Montaż azymutalny Bressera - prośba o opinie

Postszary | 06 Paź 2015, 18:15

Witam. Zamierzam używać refraktor achromatyczny SW 80/400 jako teleskop dla dziecka i jako przenośny plecakowy travellerek np. na wypady w góry. Niestety, typowy budżetowy statyw fotograficzny nie sprawdza się jako montaż pod taką tubę. Dlatego przyszła mi do głowy myśl, aby na trójnogu od statywu fotograficznego zamiast głowicy foto posadzić głowicę niewielkiego montażu teleskopowego, np. AZ-3 bądź głowicę od montażu azymutalnego sprzedawanego z teleskopami Bresser Skylux. O ile po Az-3 wiem czego się mogę spodziewać, ponieważ miałem ten montaż, to montaż AZ Bressera jest dla mnie zupełną zagadką. W związku z tym mam prośbę do aktualnych właścicieli albo byłych posiadaczy tego montażu o informację, jak wyglądają kwestie z jego użytkowaniem - czy jest stabilny, czy wykonanie i kultura pracy są na akceptowalnym poziomie itp. Mam też pytanie, czy bezproblemowo dałoby się posadzić tubkę SW 80/400 na takim montażu, zważywszy że nie ma ona typowego dovetaila lecz kostkę z mocowaniem na gwint fotograficzny. Zresztą dovetail w standardzie Vixena chyba i tak nie pasowałby do mocowania tego momtażu ze względu na inną szerokość. W przypadku AZ-3 trzeba dokupić w tym celu specjalny adapter. Będę wdzięczny za opinie.
 
Posty: 658
Rejestracja: 12 Sty 2013, 11:40

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości

AstroChat

Wejdź na chat