* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Temat postu: Teleskop nie chce współpracować z GPS !
PostWysłany: Pon Cze 10, 2019 4:36 pm 

Witam
Mam pytanko - posiadam teleskop Celestron Advanced VX8 SCT, niedawno kupiłem do niego GPS-a Celestron SkySync i tutaj kończą się dobre wiadomości, bo GPS
w żaden sposób nie chce współpracować z teleskopem, wymieniłem już na inny i to samo, pokazuje głupoty, więc nie wiem czy ten GPS nie współpracuje z tym teleskopem ale producent zastrzega, że GPS współpracuje ze wszystkimi modelami teleskopów Celestrona GOTO tak jest w opisie, nie wspomina też o jakiejś konfiguracji, podłącza się i ma działać. Próby prowadzę nie na otwartej przestrzeni ale na balkonie, bo z niego mam zamiar obserwować , ale znów bez przesady tym bardziej, że jest reklamowany jako super, hiper, 16 kanałowy itd ! :) Proszę o pomoc może ktoś już zetknął się z czymś takim.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Teleskop nie chce współpracować z GPS !
PostWysłany: Pon Cze 10, 2019 7:21 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Liverpool
Dobry odbiornik złapie fix'a nawet w pokoju przez zamknięte okno, byle nie za daleko. U mnie działa bez problemu 1m od okna przy samej ścianie. Oczywiście mam skrajnie inną konfigurację, ale to nie problem.

Zastanawia mnie złącze, to jest jakieś RJ - 45, albo 11, na zdjęciach w necie słabo widać. Co to za standard? USB z inną wtyczką? :) Kosztuje 150£, a robi to samo, co mój za 16£ na USB... Straszne...

Bresser Messier 10" F/5 "kAZik" + GoTo na RPi
astrovroobel.wordpress.com
https://www.youtube.com/channel/UC9AMgm ... uP65-SghPA

Profil E-mail  

PostWysłany: Pon Cze 10, 2019 10:17 pm 

Porty nie są ważne w tym przypadku, służy on prawdopodobnie do przyłączenia pilota starszego typu, w moim przypadku nie wykorzystywany. Kabelek od GPS podłączam pod gniazdo AUX na montażu i powinno hulać ! Najśmieszniejsze jest to, że nawet w Delta Optical, gdzie go kupiłem nie wiedzą o co chodzi, wymienili mi na inny egzemplarz i to samo. Z tego co tak czytam po internecie a wiadomości jest bardzo skąpo na ten temat, niewykluczone, że chodzi o jakiś błąd w oprogramowaniu pilota, ale dziwna sprawa bo to dosyć nowy model NextStar+

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Cze 16, 2019 4:42 pm 

OK. Problem rozwiązany :D , dzięki wszystkim za pomoc ! Powiem tylko tyle, dawniej panował piękny zwyczaj- wraz z kupowanym urządzeniem , dostawało się obszerny opis- instrukcję , oczywiście w języku polskim wraz z parametrami, jeśli to było urządzenie elektroniczne schemat. Niestety wszystko zeszło na psy i na żywioł , żeby tylko sprzedać , sprzedający tzw pośrednicy nie bardzo wiedzą co sprzedają, dawniej nie do pomyślenia.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: pmczarny, Vroobel oraz 46 gości