* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Temat postu: Re: alternatywa dla genuine ortho 6mm
PostWysłany: Nie Lut 24, 2019 10:13 am 

no bo z linkami idziecie na łatwizne
a trzeba zawsze dawać widełki URL z paska opcji pisania posta

Kod:
[url]https://www.siebertoptics.com/SiebertOptics-Ortho%20page%29.html[/url]

i już działa jak trzeba:
https://www.siebertoptics.com/SiebertOptics-Ortho%20page%29.html

Wow wiechu ja bym to nazwał "okular golden eye". Piękny złoty kolor.

PostWysłany: Pon Lut 25, 2019 8:32 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: PRUSZKÓW
Zwykle RKE przy f<6 dla danego scop-u będą już wspaniale pracować a cena ich jest dostępna dla wszystkich portfeli astroamatorow.

Osobiście polecam wszelkiej maści Zeiss-y ze starej jenowskiej fabryki ,która już nie istnieje...
tu jest fajny rodzynek :

https://astromart.com/classifieds/astro ... m-eyepiece

J

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Mar 13, 2019 7:07 pm 

Miejscowość: Nowa Słupia/Grzegorzowice SQM-L 21.37
Miałem równolegle w testach Meade Plossl 5.5 60* jak i Meade UWA 5.5 82* .
Choć Plossl jest niezły, to UWA 5.5 był lepszy optycznie i b.komfortowy.

Porównanie TV Delite 7 vs Meade UWA 5.5.
Sprzedałem Delite 7, ponieważ jakość obrazu była podobna, a pole i ogniskowa bardziej mi pasowała do refraktora 100/600.
Meade UWA 5.5mm to zdecydowanie docelowe szkło.

Manfrotto 055 XPROB / 701HDV, Slik Pro 700 DX

PostWysłany: Czw Mar 28, 2019 1:42 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
Cześć Krzysztof.

Całkiem inne żrenice wyjściowe przy 5,5mm niż przy 7mm , wiesz o tym że to w praktyce mało miarodajne porównanie jak nie żadne. TV DE LITE to znakomite szkiełka , porównywałem swoje ORTO 4mm UO i TV DE LITE 4mm które obydwa cały czas posiadam i różnice były naprawdę niewielkie na korzyść ORTO.Myślę to by było tyle w temacie porównań na Planetach , na osi TV DE LITE to doskonałe okulary , zresztą o tym szeroko się na zachodzie pisało.

Pozdrawiam Krzysiek. :wink:

Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza.

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Mar 28, 2019 12:06 pm 
Awatar użytkownika

tiger napisał(a):
Też miałem parę lat temu BGO-6mm, jak i inne ortho. W czasie cieplejszych dni, owszem na US super, tylko zimą... Nieraz nie zdążyłem dobrze wpatrzeć się w obiekt, a ten zaparował. Od już jakiegoś czasu użytkuję parkę NLV-6mm (obserwuję poprzez binonasadkę), wreszcie jest wygodny ER, a ,,na osi"wg mnie bardzo niedużo odbiega od BGO-6mm.

A u mnie jest zupełnie na odwrót :D Te z duzymi soczewkami i duzym ER szybciej mi zaparowują bo przy duzej odległości od oka po prostu je sobie zachucham. Natomiast te z małym ER , szczególnie "volcano top" spokojnie trzymają klar (prędzej mi zaparują po odstawieniu na stoliczek niż przy oku).

refraktor Vixen 80/1200 (EQ Vixen NP), pryzmat Vixen, Zoom Vixen LV 8-24, Abbe T-circle 6mm, Abbe V-circle 12mm, RKE Edmund 8mm, RKE Edmund 28,7mm, Kellner Daiichi Kogaku 40mm , BCO 10mm. Lornetka 20x60 TENTO. Kamerka Neximage5.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Cze 22, 2019 4:18 pm 

jakiś czas temu dotarł do mnie siebert ale 4,9mm na razie mam astygmatyzm na teleskopie ale z tego co zauważyłem to obraz bardzo zbliżony do BGO pod względem jakości ale przy dużo lepszym komforcie obserwacji

