HEQ5 I ST4

Postcoper | 30 Paź 2014, 09:54

Witam jako że miałem problemy z połączeniem przez ascom montażu postanowiłem użyć kamerki z st4 po podłączeniu kabla st-4 podłączonego bezpośrednio od kamerki QHY5v do montażu heq5 synscan. PHD łączy się z kamerką i montażem i zaczyna kalibrację. Przez 15 kroków gwiazda jest przesuwana na Zachód i potem na wschód . Gdy kalibracja przeskakuje na północ idzie na północ ale juz montaż nie zmienia kierunku ruchu i gwiazda dalej dryfuje na północ. Po niby skończonej sukcesem kalibracji (brak komunikatu błędu) gwiazda oczywiście nie jest na swoim pierwotnym położeniu gdzie kalibracja się zaczęła i guiding nie utrzymuje gwiazdy w jednym miejscu (cały czas dryfuje na północ).naciskając przycisk na pilocie koryguję błąd. ale po to jest ten port żeby nie korygować pilotem. Gdy używałem EQMOD do połączenia z montażem takiego problemu nie miałem.
kabel st4 który mam to 6 żył połączonych 1 do 1 chyba że ma być jakiś przeplot?
HEQ5 Pro SynScan, gso 200/800, SW 80/400, Canon 200d, microsoft lifecam-hd, hqy5v, MPCC MARK III 2", UHC-S 2", OIII 2",gso 0,5x 2" planetary II 5mm, 2,5mm i inne 32mm, 10mm, 7-21mm, 25mm
 
Posty: 50
Rejestracja: 01 Sie 2012, 20:45
Miejscowość: Żurawica k/Przemyśla

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 47 gości

AstroChat

Wejdź na chat