* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sie 20, 2006 11:31 pm 
Moje zdanie dotyczace BPC 20x60 juz wyrazilem. Moim zdaniem to dobra lornetka a mialem juz okazje patrzec przez wiele innych lornetek. Oczywiscie BPC trzeba zamontowac do statywu. Ja wykorzystuje statyw PZO. Jednak takie rozwiazanie ma pewna wade, trudno obserwuje sie obiekty w zenicie. Dlatego polecam np. zuraw P. Poruczki. To ogromna wygoda i przyjemnosc obserwacji.

Pozdrawiam,
Gregory

Temat postu:
PostWysłany: Pon Sie 21, 2006 6:06 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rzeszów/Den-Haag
A może ktoś wie ile kosztuje taka gigantyczna lornetka, jak te dwie przedstawione na fotkach? I gdzie można takie kupić? :?:

Temat postu:
PostWysłany: Nie Sie 27, 2006 10:18 am 

Miejscowość: Goleniów
Swoim skromnym zdaniem polecam BPC 20x60... Miałem kiedyś SkyMastera ale ostrośc obrazu i punktowośc gwiazd wydaje sie dużo lepsza w BPC...

Temat postu: Lornetka to podstawa!
PostWysłany: Nie Sie 27, 2006 12:22 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 49°52'34,9'' N | 20°51'10,5'' E
Lornetka to podstawa ;-). Dla każdego ceniącego się astro-amatora jest niezbędna.

Podaje link do niezłej lornetki (średniak).

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopp ... 89addcbe9a

Pozdrawiam, Adam :-).

Kolimator laserowy
www.poa.home.pl
Znany jeszcze jako: adam_schutterly i adam_astro

Temat postu:
PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 10:03 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
Jeśli lecieć na rozmiar to rzeczywiście średniak ale jeśli interesuje nas jakość obrazu i trwałość sprzaętu to wyrób chiński w plastiku z fałszywą źrenicą wyjściową czyli znacznie poniżej krytyki w świecie astronomii :roll:
Jakością obrazu, kontrastem i punktowością gwiazd BPC 20x60 bije ją na łeb na szyję :lol:

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)

Profil E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: Pon Sie 28, 2006 11:25 am 

Miejscowość: Szczecin
A ja jestem tym razem pomiędzy Deltą Optical Silver 10x50 i Konicą Minoltą Activa 10x50 WP.FP.
Pomóżcie która bo te się do mojego finału zakwalfikowaly. Zdecydowałam ze BPC na razie dla mnie za cieżki asortyment :P Jeszcze idę na rynek do ikraińców pooglądać ale jakby nic nie było to jestem pomiędzy tymi dwoma powyżej.

Temat postu:
PostWysłany: Wto Sie 29, 2006 6:05 pm 
Awatar użytkownika

Misiak napisał(a):
A ja jestem tym razem pomiędzy Deltą Optical Silver 10x50 i Konicą Minoltą Activa 10x50 WP.FP.
Pomóżcie która bo te się do mojego finału zakwalfikowaly. Zdecydowałam ze BPC na razie dla mnie za cieżki asortyment :P Jeszcze idę na rynek do ikraińców pooglądać ale jakby nic nie było to jestem pomiędzy tymi dwoma powyżej.

O Delta Optical Silver nic nie napisze bo jej nie mialem nigdy. Radze jednaprzy zakupie zwrocic uwage na takie parametry jak "trzymanie ostrosci" czy ogolnie rozumiana ergonomia (wygoda) patrzenia a nie tylko parametry optyczne o ktorych mozna poczytac i zmierzyc je dokladnie.
Uzywam Konicę Minoltę Activa 10x50 WP.FP od 3 lat i praktycznie nie mam zastrzezen. Nie ma niestety ostrosci po same brzegi. Ale to cecha lornetek o cenie minimum 2.5 tysiaca PLN. Np. Zeiss 10x50 też nie ma ostrosci po sam brzeg ale Konica jest lzejsza i znacznie lepiej trzyma ostrosc (!). System wykrecanych muszli ocznych to najlepsze jak do tej pory rozwiazanie w lornetkach. Nie tylko, ze mniej jest mozliwosci pojawiania sie rosy na okularach ale przede wsystkim mozna ja dobrze oprzec o "oczodoly" co znacznie zmniejsza drgania. Z powodu tej ergonomii drgania w rekach mojej lornetki 7x50 Zeissa byly znacznie wieksze.
Wady: to kiepski futeral i nienajlepsza nakrywka na okulary.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: daniel, Krzysztof z Bagien, plenerus, Rosso, SkyLooker oraz 30 gości