Zakupy w Teleskopy.pl co sądzicie?

Sklepy, giełdy, okazje, porady, pierwszy teleskop...

Postkylob | 22 Lis 2014, 16:01

Hej Ludkowie. Chciałbym Was spytać czy mieliście jakieś negatywne przygody zakupowe w sklepie Teleskopy. pl ?.. Dokonywałem u nich kilku zakupów. Były zakupy robione osobiście jak i na odległość. Zdecydowanie rezygnuję z zakupów w tym sklepie na podstawie swoich doświadczeń. Ciekawy jestem jak wielu z nas podziękowało już temu sklepowi za współpracę.. Nie chodzi mi abyście opisywali wasze przygody konkretnie...

Wystarczy krótko: "Tak są ok i będę u nich kupował" albo :"dziękuję więcej nie skorzystam"

Moje zdanie już znacie: Nie skorzystam choć osobiście też i nie podziękuje....
Ostatnio edytowany przez kylob, 22 Lis 2014, 16:46, edytowano w sumie 1 raz
 
Posty: 318
Rejestracja: 06 Cze 2010, 11:40

 

Posttowerfox | 22 Lis 2014, 16:32

Pierwszy teleskop brałem u nich i nie mam żadnych zastrzeżeń. A możesz trochę szerzej opisać co się stało?
Pozdrawiam.
Mateusz.
Awatar użytkownika
 
Posty: 846
Rejestracja: 26 Cze 2014, 19:55
Miejscowość: Zgorzelec

 

PostAndrzej.Ch63 | 22 Lis 2014, 16:33

Ja ostatnio kupiłem na odległość w TPL AZ 4 na stali .

Na następny dzień miałem już w domu , cały i zdrowy .

PS . Wcześniej kontaktowałem się z DO ale odsyłano mnie od Annasza do Kajfasza .
Equinox -120 ED
LXD-75 GOTO
Fujinon 16x70
Fujinon Kf 8x42w
Awatar użytkownika
 
Posty: 790
Rejestracja: 02 Sie 2009, 14:15
Miejscowość: Rzeszów

 

Posthagenuk | 22 Lis 2014, 16:46

Witam. Ten sklep oferuje chyba najniższe ceny. Zakupy robiłem tam osobiście, w krakowskiej filii tej firmy. Kupiłem tam dwa okulary, lornetkę i jakieś drobiazgi. Nie mam zastrzeżeń co do towaru. Jednak jest coś co nieprzyjemnie kłuje. Atmosfera w tym sklepie bardziej przypomina masarnię lub sklep z gwoździami, a nie sklep dla hobbystów. Trudny kontakt ze sprzedawcą, który chyba nie jest specjalnie w temacie :? . Dziwnie tam jakoś.
Mak 150 , refraktor 70/500 , mak 70 , TPL 15x70
 
Posty: 205
Rejestracja: 24 Wrz 2011, 00:39
Miejscowość: Niepołomice

 

Postastropalik | 22 Lis 2014, 17:15

Kupiłem w TPL dwa teleskopy i trochę drobnicy. Towar zawsze był OK! Kwestia stylu obsługi i związanej z nią atmosfery w sklepie, no cóż, pogadać to nie pogadasz... Jak wiesz czego chcesz, to to dostaniesz; jeżeli nie, to jak w wielu innych miejscach dostaniesz to, co akurat powinno zejść z półki.

Jeżeli chodzi o atmosferę i kulturę obsługi to mój ranking jest następujący: Astrokrak, Delta Optical, Teleskopy.

Pozdrawiam,
P
 
Posty: 169
Rejestracja: 06 Paź 2013, 17:14

 

PostPiotrN | 22 Lis 2014, 17:31

TPL Są bardziej skorzy do negocjacji cen. Delta to kolos i nie chcieli ze mną negocjowac. Kupowałem towar za 2500 i nie dali mi nic rabatu chociaż jako hurtownicy dają na SW rabat 30% innym sklepom. Kupiłem zatem w TPL z rabatem. W astrokraku akurat nie było tegi towaru bo pewnie tam bym kupił. Moja rada: wyslij zapytanie do TPL, Delty i Astrokraka i kup tam gdzie dadzą ci najniższą cenę. Ot prawo rynku...
Awatar użytkownika
 
Posty: 165
Rejestracja: 12 Paź 2007, 17:02
Miejscowość: Żywiec

PostRower666 | 22 Lis 2014, 17:49

Jak wiesz co chcesz to idziesz tam gdzie najtaniej. W moim przypadku to sa teleskopy.pl
Jak potrzebuje porady, albo pogadac to zawsze do Marka S. z DO.
W astrokraku nie mialem przyjemnosci nic kupowac, bo w okolicach Katowicac nie maja oddzialu:)

