EQ 2 heavy remontu

Postphacops | 07 Maj 2015, 20:30

Dzień dobry.

Miałem okazje za 80 zł takie oto coś zdobyć

Tak wygląda sam montaż. Brakuje podziałki kątowej. W tym miejscu była plastikowa zaślepka z podziałką ale jej nie było. Wyjąłem więc drugą i zamontowałem po tej stronie. Zapewne jak by znaleźć dobry kątomierz dało by się rozwiązać. Pokrętła dokupione. Za balast robi zwykły złom. Mocowanie zeszlifowane. Pasuje do niego mój Sky-Watcher 102/1300 jednak w miło by też wsadzić szynę z gwintem foto. Czy na tym etapie się "da"?

Wstępna propozycja (na plastelinie) lunetki biegunowej. Oczywiście nie na stałe.... Myślę raczej o czymś w rodzaju nakrętek do śrub wklejonych do jakiejś blaszki czy bezpośrednio naklejonych na korpus głowicy. Czy miało by to sens?
Załączniki
EQ 2 heavy remontu: DSCF1962.jpg
Widok ogólny na całe ustrojstwo. Pokrętła dokupione. Za balast robi zwykły złom
EQ 2 heavy remontu: DSCF1961.jpg
Mocowanie zeszlifowane. Pasuje do niego mój Sky-Watcher 102/1300 jednak w miło by też wsadzić szynę z gwintem foto. Czy na tym etapie się "da"?
EQ 2 heavy remontu: DSCF1958.jpg
Wstępna propozycja (na plastelinie) lunetki biegunowej. Oczywiście nie na stałe.... Myślę raczej o czymś w rodzaju nakrętek do śrub wklejonych do jakiejś blaszki czy bezpośrednio naklejonych na korpus głowicy.
EQ 2 heavy remontu: DSCF1957.jpg
Tak wygląda sam montaż. Brakuje podziałki kątowej. W tym miejscu była plastikowa zaślepka z podziałką ale jej nie było. Wyjąłem więc drugą i zamontowałem po tej stronie. Zapewne jak by znaleźć dobry kątomierz dało by się rozwiązać.
 
Posty: 135
Rejestracja: 07 Maj 2015, 20:01
Miejscowość: Świebodzice

 

PostJanusz_P. | 10 Maj 2015, 13:53

To nie EQ-2 tylko Astro 3 ze Sky-luxa, szkoda tylko że uszkodziłeś mu przez spiłowanie skosów siodełko bo teraz dovetaile będą z niego wypadać wraz z teleskopami jak przysłowiowe ulęgałki :arrow: :roll: :oops:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 73 gości

AstroChat

Wejdź na chat