Wybór teleskopu

PostJanusz_P. | 29 Mar 2007, 16:53

Zapomniałeś że trzeba jeszcze zainwestować w odpowiedni soft do obróbki zdjęć bo tym kiepskim zwykle darmowym można sobie zaniżyć loty co najmniej o dwa poziomy :roll:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostJaLe | 29 Mar 2007, 16:58

Janusz_P. napisał(a):Zapomniałeś że trzeba jeszcze zainwestować w odpowiedni soft do obróbki zdjęć bo tym kiepskim zwykle darmowym można sobie zaniżyć loty co najmniej o dwa poziomy :roll:


Co do tego różnic pomiędzy darmowym, ale płatnym softem nie możemy być pewni.
Nikt nie przeprowadził miarodajnych testów :)

Dlaczego tak sądzę? Otóż jest sporo maniaków, którym nie zależy na kasie, a robią coś bo lubią . Często tak dzieje się w sferze oprogramowania.

Mogę podrzucić komuś swój materiał z jakiejś sesji i można takie próby wykonać, wtedy będziemy pewni.
Póki co to tylko spekulacje na temat ......
Awatar użytkownika
 
Posty: 7064
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostLech | 04 Kwi 2007, 10:04

Jednak kupilem Messiera N-150, no coz cena jednak duzo nizsza, pewnie wszyscy beda mowic ze zrobilem blad, ale od czegos trzeba zaczac :) .
A jednak dwukrotna roznica w cenie z orionem to sporo. Za zaoszczedzony 1600 jednak mozna sporo kupic: okularki, filtry, czy nawet jakas druga tube !!! (moge nawet synte na dobsonie jeszcze kupic:) pozdrowienia dla saywiehu)

Mam nadzieje ze jest na magazynie i wkrotce do mnie przyjdzie, bo juz nie moge sie doczekac:D
 
Posty: 14
Rejestracja: 14 Sty 2007, 13:00
Miejscowość: Warszawa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 58 gości

AstroChat

Wejdź na chat