A atmosfera w teleskopy jest faktycznie... taka... hmm... dziwna:]
Swoja droga ciekawe ze w Krakowie i Chorzowie jest podobnie:]
Moze ludzi do sprzedazy biora z lapanko a w DO sprzedaja osoby, ktore sie na tym znaja:)
GSO N-203/1000 M-CRF.
Bresser Montaż Messier EXOS-2/EQ-5
Asterion EQ5 DriveKit Pro - upgrade GOTO
ES 6,7mm, Sky-Watcher WA 66 9mm, GSO SV 15mm, Celestron 9mm, 25mm, 32mm.
 
Posty: 57
Rejestracja: 15 Cze 2014, 22:16
Miejscowość: Mysłowice

 

PostKrzysztof_P | 22 Lis 2014, 19:15

:D Witam.

Jeżeli rozmawiamy na temat porad i znajomości sprzętu oraz panującej przy zakupach atmosfery. To moim zdaniem na pierwszym miejscu jest "ASTROKRAK" , gdyż Szefem Firmy jest miłośnik Astronomii , który posiada Dużą Wiedzę i Praktykę odnośnie Sprzętu , Akcesorii oraz Astronomii i nie tylko.
Niestety w innych firmach większość handlowców ma przeciętna wiedzę , którą stopniowo nabywa w trakcie pracy i mało ma ona wspólnego z Praktyką w Obserwacjach z Danym Sprzętem.
Ot to Moje Bezstronne Zdanie.
Natomiast odnośnie "Teleskopów pl" to również nie mam złego zdania , gdyż często jestem u nich gościem i zakupów dokonuję osobiście.
Szef TPL jest człowiekiem na poziomie z Dobrą Praktyką i Znajomością Zagadnień i najlepiej wszelkie zapytania i uwagi kierować do niego na maila firmowego.
Jest również miłośnikiem Astronomii , który swoją przygodę z Astronomią zaczynał szereg lat temu.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7887
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostPawlik | 22 Lis 2014, 21:35

PiotrN napisał(a):TPL Są bardziej skorzy do negocjacji cen. Delta to kolos i nie chcieli ze mną negocjowac. Kupowałem towar za 2500 i nie dali mi nic rabatu chociaż jako hurtownicy dają na SW rabat 30% innym sklepom. Kupiłem zatem w TPL z rabatem. W astrokraku akurat nie było tegi towaru bo pewnie tam bym kupił. Moja rada: wyslij zapytanie do TPL, Delty i Astrokraka i kup tam gdzie dadzą ci najniższą cenę. Ot prawo rynku...


Ja niestety miałem niemiły kontakt z TPL bo zapytałem o rabat. Nie twierdzę że rabat zawsze się należy bo nikt nie prowadzi sklepu charytatywnie i też chce zarobić. Po prostu niektórzy potrafią połączyć pasję z biznesem, dla innych to niestety tylko i wyłącznie biznes. Z kolei w DO na kilkanaście rzeczy które kupiłem chyba tylko raz nie dostałem rabatu, a jeden rabat był bardzo duży. W przypadku bardziej chodliwych rzeczy o rabat pewnie jest trudniej bo jak nie dadzą rabatu i nie kupisz to kij ci w oko, kupi kto inny :)
Sky Watcher 14" GoTo, TS 152/900 + Daystar Quark, SW AZ-EQ5
 
Posty: 241
Rejestracja: 01 Paź 2009, 13:55

 

Postozi25 | 22 Lis 2014, 21:48

Kupowałem w Teleskopy.pl osobiście w Chorzowie oraz przez internet
kontaktowałem się też z ich infolinia (801..)

W sklepie jeden ze sprzedawców nie za bardzo umiał doradzić
ale drugi umiał to zrobić duuuużo lepiej - tego mogę pochwalić
W sumie byłem tam ze 5 razy z tego co 3 razy coś kupowałem raz dostałem rabat

Infolinia - dzwoniłem raz bez zastrzeżeń
zakupy przez internet - bez zastrzeżeń skorzystałem z dwóch kuponów rabatowych z astronomiami

w delcie jakoś nic jeszcze nie kupowałem

w astrokraku też kupowałem - tylko przez internet + jakiś kontakt telefoniczny
ale muszę pochwalić - obsługa bardzo dobra

natomiast astroshop nie polecam - towar miał być za miesiąc czekałem 2,5 mc albo prawie 3
SW N 254/1200; SCT 6"
Plossl 25,20,10,9 SW LET 5, GSO SV 15,30, MEADE UWA 18mm, Hyperion 8mm, ZOOM 8-24 mm ClickStop MARK III,Q-Barlow 2,25
Awatar użytkownika
 
