posty: 7044
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Postzbyszek | 31 Gru 2006, 15:14

JaLe cos taki zasadniczy ? Jakbs taki rozklekotany sprzet kupil i to jako nowke ? Krew zalewa . Ale to normalna sprawa, ze towar jakby z odrzutu u nas jest w sprzedazy. W Niemczech chocby glupia kawa, proszek do prania tej samej marki co w Polsce sa inne , lepszej jakosci. tak samo samochody . Trudno dziwic sie, ze w obiektywie cos luzniej niz powinno byc. Dobrze, ze tylko w nim .
 
Posty: 3014
Rejestracja: 28 Lip 2005, 23:00
Miejscowość: znikam

PostJaLe | 31 Gru 2006, 15:21

zbyszek napisał(a):JaLe cos taki zasadniczy ? Jakbs taki rozklekotany sprzet kupil i to jako nowke ? Krew zalewa . Ale to normalna sprawa, ze towar jakby z odrzutu u nas jest w sprzedazy. W Niemczech chocby glupia kawa, proszek do prania tej samej marki co w Polsce sa inne , lepszej jakosci. tak samo samochody . Trudno dziwic sie, ze w obiektywie cos luzniej niz powinno byc. Dobrze, ze tylko w nim .


Właśnie dlatego powinien oddać lub wymienić. Bo po co się męczyć z czymś co nie jest funkcjonalne i krótko mówiąc nieodpowiednie ?

Jak masz jakieś inne rozwiązanie to wesołek na pewno Cię wysłucha.
Awatar użytkownika
 
Posty: 7044
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Postwesołek | 31 Gru 2006, 15:57

Póki co to nie robi jeszcze jednej rzeczy, nie zapisuje równocześnie w RAW i JPG tylko zapisuje dwa jednakowe pliki JPG, ten drugi z rozszerzeniem np. 0001[1]. Samego Rawa zapisuje. To jest święta prawda co pisze Zbyszek. Polska to jest kraj do upychania badziewi i odrzutów różnej maści. Też miałem okazję (a raczej moja żona) się przekonać o kiepskich proszkach i kawie za te same pieniądze w porównaniu do tych kupionych na rynku niemieckim. Zaraz pewnie Jale mi napisze że mogłem sobie do Niemiec pojechać po aparat ale ja mam do granicy 350 km. Poza tym mogę dodać, że w porównaniu do 350 D nie wychodzą zbyt dobre darki. Kolega ma 350D i porównanie szumów w darkach wychodzi raczej na korzyść 350D, no ale z ostateczną oceną to trzeba poczekać do fotografii nieba bo darki to też nie wszystko.
 
Posty: 56
Rejestracja: 12 Gru 2006, 18:22

Postwesołek | 31 Gru 2006, 16:17

Ale dla pełnej jasności muszę napisać, że kolega ma 350D wyprodukowanego dla USA i tam też kupionego. Pokazaliśmy z niego zdjęcia na tym forum razem z materiałem źródłowym bez darków, flatów i innych kombinacji. Wnioski można wyciągnąć samemu. Kiedyś kupiłem w Niemczech okular Antaresa UWA 10 mm za 230 E a potem za dwa lata kupiłem w ASTROKRAKU niby taki sam jako drugi do lornety za połowę tej ceny. No niestety nie są to te same okulary chociaż wyglądają tak samo i mają te same ogniskowe. Da się oglądać ale różnica jest widoczna. Nie mam pretensji do ASTROKRAKA bo nie zapłaciłem za niego 230 E ale to jest przykład, że nie musi być to samo w tym samym opakowaniu. ASTROKRAK nie miał w ofercie okularu dwa razy droższego. Może takiego nie mieli na rynek polski albo importer uznał, że taki się tu nie sprzeda. Tego to już nie wiem.
Pozdrawiam
 
Posty: 56
Rejestracja: 12 Gru 2006, 18:22

PostJaLe | 31 Gru 2006, 16:32

Zaraz, zaraz, odpowiadam Ci wesoły - wesołku, że jak masz złego Canona to go oddaj lub wymień.
Przyznaję rację zbyszkowi, że jednak pewne (podkreślam - pewne towary są na naszym rynku gorsze i dotyczy się to nie tylko sprzetu RTV). Tymczasem wesoły - wesołku traktujesz moje rady nie na serio.
Stąd też uważam, że jestes faktycznie wesołkiem, jednocześnie wprowadzasz pewiem dysonans, bo sam nie wiem jak mam to rozumieć.
Chyba nie traktujesz mnie poważnie i też uważasz, że jestem wesołkiem.
Tymczasem ja opowiadam jak najbardziej serio.
Ostatnio edytowany przez JaLe, 31 Gru 2006, 16:34, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
 
Posty: 7044
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Postzbyszek | 31 Gru 2006, 16:34

Aparaty mozna kupic w pixmania.com . Sa to produkty z rynku francuskiego . Body 2700 zl http://www.pixmania.com/pl/pl/382551/ar ... -400d.html
Kupowalem tam troche rzeczy i dochodzily. Kiedys na AF czytalem, ze ktos nie otrzymal na czas towaru ale nie mieli go w magazynie. W/g mnie to solidna firma.
Ostatnio edytowany przez zbyszek 31 Gru 2006, 16:43, edytowano w sumie 2 razy
 
Posty: 3014
Rejestracja: 28 Lip 2005, 23:00
Miejscowość: znikam

PostJaLe | 31 Gru 2006, 16:36

Acha i chyba nawet na AF (tak na 70%) ktoś pisał, że jednak 400 D ustępuje 350 D, ale mogę też mylić fora np. z jakimś fotograficznym
Awatar użytkownika
 
Posty: 7044
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

AstroChat

Wejdź na chat