Okulary SWA

PostKonczako | 20 Maj 2006, 09:44

Witam
Zauważyłem że z oferty Astrokraka znikneły oklary szerokokątne SWA. Czy w przyszłości będzie mozna tutaj kupić te okularki??
Niestety chyba nigdzie indziej w Polsce nie można ich dostać.
Pozdr.
Bartek K.
 
Posty: 70
Rejestracja: 20 Maj 2006, 09:41
Miejscowość: Koło

PostJanusz_P. | 23 Maj 2006, 18:07

Kanadyjczycy zakończyli ich produkcję i wycofali z pricelisty jako nieopłacalną z powodu dalekowschodniej konkurencji, możemy teraz tylko podziękować za to naszym żółtym braciom :evil:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostJaLe | 23 Maj 2006, 18:25

Janusz_P. napisał(a):Kanadyjczycy zakończyli ich produkcję i wycofali z pricelisty jako nieopłacalną z powodu dalekowschodniej konkurencji, możemy teraz tylko podziękować za to naszym żółtym braciom :evil:


No to szkoda, że ich już nie będzie, bo to naprawdę super, co ja mówię (biorąc pod uwagę cenę) to rewelacyjny okular !!
Awatar użytkownika
 
Posty: 7064
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostDarek. M | 24 Maj 2006, 12:00

JaLe napisał(a):
Janusz_P. napisał(a):Kanadyjczycy zakończyli ich produkcję i wycofali z pricelisty jako nieopłacalną z powodu dalekowschodniej konkurencji, możemy teraz tylko podziękować za to naszym żółtym braciom :evil:


No to szkoda, że ich już nie będzie, bo to naprawdę super, co ja mówię (biorąc pod uwagę cenę) to rewelacyjny okular !!


Zółci bracia sa nic nie winni, tylko ludzie wolący kupic szmelc zamiast pożądnego sprzętu...
GG: 3537497
 
Posty: 432
Rejestracja: 29 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: Goleniów

PostAres | 29 Mar 2007, 18:57

Jak widzę SWA wracają do gry. Rozumiem że są to te same okulary Speers-WALER, które cieszyły się dobrą opinią. Czy oprócz tego, że znowu są i mają nieco większe pole coś nowego można o Serii 2 powiedzieć :?:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
 
Posty: 120
Rejestracja: 27 Lis 2006, 22:41
Miejscowość: Kraków

PostJaLe | 29 Mar 2007, 19:52

Ares napisał(a):Jak widzę SWA wracają do gry. Rozumiem że są to te same okulary Speers-WALER, które cieszyły się dobrą opinią. Czy oprócz tego, że znowu są i mają nieco większe pole coś nowego można o Serii 2 powiedzieć :?:

Pozdrawiam


Nie wszystkie mają większe pole, bo są tez z takim 78* 8)
Awatar użytkownika
 
Posty: 7064
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostJanusz_P. | 30 Mar 2007, 09:44

Jak widać kanadyjscy Indianie nie poddali się tak łatwo chińczykom i wypuścili nową serię SWA II w której poprawili kilka niedociagnięć :lol:
Na razie mogę powiedzieć że z jasnym MT-800 z F/4 nie wiele ustępują punktowością gwiazd serii LVW, biją je za to na łeb swoim polem widzenia i ceną, czas pokaże jakie jeszcze recenzje dostaną od użytkowników 8)
Jestem o nie spokojny bo skoro z bardzo jasnym lustrem f/4 pracują więcej niż przyzwoicie to z ciemniejszymi sprzętami będą jeszcze dużo lepsze w odbiorze piękna Wszechświata :lol:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postsaywiehu | 30 Mar 2007, 10:09

O Antaresach SW sporo się naczytałem. Gdyby nie dwie niespodziewane okazje, polegające na możliwości zakupienia sprzętu z prywatnych wyprzedaży na super warunkach, bez zastanowienia brałbym ze 3 okulary. Cieszę się, że są one tak dobre jak przypuszczałem.
Mam pytanie do Janusza. W tej serii jest okular, który i tak MUSI :D być w mojej kolekcji - zoom 5-8 mm. Czy miałeś z nim też do czynienia? A jeśli do tej pory nie- to proszę staraj się sprawdzić jego "umiejętności" jak najszybciej.
saywiehu
 

PostJaLe | 30 Mar 2007, 16:20

Nie wiem skąd oni te stare SWA mają i jeszcze po takiej cenie, ale się tym chwalą
Awatar użytkownika
 
Posty: 7064
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostAres | 30 Mar 2007, 20:34

JaLe napisał(a):Nie wiem skąd oni te stare SWA mają i jeszcze po takiej cenie, ale się tym chwalą


Speers-WALER Long Eye Relief :D Przecież to masło maślane:

Speers - Wide Angle Long Eye Relief

:?
Awatar użytkownika
 
Posty: 120
Rejestracja: 27 Lis 2006, 22:41
Miejscowość: Kraków

Postokon | 30 Mar 2007, 23:09

Mam, kupiłem 7,2 SWA II :)

Pierwsze szybkie testy faktycznie wypadły bardzo pozytywnie. Lekkie wady ujawniają się tuż przy krawędziach pola, ale nie ma to większego znaczenia bo pole jest OGROMNE. Trzeba się wręcz rozglądać :roll:
Myślę że jest to naprawdę spora konkurencja dla LVW.
Zamierzam w przyszłości uzupełnić kolekcję o 1-2 okulary z tej serii choć na razie uważam, że na obecny sezon powinny mi wystarczyć te okulary, które posiadam.

