Sky-Watcher BK 1309 EQ2

PostNowyobserwator | 19 Gru 2019, 00:29

Witam wszystkich, jeżeli chodzi o obserwacje i wiedzę na temat astronomi jestem laikiem w tych dziedzinach. Od najmłodszych lat marzyłem o teleskopie i obserwacji przestrzeni kosmicznej, kiedy mojearzenie się spełniło i zakupiłem pierwszy teleskop chciałbym zaczerpnąć więcej informacji i wiedzy. Z tego co wyczytałem na forum to wiem że nie jest to najlepszy wybór lecz jest to mój pierwszy teleskop i jak złapie bakcyla to napewno nie ostatni a do kwoty 600 zł najlepiej był oceniany, moje obserwacje przeważnie będą się odbywać z balkonu bloku 4 piętrowego przy dość dobrym zaciemnienia. Czy miał może ktoś styczność z tym teleskopem jeżeli tak to jak go oceniacie. Teleskop mam złożony wyważony lecz mam problem z ustawieniem szukacza optycznego... A mianowicie, szukacz mam ustawiać w dzień czy w nocy, w momecie gdy nakieruje szukacz na obiekt astronomiczny(gwiazdę) i patrzę w okular nic nie widzę wiem że muszę wyregulowac szukacz trzema śrubami. Pytanie moje co mam zrobić?
 
Posty: 1
Rejestracja: 19 Gru 2019, 00:09

 

Postszot | 19 Gru 2019, 08:41

Nowyobserwator napisał(a):Pytanie moje co mam zrobić?

Cześć.
Wrzuć w google hasło "justowanie szukacza i teleskopu" Dostaniesz w wyniku sporo dokładnych opisów jak to zrobić.

Pozdrawiam
Grzesiek
--- 8" Meade LX90 ACF ---
Awatar użytkownika
 
Posty: 71
Rejestracja: 24 Wrz 2019, 11:19
Miejscowość: Łódź

 

PostSebastian Ś. | 19 Gru 2019, 10:14

Potrenuj w dzień, będzie łatwiej. Tylko uważaj na Słońce!!! Nigdy najlepiej nie patrz nawet w stronę po której obecnie jest, mam nadzieję, że to wiesz.

Nakieruj teleskop na jakiś obiekt, lampa, czubek drzewa, cokolwiek. Spójrz w okular (najlepiej o największej ogniskowej jaką masz), ustaw obiekt w który celujesz na środku pola widzenia w okularze. Po tym spójrz w szukacz i śrubkami ustaw tak, żeby wskazywał ten sam obiekt co w okularze. Teraz możesz szukać szukaczem ;)
 
Posty: 2372
Rejestracja: 02 Wrz 2016, 17:11

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości

AstroChat

Wejdź na chat