Posty: 663
Rejestracja: 03 Wrz 2014, 20:48
Miejscowość: Piekary Śląskie / Pierwoszów

 

Postkurp | 22 Lis 2014, 22:40

Witam. Miałem przyjemność osobiście robić zakupy w Teleskopy.pl i złego słowa o nich powiedzieć nie mogę. Obsługa konkretna i rzeczowa. Doradztwo techniczne na odpowiednim poziomie bo nie wciskali mi żadnego niepotrzebnego sprzętu ale merytoryczna rozmowa o potrzebach kupującego. Z innych sklepów astro jak na razie nie korzystałem. 8)
Ja lubię patrzeć w Kosmos.
Krzysiek " kurp "

ED 100 SW Stigma 20x80 DO Silver 10x50 Carl Zeiss 10x50 Vixen 7x50 Olympus DPSi 8x40
Małe wiaderko orciaków i lantanów LV Vixena Maxvision 28 Nagler 9
Awatar użytkownika
 
Posty: 1573
Rejestracja: 13 Sty 2013, 23:23
Miejscowość: Ławy

 

Postzorg | 23 Lis 2014, 00:43

Wystarczy poczytać opinie http://www.opineo.pl/opinie/teleskopy-pl
Ja mam niestety nieprzyjemne wspomnienia z poziomu obsługi w tym sklepie.
 
Posty: 68
Rejestracja: 03 Kwi 2013, 10:27

 

PostJoker7 | 23 Lis 2014, 01:51

plusem tego sklepu jest to że mają dużo sprzętu i od ręki można tam sporo kupić czy teleskopy czy okularki, jednak widać ze w sklepach zazwyczaj obsługuje na zmianę 2-3 róże osoby, jeden pomocny drugi nie całkiem. Generalnie słyszałem pozytywne opinie od innych osób które robiły tam zakupy i są zadowolone a ten "główny" to wogule ponoć bardzo pomocny człowiek z którym można się dogadać.

QUIS UT DEUS!
Sky Watcher 114/900 EQ1
Sky Watcher 130/900 EQ2
Sky Watcher 200/1200 Dobson

Lornetki: 10x50, 10-30x60, Revue 7x50, SkyMaster 20x80
Okulary: Meade plossl 5000 32mm 2"/ ES Maxvision 20mm/ SPL 10mm/ HR planetary 6mm
Awatar użytkownika
 
Posty: 321
Rejestracja: 12 Gru 2013, 21:14
Miejscowość: Syntów

Postkylob | 23 Lis 2014, 11:17

Kolego Zorg dzięki za tego linka. Ciekawa sytuacja bo zupełnie odwrotne proporcje niż u nas na forum. Tam zdecydowana większość negatywów i nieliczne pozytywy a u nas odwrotnie. Na podstawie moich doświadczeń z tym sklepem (Warszawa) oraz zakupów na odległość jestem zdecydowanie "na nie". No ale dobrze poproszę o więcej opinii czy Waszym zdaniem są godni zaufania czy zakupów już u nich nie zrobicie.
Pozdrawiam
 
Posty: 318
Rejestracja: 06 Cze 2010, 11:40

 

Postastropalik | 23 Lis 2014, 11:27

Pewnie jak zwykle dlatego, że osoby zadowolone rzadko dzielą się swoim zadowoleniem w takich miejscach. Moim zdaniem właściwą proporcję masz w tym wątku, a nie tam na sieci..

Pozdrawiam,
P
 
Posty: 169
Rejestracja: 06 Paź 2013, 17:14

 

Postbogdan82 | 23 Lis 2014, 12:07

Ja kupiłem u nich dwa teleskopy,okulary i parę drobnych rzeczy i nie miałem żadnych problemów.Zamówiłem i na drugi dzień było u mnie.Teraz kupiłem lornetkę ale przyszła rozkolimowana.Zadzwoniłem do TPL że chcę wymienić na inny model,zgodzili się i czekam na przesyłkę.
 
