Jakie okulary do Synty 200/1000 ?

PostMoralez | 24 Kwi 2007, 23:13

saywiehu napisał(a):No qrcze Moralezie ciem zastrzelem :D
Oświadczam wszem i wobec, ze piętnastkę sprzedałem jeno dlatego, że stałem się statecznym właścicielem ortho UO oraz Ultimy Celestrona o ogniskowych 18 mm, a kasiora z UWA była potrzebna na inne sprzęciory!

Łoj Moralez, nie dość że wywrotnie odczytujesz me zamiary, to jeszcze obgadujesz :P
.


Hehe!! :D no dobra, Say , wiesz jak ja lubię tę szermierkę słowną w naszych postach

A tranzakcja sprzedaży Twojego okularu była publiczna i ogólniedostępna, i bynajmniej nie zdradzam żadnych tajemnic.

Z drugiej zaś strony, przyznaję, że kiedy ten Uwa był jeszcze Twoją własnością, popełniłeś pewną recenzję porównawczę tego szkiełka i generalnie Twoja ocena była bardzo pozytywna, także Dorota napewno będzie zadowolona z zakupu.

A tak na marginesie, przejeżdżam często koło poznańskiej filii FC i mam zamiar kiedyś wziąć 9 i 20 na mały teścik


p.s.
ogladam skrót meczu MU - Milan I to co potrafi Kaka i jak gra w meczu jest fenomenalne - przepraszam , idę delektować się tym futbolem :D
 
Posty: 86
Rejestracja: 14 Paź 2006, 20:17
Miejscowość: Poznań

 

PostJanusz_P. | 25 Kwi 2007, 08:31

dorota napisał(a):Postanowione!
(no chyba że znowu zbijecie mnie z tropu! :) )

Kupię:

Baader Scopos 30 mm
Vixena LV 5 mm
Sky Watchery UWA 9 i 15 mm
oraz filtr polaryzacyjny Celestrona

Może być? :)

Dorota


Komentarz do tego wyboru:

1) Bierzesz kota w worku w ciemnej uliczce :roll: weź sprawdzonego LV-30 to pewniak :idea:
2) Dobry, ekonomiczny wybór, seria LV to jest jakość i komfort za rozsądną cenę 8)
3) Moim zdaniem absolutnie nie warto bo mają duży astygmatyzm nawet większy od Plossli, to kolejny rynkowy niewypał :?
4) Tego przepłacisz bo dobry filtr Variable Polarizer Oriona lub Antaresa dostaniesz sporo taniej :lol:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postsaywiehu | 25 Kwi 2007, 21:20

Janusz, być może nie lubisz UWA, ale ma już je paru ludzi i za te pieniądze chwalą je sobie. Nie mają wcale jakiegoś strasznego astygmatyzmu. To rozsądny wybór na początek, a po gruntownym zapoznaniu się z innymi typami okularów na np. jakimś zlocie, Dorota nie będzie musiała się wstydzić.
Zresztą to na tyle niewielki wydatek, że spokojnie umożliwia sensowne obserwacje i jednoczesne zbieranie na okulary docelowe. A ich różnica w porównaniu z kompletem z zestawu Synty jest po prostu wielka. Chyba lepiej byłoby, gdyby SW na wzór Meade dodawał jeden okular, ale lepszy.
saywiehu
 

PostJanusz_P. | 26 Kwi 2007, 09:04

SW w serii Synta Dobson mierzy w masowego Klienta i nie da dobrego i drogiego okularu w zestawie, bo to ma być z założenia tani i masowy wyrób dla milionów niedzielnych oglądaczy nieba a nie jak w przypadku serii Light Bridge Meade wyrób dla obserwatorów ceniących sobie nowoczesność konstrukcji i jakość wykonania :roll:
Pomarzyć fajna rzecz ale rzeczywistość rynkowa jest dużo brutalniejsza jak proza życia codziennego.
Tak samo jak nie ma dobrych i tanich okularów dobrych i tanich samochodów czy dobrego i taniego jedzenia.
Uważam ze polecanie koleżance tanich okularów SW szczególnie do Newtona jest narażaniem jej na wywalania kasy w błoto, jak chcesz poeksperymetować to ponieś koszty eksperymentu i kup sobie je sam :roll: Miałem je i nie polecam ich do Newtona :oops:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postsaywiehu | 26 Kwi 2007, 09:09

Nie bój się o koszty Doroty. Dałem słowo , że jeśli nie przypadną jej do gustu- odkupię :P
Ale, żeby było sprawiedliwie- zamierzam dołączyć do arsenału i Antaresa SW, W70, a także UWA z nowej serii. Tyle, że mam na tyle różnorodny sprzęt, że każdy z okularów będzie dobrze się sprawować. Przy okazji pytanie- jak krótkie SWA radzą sobie z astygmatyzmem? Pierwsza seria była pod tym względem mniej udana, jak wynika z recenzji Toma Trusocka na Cloudynights.
Qrcze ciekaw jestem możliwości tych okularów, a ich polska cena naprawdę zachęca...
Ostatnio edytowany przez saywiehu, 26 Kwi 2007, 09:20, edytowano w sumie 1 raz
saywiehu
 

PostJanusz_P. | 26 Kwi 2007, 09:20

Chyba nie rozumiesz podstawowej idei forum :roll: to miejsce publiczne i z takich błędnych porad czy wątpliwych opinii korzystają potem inni, od nich też odkupisz te nietrafione okularki :wink:
Nie zrozum mnie źle ale trzeba brać odpowiedzialność za to co się publicznie pisze i poleca bo to nie anonimowy chat gdzie można powiedzieć wszystko bo druga strona się nie zna i weźmie to za dobrą monetę a po roku zapomni że wpuszcono ją w maliny :?
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postsaywiehu | 26 Kwi 2007, 10:12

Janusz- miałem te okulary w ręce i wyciągu. Piętnastkę nawet porównywałem z UO ortho i Ultimą Celestrona. Porównanie jest np. tu:
http://www.astro.forus.pl/viewtopic.php?t=135
http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=15568
Obojętnie, czy ktoś odrzuca te okulary- są tacy, którzy ich używają i chwalą. Przykładem jest choćby Ignisdei. Proszę, nie róbmy afery z powodu polecenia takich okularów, jakie uważam za wystarczające. Mam powody, żeby je polecać - i podpisać to osobiście. Z nimi jest tak jak z Syntą na Dobsie- ten stosunek cena/jakość...
saywiehu
 

PostJanusz_P. | 26 Kwi 2007, 17:01

O.K. Ale psy będą potem na tobie wieszać jakby co więc pamietaj o tym :lol:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostPrzemysław93 | 26 Kwi 2007, 18:23

Ja polecam zamiast tych UWA poprostu LVW 13 choć koszt będzie większy ale chyba warto dozbierać , nawet dla tego że UWA ma bardzo zróżnicowaną opinie na forum :)
Sky-Watcher 10'', 80 ED (SVP) , Vanguard 9x50, kolekcja LVW , UO 5, SWAN 33, UHC Lumicon
Awatar użytkownika
 
Posty: 1931
Rejestracja: 27 Lut 2007, 18:36
Miejscowość: Wrocław / Zielona Góra

 

Użytkownicy przeglądający to forum: lolak89 oraz 33 gości

AstroChat

Wejdź na chat