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Lip 05, 2019 9:39 pm 

Miejscowość: Nowa Słupia/Grzegorzowice SQM-L 21.37
Krzysztof_P napisał(a):
S-Plossl 5,5mm MEADE ma podobny ER do ORTO z opisu tak samo chromatyzm własny większy , słabszą ostrość na osi od Orto , jedynie pole własne większe.ORTO BGO na osi są znacznie lepsze i ostrzejsze od wszelakich innych okularów wieloelementowych. ES 4,7mm też ma kiepski mały ER.Nie tędy droga.Komfortowe okulary mają ER w granicach 20mm i tu np.NLV , LVW , ale z obrazem Planet nic nie zdziałasz ze względu na ich niskie położenie i to nie wina okularu.Nie wspomnę już o warunkach Seeingowych i turbulencje atm. przy tak niskim położeniu planet , obraz przez grubszą warstwę atm. robi swoje. :wink:

W zeszłym sezonie miałem jednocześnie Meade Plossl 5.5/60* i Meade UWA 5.5/82*
Testowane w TS Apo 100/600.
Obiekt Mars I Jowisz.
Zdecydowanie lepszym okularem był Meade UWA 5.5/82*
Począwszy od ostrego obrazu, korekcję pola po ER, czyli komfort obserwacji. W Meade Plossl 5.5/60* " czegoś" brakowało i nie było to pole widzenia :)
Cena używek 2x wyższa, ale okular docelowy w tym przedziale ogniskowych. Może nie stricte planetarny, ale ja sprzedałem np. TV Delite 7mm na rzecz Meade UWA 5.5. Bardziej wtedy pasowało mi powiększenia przy w zasadzie podobnej optyce.
Może alternatywa to również seria TV Delite ?

Manfrotto 055 XPROB / 701HDV, Slik Pro 700 DX

PostWysłany: Nie Lip 07, 2019 10:05 pm 
Awatar użytkownika

Cześć.

TV DE LITE to Świetne okulary , są moim zdaniem lepsze na osi np. do Planet od MEADE i poprzedniej serii TV Radian.
Okulary MEADE S5000 UWA to Świetne okulary mogące w pewnych parametrach obrazu śmiało konkurować z TV , zawsze je Polecałem i Polecam jeżeli nie stać nas na najwyższą półkę TV.Posiadałem je również jak i całe serie S-Plosll S5000 czy HD MEADE swego czasu.
Bardzo Dobre Szkiełka , dla mnie osobiście lepsze od serii 82* ES , dające bardziej naturalne i przyjemne w odbiorze obrazy jak i prawie tak doskonałe jak ze stajni TV.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Lip 22, 2019 3:42 am 

mickey93 napisał(a):
jakiś czas temu dotarł do mnie siebert ale 4,9mm na razie mam astygmatyzm na teleskopie ale z tego co zauważyłem to obraz bardzo zbliżony do BGO pod względem jakości ale przy dużo lepszym komforcie obserwacji

Więc tak, po długich bojach z kolimacją i astygmatyzmem LW mogę coś więcej powiedzieć o Siebercie 4,9
kontrast praktycznie taki sam jak w BGO, ostrość praktycznie taka sama ze wskazaniem na BGO ale to może być wina seeingu itp, siebert tak jak wyżej wspomniałem oferuje lepsze pole widzenia i lepszy Er

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lip 23, 2019 8:31 am 
Awatar użytkownika

Cześć.

Sieberty to bardzo dobre szkiełka , posiadałem coś tam z tej stajni i były OK , ale nie tak jednak dobrze jak w Orto: BGO , Antares czy UO.To też zależy jakiego sprawdzamy i porównujemy Sieberta pod względem budowy i konstrukcji , ilości elementów optycznych.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości