Tamron 70-200mm/2.8 - problem z ostrością

Problemy, czyszczenie, regulacja, naprawa, instrukcje, oprogramowanie etc.

PostDjuke | 19 Lut 2019, 19:26

Cześć,

Może to nie jest sprzęt astronomiczny jako taki, ale w tym celu próbuje go użyć. Jeśli źle wybrałem kategorię z góry przepraszam i proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.
Mam problem z ustawieniem ostrości. Na ogół łapie szerokie kadry z Samyanga 16mm/2.0 i z nim złapanie odpowiedniej ostrości nie sprawia mi większego problemu (w trybie Live View).

Zamarzyły mi się węższe kadry i wybór padł na Tamrona, ze względu na jakość optyki i cenę. Jest to obiektyw z drugiej ręki. W dzień łapie ostrość w AF nieźle (choć wolno) i na moje oko nie można się do niej przyczepić.
W nocy celując w gwiazdę z max zoomem w trybie live view nie jestem w stanie jej wypunktować. Mam wrażenie, że walczę z obrotem pierścienia rzędu mikronów ;)

Ma ktoś doświadczenie z tym obiektywem? Sam nie wiem, czy to brak umiejętności, zła technika czy jakaś wada obiektywu.
W planach mam jeszcze wyliczenie i wydrukowanie odpowiedniej maski bahtinova - może ona pomoże, ale w międzyczasie chętnie posłucham opinii bardziej doświadczonych.

Pojedyncza klatka, ISO 100, 30s, Nikon D5500, Tamron 70-200mm @ 200mm/2.8
Załączniki
Tamron 70-200mm/2.8 - problem z ostrością: crop_m42_single_frame.jpg
 
Posty: 2
Rejestracja: 07 Lut 2019, 23:14

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

AstroChat

Wejdź na chat