OKULARY DENKMEIER LOA 3D

Postwojt0000 | 13 Gru 2020, 00:49

angle4cor napisał(a):Co ciekawe, złapał ze mną kontakt niejaki Denis i zaoferował upgrade WO bino do przelotu 27mm, czyli jednak się da coś jeszcze z tej nasadki w razie czego wykrzesać. Nie trzeba zmieniać jej na droższego Maxbrighta. :)


Denis rozwierca diafragmy nasadki do 25mm czyli maksymalnej szerokości pryzmatu użytego w tej nasadce. Nie wiem czy nasadka pracuje wtedy pełnym przelotem 25mm ale szczerze wątpię. Z jakiegoś powodu w nasadkach z przelotem 25mm producenci stosują pryzmaty 27mm aby zachować rozsądny zapas.
Usługa u Denisa kosztowała 100 euro, nie wiem czy coś się zmieniło ale wolałbym chyba dołożyć tą kasę do nowego maxbrighta i mieć "po Bożemu", tym bardziej że szukasz bino ze złączem T2 a to w WO kolejne przeróbki i kolejne pieniądze.
Śp. Franek miał z tego co pamiętam nasadke TS modyfikowaną u Denisa i pisał mi że po tym zabiegu nasadka generowała większe odblaski.
Oczywiście zrobisz jak uważasz :)
DO Extreme 7x50 ED
SW 120/600+AZ4 _ GSO 10''
Bino MAXBRIGHT + 2x: ES 14mm, TV Panoptic 19mm; + ES 24mm 82*
CVM 2" _ ORION UB 2"
Awatar użytkownika
 
Posty: 536
Rejestracja: 01 Cze 2016, 15:16

 

Postangle4cor | 13 Gru 2020, 01:32

Najpierw muszę w końcu złapać jakąś pogodę, bo póki co sobie jedynie gdybam. :)

Denis napisał na cloudy odnośnie odblasków:

...and I know, some here would like to say:

***yeah, why to Supercharging lets say WO binoviewer and others, while users will then see some reflections/ghosting/glare or whatever you want to call it, undersome circumstances, showed more than in original setup?***

But hey, why then someone would like to buy lets say new Baader Maxbright II binoviewer where you will see approx same reflections/ghosting/glare or whatever you want to call it, in original setup, like you will see it in Supercharged binoviewer like WO etc more/less (I had it on test so I can tell that from first hand, and I saw already several comments about that from end users who still like that binoviewer), and lets say nobody wouldnt like to replace it or complain anything?

Reasons are different from end users, and main reason is there to go with larger openings, while there are no, or less, or barely noticable vignetting in eyepieces like Panoptics 24m ES 24mm 68 deg and simillar ones with large field stop diameters.

Some will more appreatiate design, some usability, some mechanical quality, etc, and nothing wrong about that.

But 99% owners of Superchagred binoviewers doenst claim anything, and simply use them and enjoy in them.

Buyers always decide what they want, and some for sure wants to save some money, which is tottaly understandable.

BTW, do you know whats the best binoviewer?

Its the one that you USE wink.gif

Kind regards

Denis


Według jego testów podobne odblaski można zobaczyć też w oryginalnym Maxbright II. W związku z tym podrasowana nasadka WO wcale nie wypada gorzej.

Przyznam jednak, że zabawa z upgradami, to chyba faktycznie powoli taka sztuka dla sztuki. Maxbright II jest jednak niedostępny przynajmniej do lutego. Nie rozmawiałem jeszcze z Denisem na temat ceny, bo póki co chcę przetestować surowy zestaw, ale jeżeli całość nadal wynosi 100e, to się to raczej nie opłaca. Chociaż nasadka WO ma już okulary i barlowa, także zaczynać od nowa z Baaderem mnoży nieco koszty. Czas pokaże. Niech ta pogoda się w końcu nieco poprawi... ;)
Awatar użytkownika
 
Posty: 37
Rejestracja: 01 Maj 2020, 16:35

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

AstroChat

Wejdź na chat