pomoc przy wyborze teleskopu

Postastrofan | 06 Lip 2007, 22:34

Posiadam refraktor Tal 100RS oraz okulary ploosla meade 5000. Moj problem polega na tym iz lubie wszystkie obiekty nieba. O ile moj refraktor "dosc dobrze" sprawuje sie na obiektach ukladu slonecznego o tyle na ds-ach brakuje mu srednicy. Dlugo szukalem teleskopu uniwersalnego ktorym poogladam ds-y oraz przy dobrym seeingu wyciagne wiecej na planetach i Ksiecycu. Myslalem o newtonie na paralaktyku ale jasny newton bedzie wymagal dobrych okularow. A ja posiadam tylko 5-elementowe ploosle. Zastanawiam sie tez nad SCT. Ploosle sie nadadza ale z kolei to z kolei swiatlosila 10 i raczej sprzet planetarny. Prosze o wszelkie sugestie do okolo 4-5tys zl. Dziekuje i przepraszam za brak polskich znakow.
 
Posty: 534
Rejestracja: 30 Cze 2007, 03:21
Miejscowość: Starogard Gdański

PostWlamo | 06 Lip 2007, 22:50

Do tej kwoty polecił bym Teleskop "Meade/Bresser" Messier R-152S.
Jest to sprzęt dość uniwersalny. :D
Z światłosiłą 1:5 i ogniskową jest to sprzęt idealny do DS oraz ASTROFOTO, a z tego powodu , że jest to refraktor jest do oglądania planet. 8)
Można go kupić w astrokraku za 3499zł z 3 plosslami, mapką nieba i księżyca oraz innymi dodatkami. :P
Sam przymieżam się do tego teleskopu. Będę go kupował za około 10- 14dni.
Widzę, że jesteś ze starogardu gdańskiego, a ja z malborka.
Ile masz lat. bo ja 14.

Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
 
Posty: 243
Rejestracja: 02 Maj 2007, 23:47
Miejscowość: Malbork

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości

AstroChat

Wejdź na chat