teleskopy oriona

Postmichał | 14 Paź 2005, 14:01

witam , to znów ja, skoro wiem że oriony dają dobre efekty, to chciałbym teraz spytać o konkretny przykład. zastanawiałemmianowicie się nad modelem oriona Astro view 100 ST EQ, ewentualnie ten sam model ale z większą średnicą - 120 mm, czy może być dobry wybór? no i chciałem jeszcze spytać jak z obserwacjami w warunkach terenowych a ściślej mówiąc niskich temperaturach, nie chodzi już o obserwatora ale jak sprzęty to znoszą? dzięki z góry za odzew, pozdro "astro"
michał
 
Posty: 3
Rejestracja: 11 Paź 2005, 14:30
Miejscowość: lublin

PostJanusz_P. | 14 Paź 2005, 16:54

Model 120mm sugerowałbym już na większym i sztywniejszym montażu jakim jest Sky View Pro bo ta luneta 120mm jest trochę przyciężka na montaż Astroview :roll:
Pracowałem motażem SVP spokojnie przy lekkim wietrze i -15*C w terenie, oczywiście sam zmarzłem dość konkretnie ale warto było dla tych pięknych, zimowych widoków Oriona i Saturna :lol:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

AstroChat

Wejdź na chat