Zakup pierwszego teleskopu

PostZachar | 16 Kwi 2020, 20:05

Witam wszystkich!

Od dłuższego czasu fascynuje patrzenie w gwiazdy i tematyka kosmosu, w końcu dojrzałem do decyzji o zakupie swojego własnego teleskopu.
Ponieważ nigdy nie miałem styczności z teleskopami po szybkim sprawdzeniu internetu wybór padł na zestaw typo GoTo z Bressera seria National Geographic ponieważ łatwo sam namierza cel i można zrobić zdjęcie dzięki automatom i mieścił się też w założonym budżecie czyli do 2000zł. Jednak po zagłębieniu się w temacie zrozumiałem, że ten sprzęt nadaje się do oglądania naszego układu słonecznego i nie za bardzo cokolwiek po za tym, a chciałbym kupić sprzęt który sprawdzi się nie tylko na najbliższe kilka miesięcy ale już na lata. Poczytałem, poszperałem i chyba znalazłem coś co mogłoby się nadać, a mianowicie Teleskop BRESSER Pollux 150/1400 EQ3 i do tego Silnik prowadzący w osi R.A. do EQ-SKY Bresser żeby można było robić zdjęcia. Piszę ponieważ chciałem się przedstawić i zasięgnąć opinii czy jest to dobry sprzęt na początek czy może w tym budżecie polecicie mi coś lepszego bo z tego co czytałem, jest tu wielu specjalistów, którzy pomogą mi wejść w świat astronomii :D Poniżej podsyłam linki do w.w. sprzętu:

https://www.checkfrank.pl/bresser-pollu ... rce=google

https://www.dpartner.pl/pl/p/Silnik-pro ... tuEALw_wcB
 
Posty: 2
Rejestracja: 16 Kwi 2020, 16:02

 

PostMaciek_Cz | 16 Kwi 2020, 22:50

Proszę Cię nie kupuj tego teleskopu. Po pierwsze to on ma wbudowany w wyciąg konwerter wydłużający ogniskową. Po drugie ma wyciąg okularowy 1,25 cala i to na pewno plastikowy.
Poszukaj dobrego używanego teleskopu tu na forum.
A jeśli już musi być nowy to kup go w sklepie, który zajmuje
się sprzedażą optyki/teleskopów a nie czym popadnie.
Za te kase da się kupić coś dużo lepszego z czego będziesz zadowolony. Bo z tego bressera to nie będziesz na pewno zadowolony.
Dlaczego w nocy niebo jest ciemne, skoro patrząc w każdym kierunku, patrzę na jakąś gwiazdę? Heinrich Wilhelm Olbers
Awatar użytkownika
 
Posty: 1198
Rejestracja: 22 Lip 2011, 12:27
Miejscowość: Lublin

 

PostSmorff84 | 16 Kwi 2020, 22:57

Witaj daruj sobie to cudo. Juz na starcie podejżana jest ogniskowa 1400 przy tak krótkim tubusie co świadczy o wbudowanym Barlowie pewnie razy 2. Do tego słaby montaż, a ten adaptet to lepiej przemilczmy. Juz lepiej dołozyć lub kupić używany taki
https://deltaoptical.pl/teleskop-sky-wa ... da-150-750


Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
SW N10 GoTo, SW 120/600, Mak150 ,Nex star 5i, AZ- 5, EX 8x40
 
Posty: 519
Rejestracja: 12 Gru 2019, 17:24
Miejscowość: Sosnowiec

 

Post_Wojtek_ | 16 Kwi 2020, 22:59

Posłuchaj kolegi Maćka. Za te pieniądze możesz kupić porządny teleskop i nie będziesz żałował zakupu.
Nikon 8x30, Fujinon 10x50, Vixen ED70S, APM 100/90
TS 102 f/7, Vixen SD103S
 
Posty: 355
Rejestracja: 31 Mar 2012, 19:37
Miejscowość: Gdańsk

PostMaciek_Cz | 16 Kwi 2020, 23:10

Tak w ogóle to proponuję Ci znaleźć kogoś w Twojej okolicy, żebyś mógł zobaczyć jak wygląda obraz w okularze teleskopu. Poczytaj tutaj na forum, a zobaczysz jaki sprzęt mają inni i co warto kupić a czego lepiej nie kupować. I nic pochopnie nie kupuj bo szkoda Twoich pieniędzy!
Dlaczego w nocy niebo jest ciemne, skoro patrząc w każdym kierunku, patrzę na jakąś gwiazdę? Heinrich Wilhelm Olbers
Awatar użytkownika
 
Posty: 1198
Rejestracja: 22 Lip 2011, 12:27
Miejscowość: Lublin

 

PostZachar | 27 Maj 2020, 14:32

Witam ponownie,

ostatecznie po poradach na forum oraz Pana w sklepie w Poznaniu zdecydowałem się na Bresser Messier Dobson 8". Widok jest świetny, księżyc wygląda idealnie, zaobserwowałem jeszcze Wenus oraz mgławicę M97. Chciałbym trochę podkręcić sprzęt i pytanie moje jest takie, czy jest możliwość do zamontowania tuby na montażu paralaktycznym, a najlepiej z systemem GoTo?
Ewentualnie czy jesteście w stanie coś polecić?

Dzięki za wcześniejsze porady i liczę na Wasze dalsze wsparcie
Załączniki
Zakup pierwszego teleskopu: IMG_3511.JPG
Dorzucam fotkę księżyca którą udało mi się zrobić telefonem
 
Posty: 2
Rejestracja: 16 Kwi 2020, 16:02

 

PostSmorff84 | 28 Maj 2020, 10:00

Jest możliwość. Minimu to montaż to pewnie EQ 5 Go To, a najlepiej to EQ 6. Musisz zważyć tubę ocenić z jakiej blachy jest wykonana jak z cienkiej to ewentalnie dokupic jedną obejmę i szynę montażową Ogulnie zabieg trochę nieopłacalny jak to ma być telrskop do obserwacji a nie foto to lepiej odrazu kupic SW dobsona z Go To

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
SW N10 GoTo, SW 120/600, Mak150 ,Nex star 5i, AZ- 5, EX 8x40
 
Posty: 519
Rejestracja: 12 Gru 2019, 17:24
Miejscowość: Sosnowiec

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

AstroChat

Wejdź na chat