Fujifilm S3 Pro - CCD DSLR

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

Posteverrquest | 20 Kwi 2019, 06:10

Z racji poszukiwań kamery głównej do mojego zestawu przypomniałem sobie, że w szafie zalega dość stara moja lustrzanka. Jest to Fujifilm S3 Pro. Po odświeżeniu pamięci okazało się, że posiada ona matrycę CCD z nietypowym rozkładem pikseli. Mianowicie bazowo matryca ma 6mln pikseli natomiast została uzupełniona o kolejne 6mln dodatkowych małych pikseli, które znajdują się w przerwach między "głównymi". Maluchy mają odpowiadać za zwiększenie dynamiki obrazu. Do tego główne piksele są wielkości 7,74um. Producent swego czasu wydał nawet wersję UVIR bez filtra IR specjalnie do astrofotografii.
W związku z tym mam do Was pytania. Co sądzicie o wykorzystaniu S3 do DSów? Czy ktoś używał, słyszał, widział wyniki z tego sprzętu? Jest sens jej modyfikacji?

Poniżej linki do specyfikacji
https://www.digicamdb.com/specs/fujifil ... ix-s3-pro/
https://luminous-landscape.com/fujifilm-finepix-s3-pro/

Pozdrawiam
Dawid
SW 80ED, ASI1600MM PRO, Orion Sirius EQ-G, ASIair, ASI120MM, EAF, EFW + Baader SHO, RF 0,85x i parę innych drobiazgów
 
Posty: 3
Rejestracja: 03 Mar 2019, 14:31
Miejscowość: Wrocław

 

Posteverrquest | 25 Sty 2021, 14:21

Jako, że mój post nie spotkał się z odzewem, ponawiam pytanie.
W zasadzie zestaw astro skompletowałem ale chciałbym stworzyć coś do szerokiego pola w RGB. Stanąłem przed dylematem - nowszy CMOS (Nikon/Canon, crop lub FF) czy CCD w starym DSLR?

Dawid
SW 80ED, ASI1600MM PRO, Orion Sirius EQ-G, ASIair, ASI120MM, EAF, EFW + Baader SHO, RF 0,85x i parę innych drobiazgów
 
Posty: 3
Rejestracja: 03 Mar 2019, 14:31
Miejscowość: Wrocław

 

Postzloty_2000 | 25 Sty 2021, 20:52

Wg mnie to jest tak.
Masz już sprzęt który planujesz sprawdzić w działaniu, więc to zrób a jeśli zadowolą Cię wyniki to jako bonus będziesz miał zaoszczędzone pieniądze. To chyba najlepsze wyjście jakie można Ci polecić.
Pozdrawiam,
Andrzej

SW150/750 EQ3-2, Tasco 9VR by Vixen, SWA 3.5mm 70°, SW UW 11mm 80°, TS HR 5mm, Vixen NPL 25 mm, SW LE20,SW 9mm UWA, BCO 6mm, GSO 15mm SV, Barlow 2x, PG FireFly mono 0.3MP, NexImage 5
Ofna Pirate 3.5ccm
Traxxas Ford Raptor
T-Rex 100
Awatar użytkownika
 
Posty: 934
Rejestracja: 17 Paź 2014, 13:37

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

AstroChat

Wejdź na chat