Proszę o poradę.

PostPiotrek | 12 Maj 2006, 12:07

Dzięki. Tymczasem nie ma nic takiego na giełdzie :( - w cenie do zaakceptowania przeze mnie. Tymczasem zarknijcie na to i oszacujcie stosunek jakośc-cena

http://www.allegro.pl/item102325347_tel ... unie_.html

-------------------------------------------------------------------------------------
http://www.allegro.pl/item103611165_lun ... ussia.html

To jest ZRT czy to tylko wygląda podobnie??

PS. Nie musze widziec super szczegółow na powierzchni Jowisza -wystarczą mi 2 pasy chmur i pierścienie Saturna


Szczególnie interesuje mnie ten Meade, jak myślicie warto?? (nie dozbieram raczej więcej kasy). nie śpieszy mi się, ale jeśli jakośc tego teleskopu jest znośna to po co czekac....no chyba że macie jakieś inne konkretne propozycje (300zł max)
Ostatnio edytowany przez Piotrek, 12 Maj 2006, 16:04, edytowano w sumie 1 raz
Piotrek
 

PostRammstein | 12 Maj 2006, 16:01

Gdyby tylko te 2 było do wyboru to wziołbym ten pierwszy ze względu na statyw i montaż. Ale radze poszukaj jeszcze , napewno znajdziesz coś lepszego.
 
Posty: 576
Rejestracja: 16 Gru 2005, 22:09
Miejscowość: Wrocław

PostPiotrek | 12 Maj 2006, 16:09

Ten teleskop o tyle mi się wydaje dobry, że oferuje "rzeczywiste" powiększenia: 25mm (28x) i 9mm (77x) - to chyba jest w zasięgu optyki tego teleskopu??
Te 77x by mnie satysfakcjonowało (pierścienie Saturna byłyby widoczne, 2 pasy chmur na Jowiszu chyba też. Co nie??
No i jest nowy, to też ważne

------------------------------------------------------------------------
Heh moze jest dobry skoro na stronie Uniwersała stoi po 499zł
Piotrek
 

PostRammstein | 12 Maj 2006, 16:56

Księżyce Jowisza widac już przy powiększeniu 14x a przy powiększeniu 86x razy widze bardzo ładnie 2 pasy wyróżniające się bardzo na tarczy Jowisza oraz pierścienie saturna z jego księżycem. Czyli przy powiększeniu 77x widac też to ładnie będzie. A z teleskopu max powiększenieu użyteczne wyciągniesz w granicach 130x.
 
Posty: 576
Rejestracja: 16 Gru 2005, 22:09
Miejscowość: Wrocław

PostPiotrek | 12 Maj 2006, 19:24

dzięki Rammstein tego mi było trzeba :)
Czy na moim miejscu (budżet max. 300zł i wolałbym całej kwoty nie
wydac) kupilibyście to?? Jak widzicie ten statyw?? średni/da się wytrzymac/czy fatalny??
Piotrek
 

PostPiotrek | 12 Maj 2006, 22:13

w tych danych tego teleskopu jest pomyłka chyba, bo są 2 wersje tego teleskopu:
-dane pierwszej wersji są na aukcji (ale chyba to nie ta wersja, tam jest pomyłka)
http://www.allegro.pl/item102325347_tel ... unie_.html
-------------------------------------------------------------------------------

- druga wersja ma okulary 1" : 25mm, 12,5mm i 4mm oraz Barlowa 3x

sterowanie teleskopu w obu wersjach chyba komputerem, ale nie wiem w takim razie czy da sie ustawic go bez kompa.

Czy w zaistniałej sytuacji opłaca się go jeszcze kupic??

Całe szczęscie że jestem czujny i sprawdziłem to w internecie, bo jak znam świat ten kto to sprzedaje jest laikiem.
Piotrek
 

Postpatyk | 13 Maj 2006, 06:34

Witam wszyskich !!!
Przymierzam sie do zakupu pierwszej lunety (coś nowego :D ) dla syna gdyz wykazuje coraz wieksze zainteresowanie astronomia. ale kompletnie niewiem jak do tego podejść i proszę dlatego o jakieś rady co do typu takiego urządzonka.
Dopiszę, że mogę przeznaczyć nato jakieś 600 zł a obserwcje to z balkonu i od czasu do czasu może w plenerze.
W tych granicach wypatrzyłem ZRT-457 i MEADE/BRESSER 70mm EQ tylko wyczytalem że ta pierwsza ma słabu statyw a to chyba przeszkadza.
A moze coś innego?
 
Posty: 3
Rejestracja: 11 Maj 2006, 09:02

PostJaLe | 13 Maj 2006, 08:44

patyk napisał(a):Witam wszyskich !!!
Przymierzam sie do zakupu pierwszej lunety (coś nowego :D ) dla syna gdyz wykazuje coraz wieksze zainteresowanie astronomia. ale kompletnie niewiem jak do tego podejść i proszę dlatego o jakieś rady co do typu takiego urządzonka.
Dopiszę, że mogę przeznaczyć nato jakieś 600 zł a obserwcje to z balkonu i od czasu do czasu może w plenerze.
W tych granicach wypatrzyłem ZRT-457 i MEADE/BRESSER 70mm EQ tylko wyczytalem że ta pierwsza ma słabu statyw a to chyba przeszkadza.
A moze coś innego?


Przeczytaj zatem cały ten wątek i jeszcze kilka innych na forum. Zostań sam odkrywcą tematów i nie czekaj, aż Ci Ktoś wskaże odpowiednie.
Do dzieła !
Awatar użytkownika
 
Posty: 7044
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Użytkownicy przeglądający to forum: astrodamian27, Moonish oraz 55 gości

AstroChat

Wejdź na chat