Prośba o opinie

Postaurynka | 28 Mar 2007, 07:01

Rammstein napisał(a):A jak będzie wyglądac sprawa z transportem u Ciebie ? Wkońcu zestaw waży prawie 40 kg. Raczej metrową tubą ciężko będzie obserwowac z balkonu w zimie :/

Moja loggia ma 8 m kwadratowych, więc myślę, że nie będzie problemów. :D A jeśli chodzi o transport, to nie za bardzo wiem, co miałeś na myśli :oops:
"Nigdy nie bierz życia zbyt serio, bo i tak z tej historii nie wyjdziesz żywy"
Image
Awatar użytkownika
 
Posty: 493
Rejestracja: 09 Sie 2006, 10:55
Miejscowość: Rzeszów/Den-Haag

Postaurynka | 28 Mar 2007, 07:02

misiekc napisał(a):Proponuje rozwazyc zakup SCT.

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopp ... pl&cur=PLN

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopp ... pl&cur=PLN

ewentualnie, w ramach mozliwosci finansowych mozna kupic wersje montazu z GOTO. SCT sa w miare uniwersalne, czyli dobre do kazdego typu obserwacji. Dodatkowo sa to stosunkowo nieduze i lekkie teleskopy.

Wiem, że to fajne telepki, ale trochę światłosiła mi nie odpowiada :wink:
"Nigdy nie bierz życia zbyt serio, bo i tak z tej historii nie wyjdziesz żywy"
Image
Awatar użytkownika
 
Posty: 493
Rejestracja: 09 Sie 2006, 10:55
Miejscowość: Rzeszów/Den-Haag

PostRammstein | 28 Mar 2007, 16:10

Chodziło mi o to że teleskop napewno będzie raz za czas przenoszony w inne miejsce, a 40 kg to już troszkę dużo :/
 
Posty: 576
Rejestracja: 16 Gru 2005, 22:09
Miejscowość: Wrocław

Postaurynka | 28 Mar 2007, 16:19

Rammstein napisał(a):Chodziło mi o to że teleskop napewno będzie raz za czas przenoszony w inne miejsce, a 40 kg to już troszkę dużo :/

:wink: 38 kg to nie tak znowu dużo :D Nie planuję wędrówek kilometrowych z teleskopem na plecach, a jedynie wniesienie go ewentualnie do samochodu :D Dziękuję jednak za troskę :D :wink:
"Nigdy nie bierz życia zbyt serio, bo i tak z tej historii nie wyjdziesz żywy"
Image
Awatar użytkownika
 
Posty: 493
Rejestracja: 09 Sie 2006, 10:55
Miejscowość: Rzeszów/Den-Haag

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 68 gości

AstroChat

Wejdź na chat