Jak to jest z tym bino?.

Postfranek | 07 Wrz 2018, 09:46

Ja stwierdziłem,że po obserwacji jednym okiem,jak porównałem z drugim(zasłoniętym opaską),to w tym używanym do obserwacji,było wyrażnie ciemniej.Szczególnie po jasnych obiektach np Księżyc :oops: :roll: :wink:
W dzień też.
Ostatnio edytowany przez franek, 07 Wrz 2018, 11:42, edytowano w sumie 1 raz
 
Posty: 1771
Rejestracja: 07 Sie 2009, 15:10
Miejscowość: Bielsko-Biala

Postlolak89 | 07 Wrz 2018, 10:40

Po obserwacji Księżyca to ja na to oko wcale nie widzę :)

Źle to opisałem co miałem na myśli.

Chodzi mi o to czy, że jak patrzę jednym okiem to drugie zamknięte powoduje, że to pierwsze zaczyna lekko mrużyć, potem łzawić i jest zaraz zmęczone. Kwestia opaski na oko wyłączone z obserwacji, czy jeśli założę taką opaskę z powiedzmy komorą (taka odstająca od oczodołu) żeby drugie oko też mogło być otwarte eliminując tym samym to mrużenie oka obserwującego co automatycznie zmusza mnie do wysiłku by podnosić powiekę, pomoże właśnie w kwestii wygody patrzenia jednym okiem.

W sumie to właśnie testuję to zakrywając oko dłonią ale tak, żeby bez przeszkód mieć je otwarte :)
Chyba trochę pomoże, warto przetestować w boju.
lolak89
 

PostVroobel | 08 Wrz 2018, 01:42

Może to taki trochę OT, ale ja walczę z oryginalną opaską na oko kupioną w sklepie se sprzętem ortopedyczno-rehabilitacyjno-wszelakim - to nie jest panaceum na tą bolączkę. Szału nie ma. Kolejny pomysł to coś w rodzaju długiej spódnicy z grubego płótna z gumką lub inną opaską: objąłbym tym wlot teleskopu i najnormalniej "wlazłbym pod spódnicę" :) Jestem przekonany, że mógłbym nie zamykać drugiego oka. Czy ktoś już takiego czegoś próbował?

Zupełnie jak fotograf z początków fotografii...
Pozdrawiam,
Vroobel

* Altair 102EDT F/7 @ Opus Magnum ATM EQ Fork Mount / OnStep / Astroberry
* Altair 102ED F/11 & Vixen A80M + bino @ EQ5

https://www.astrobin.com/users/Vroobel/
Awatar użytkownika
 
Posty: 2324
Rejestracja: 27 Maj 2017, 11:49

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Sawomir113 oraz 113 gości

AstroChat

Wejdź na chat