Postaram się w weekend poobserwować trochę więcej tym okularkiem i może napisać o nim coś więcej. Ale już teraz wiem, że dokonałem dobrego zakupu.

Jak sobie porównałem pole 7,2 SWAII i 6LV zresztą sami sprawdźcie w CdC... W praktyce to jest masakryczna różnica...
William Optics ZenithStar 80 II ED
Meade LB 8" Deluxe, Meade 26mm QX, LVW 13, SWAII 7.2, LV 6, Orion Ultra Block 2", Bresser 10x50
Moja stronka: http://piotr.okonscy.com
Więcej o moim sprzęcie astro: http://piotr.okonscy.com/index.php?sprzet
Awatar użytkownika
 
Posty: 62
Rejestracja: 21 Wrz 2006, 22:34
Miejscowość: Olsztyn

PostJaLe | 31 Mar 2007, 07:42

Okon, czy wiesz ile soczewek jest w tej wersji. W starszej miałem, aż 8 przez co niestety okular był dosyć ciemny.
Awatar użytkownika
 
Posty: 7064
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostJanusz_P. | 31 Mar 2007, 09:50

Kiedyś przy archaicznych, trawionych chemicznie warstwach o stratach na poziomie 2,5% to ograniczenie na ilość soczewek miało spore znaczenie ale obecnie przy technologii FMC (Fully Muli Coating) gdzie strata na pojedynczej powierzchni wyrażana jest jako 0,1 do 0,2% w zależności od gatunku szkła podłoża straty światła w takim Antaresie SWA serii II nie przewyższają 5% czyli tyle ile odbija pojedyncza, goła powierzchnia soczewki kronowej bez warstwy anty-refleksyjnej :idea:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postsaywiehu | 31 Mar 2007, 14:20

http://www.teleskop-service.de/SkyInst/ ... nts.htm#sw
tu jest sporo informacji o Antaresach SW. Zoom ma nawet 9 soczewek.

Janusz- nie odpowiedziałeś mi na pytanie o zooma- a on kusi, kusi ;)
saywiehu
 

PostJanusz_P. | 31 Mar 2007, 14:29

Nie mam go obecnie to nie mam jak go przetestować i nie mam na temat jego jakości jeszcze swojego zdania :roll:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postokon | 31 Mar 2007, 23:44

@JaLe

Nowa wersja jest również 8-elementowa (przy ogniskowej 7,2), ale wierz mi na razie nie zauważyłem, żeby okular był jakoś specjalnie ciemny...
Może nie mam dużego porównania, ale na tle okularów, które posiadam i przez które miałem okazję patrzeć wypada naprawdę korzystnie i nie wydaje mi się, żeby był to okular "ciemny". Wręcz przeciwnie. Pod moim niezbyt ciemnym niebem wrażenia są naprawdę pozytywne.

Pozdrawiam
William Optics ZenithStar 80 II ED
Meade LB 8" Deluxe, Meade 26mm QX, LVW 13, SWAII 7.2, LV 6, Orion Ultra Block 2", Bresser 10x50
Moja stronka: http://piotr.okonscy.com
Więcej o moim sprzęcie astro: http://piotr.okonscy.com/index.php?sprzet
Awatar użytkownika
 
Posty: 62
Rejestracja: 21 Wrz 2006, 22:34
Miejscowość: Olsztyn

PostMoralez | 01 Kwi 2007, 11:37

Bardzo się cieszę, że jest już dostępna w Polsce nowa seria SWA, tym bardziej, że jakiś czas temu osobiście wysyłałem do AK grzeczne zapytanie czy będą dostępne w ofercie sklepowej

Szanowni koledzy powiem tak,
jeśli w f/4 okulary pracują bardzo przyzwoicie, to w najbardziej popularnym sprzęcie z okolic f/6 powinno być bardzo dobrze,

jestem też ciekawy czy deklarowoane pole 82 st pokrywa się z rzeczywistym, jeżeli tak to podejrzewam, że w najbliższym czasie będzie to u nas bardzo popularna seria okularów. :idea:

szkoda tylko, że ogniskowe z zestawu SW kończą się na 17 mm, oj przydałoby się jeszcze coś z okolic 22


pozdrawiam i pogodnego nieba
 
Posty: 86
Rejestracja: 14 Paź 2006, 20:17
Miejscowość: Poznań

 

