* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
 Temat postu: SynScan WiFi - dziwne zachowanie
PostWysłany: Wto Mar 19, 2019 12:36 am 
Awatar użytkownika

Dobry wieczór,

Dwa miesiące temu kupiłem do montażu SkyWatcher AZ SynScan moduł WiFi, z możliwością sterowania smartfonem. Byłem zachwycony, rewelacja, dzięki połączeniu z GPS i położeniem telefonu montaż zaczął naprowadzać o wiele dokładniej niż z pomocą tego klasycznego analogowego "pilota" z guziczkami i wąskim pomarańczowym wyświetlaczem.

Ku memu zdumieniu, od wczoraj po regulacji na dwie najjaśniejsze gwiazdy (Two-star align) naprowadzanie zrobiło się totalnie z czapy. Ustawiam np. według Procyona i Regulusa, lub wg Syriusza i Caph, lub Marsa i Syriusza. Po czym wprowadzam np. Księżyc go-to i montaż leci 20 stopni poniżej horyzontu. Ustawiam M42 i leci gdzieś w sufit. Jakby totalnie zgłupiał. Zupełnie ustawia w innym kierunku niż wskazane obiekty.

Podpiąłem eksperymentalnie analogowy "pilot" i on ustawia pozycję w miarę obok szukanych obiektów, czyli tak jak zawsze miałem; lekko mało dokładnie, ale mniej więcej ustawia.

Kostkę wi-fi odpinałem/przypinałem, zainstalowałem aplikację Synscan na nowo, zainstalowałem na innym urządzeniu, ale nic nie pomogło. Program jakby uznał, że jestem gdzieś na równiku :)

O co chodzi? Czy ktoś z Was miał podobną przypadłość?

Dzięki za wszelkie info.

Dobson GSO z lustrem OO UK 250/1200 mm 1/10λ
SW Mak 127, kilka Delosów.
Wcześniej: Uniwersał 150/900mm (obecnie w przebudowie), Uniwersał 250/4500mm, Turist 50/330mm.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Franka, grzybu, wampum, Wielki Pies oraz 53 gości