PostKuziu | 01 Kwi 2007, 12:43

Witam.
Mam pytanie odnośnie okularu SWA 4,9 mm. Otóż przymierzam się do zakupu okularu do obserwacji planetarnych i mam na oku właśnie ten okular.Czy to dobry wybór dla mojej Synty 8"? Naczytałem się na temat okularów dla tego teleskopu na rożnych forach ,ale przyznam ,że mam straszny mętlik teraz.Dalej nie wiem co wybrać do planetek.
Dodam,że nie mam niestety zbyt ciemnego nieba.....
Wiem,że temat okularów do Synty był wałkowany do bólu, ale dlatego podczepiam się tu,aby nie zakładać nowego wątku.Proszę o wyrozumiałość.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
 
Posty: 17
Rejestracja: 16 Mar 2007, 22:02
Miejscowość: Rumia

Postsaywiehu | 01 Kwi 2007, 12:57

Pewno się nada, z racji duzego pola i zwiazanej z tym wygody obserwacji z Dobsa. Ale i tak do planet on nie jest stworzony. Dla mnie nie ma kompromisu- ortho do planet - i nic więcej. Co prawda nie mialem nigdy w rękach tych wszystkich TMB Planetary, czy Monocentric, ale jakością obrazu UO ortho kładzie na łopatki ... inne takie tam okularki ;)
saywiehu
 

PostJaLe | 01 Kwi 2007, 13:07

Ja za to porównywałem SWA 7.5 mm z Ortho 9mm w moim Newtonie 270/1500.
Obrazy planet nie różniły się, co było dla mnie szokującym odkryciem.
Natomiast na korzyść SWA przemawiało olbrzymie , bo blisko dwukrotnie większe pole widzenia.
Awatar użytkownika
 
Posty: 7064
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostMarekR | 01 Kwi 2007, 21:25

Właśnie zauważyłem że już w ofertę astrokraka zostały wprowadzone nowe SWA-ny seria-II .
http://www.astrokrak.pl/sklep/index.php?cPath=28_46
Czy widzieliście gdzieś recenzję tych okularów? Czy są one lepsze od Erfli , a jak się mają do lantanów LVW :idea:
LB 12", Orion 80ED, LVW13 , LV4, P25mm, P10mm, lornetka tento 12x40, Canon EOS 40D, EF 24-105mm f/4 L IS USM
Awatar użytkownika
 
Posty: 135
Rejestracja: 22 Lut 2007, 18:29
Miejscowość: pow. Kalisz

Postsaywiehu | 01 Kwi 2007, 23:55

JaLe napisał(a):Ja za to porównywałem SWA 7.5 mm z Ortho 9mm w moim Newtonie 270/1500.
Obrazy planet nie różniły się, co było dla mnie szokującym odkryciem.
Natomiast na korzyść SWA przemawiało olbrzymie , bo blisko dwukrotnie większe pole widzenia.

Nie mam na tyle wielkiego doświadczenia obserwacyjnego, żeby jasno cokolwiek powiedzieć. Z tego co wyczytałem wynika, że jednak w sytuacji rzadkich super-seeingów różnice w obrazach mogą być jednak znaczne, zwłaszcza przy dużych powiększeniach.
Mam natomiast porównanie ortho Baadera i Vixena z jednej strony, a University Optics - różnica jest naprawdę znacząca. Postanowiłem sobie, że póki wzrok dopisuje- będę zbierał te UO jako docelowe okularki gromadkowo- planetarne. Zresztą ortho 18 mm ma ER na poziomie ogniskowej. A jak już sobie kupię to, co z innego sprzętu niezbędne- "wesprę" kolekcję okularów planetarnych jakimś Pentaxem, czy Monocentrikiem, czy co tam nowego wymyślą ;)

Natomiast do małych DS moim ideałem stał się ten zoom 5-8 mm Antaresa, chyba, że opinie o nim nie będą pochlebne...

P.S. MarekR- o tych właśnie SW jest powyżej mowa!
saywiehu
 

PostJaLe | 02 Kwi 2007, 10:26

MarekR napisał(a):Właśnie zauważyłem że już w ofertę astrokraka zostały wprowadzone nowe SWA-ny seria-II .
http://www.astrokrak.pl/sklep/index.php?cPath=28_46
Czy widzieliście gdzieś recenzję tych okularów? Czy są one lepsze od Erfli , a jak się mają do lantanów LVW :idea:


SWA to nie SWAn nie można też mówić czy lepszy czy gorszy od LVW czy ERFLA, bo jest do czego innego stworzony. Zatem nie kupujemy go zamiast tylko jako uzupełnienie.
Awatar użytkownika
 
Posty: 7064
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 110 gości

AstroChat

Wejdź na chat