Posty: 18
Rejestracja: 06 Sty 2013, 18:13

 

PostQbszon | 23 Lis 2014, 12:37

Ja ze sprzętem nie miałem żadnych problemów póki co. Aczkolwiek sprzedawca w Krakowie jest bucowaty niesamowicie, nawet go nie stać na 'dzień dobry'. Z wiedzą u niego też tak sobie, musiałem mu udowadniać, że ma dany sprzęt u siebie w sklepie bo mi nie wierzył o0 Ogólnie in minus, staram się tam nie kupować
Awatar użytkownika
 
Posty: 220
Rejestracja: 16 Paź 2013, 12:37
Miejscowość: Kraków / Częstochowa

 

Postszary | 23 Lis 2014, 13:12

Jeśli chodzi o moje doświadczenia z Teleskopy.pl to wyglądają różnie, choć generalnie pozytywnie. Ze względu na konkurencyjne ceny zamawiałem u nich trochę rzeczy przez Internet i za każdym razem było bardzo OK. Bardzo szybka przesyłka, towar też w porządku. To samo dotyczy osobistych zakupów w ich warszawskim sklepie, pod Mostem Poniatowskiego. Kompetentna obsługa i miła rozmowa – usłyszałem sporo cennych rad odnośnie do sprzętu, którym się interesowałem. Niestety nie mogę tego powiedzieć o krakowskim sklepie tej firmy, który odwiedziłem niedawno. Miałem kilka pytań w zakresie współpracy wybranych, a przy tym popularnych okularów z równie popularnym teleskopem i na żadne z nich nie uzyskałem od sprzedawcy konkretnej odpowiedzi. Plus za szczerość, bo przynajmniej odpowiedział mi wprost, że nie wie. Wprawdzie okular na miejscu kupiłem, ale jeśli chodzi o krakowskie klimaty zdecydowanie bardziej polecam Astrokraka. Oferta może trochę droższa, jednak pan Janusz przynajmniej wie co sprzedaje. W tym przypadku doświadczenie i łączenie pasji z zawodową działalnością zdecydowanie procentuje. Reasumując, jeśli ktoś wie czego chce Teleskopy.pl to całkiem sensowny wybór, zwłaszcza przy zakupach przez Internet. Mało doświadczeni i oczekujący w kwestii zakupu rzeczowej porady mogą się rozczarować – przed tym zakupem albo po.
 
Posty: 658
Rejestracja: 12 Sty 2013, 11:40

 

PostPulsar | 23 Lis 2014, 14:39

W TPL kupowałem trzy razy. Raz przez internet jakieś drobiazgi w sumie za niecałe 150zł i dostałem nawet jakiś niewielki gratis chyba ściereczkę z mikrofibry czy coś takiego.
Drugi raz osobiście niecały rok temu w Krakowskim salonie jak jeszcze był na ul. Siemiradzkiego i tutaj pomimo że mieli najniższe ceny to jednak nie byłem zadowolony z obsługi. Tak jak piszecie sprzedawca "bucowaty" zwrotnego dzień dobry nie zarejestrowałem, gościu chyba z 15 min. szukał lornetki i statywu na zapleczu ..., nie pasowało mu to że moja młodsza siostra oglądała mikroskopy (Po prostu oglądała, nie dotykała bo stały dosyć wysoko) i nudziła mamę żeby jej kupiła, pozwolę sobie go zacytować "Z małymi dziećmi nie powinno się chodzić do sklepów optycznych, albo w ogóle do żadnych sklepów", gdy zapytałem o to czy mają może obejmy do zamontowania foli Badera w lornetce to powiedział mi żebym sobie gumkami recepturkami zamontował :roll: a z foli Badera którą mi sprzedał ciężko było wyciąć 2 krążki do lornetki bo dostałem kawałek powycinany z każdej strony ...
Trzeci raz zamawiałem telefonicznie SW 8 do szkoły, dostałem polecenie od Maxx'a żeby rozmawiać z szefem Aleksandrem i cieszę się ze tak zrobiłem. Udawałem totalnego debila, gościu mi wszystko wytłumaczył, bardzo przyjemnie się z nim rozmawiało i opuścił cenę o 100 albo 150zł.
Ogólnie z zakupów tam nie zrezygnuję ale jednak pozostaną chyba tylko zamówienia telefoniczne lub internetowe.
Orion ED 80
AZ-ATM
Awatar użytkownika
 
Posty: 91
Rejestracja: 05 Wrz 2012, 18:28
Miejscowość: Graboszyce

 

Postsuper_novy | 23 Lis 2014, 14:48

szary napisał(a):Niestety nie mogę tego powiedzieć o krakowskim sklepie tej firmy, który odwiedziłem niedawno. Miałem kilka pytań w zakresie współpracy wybranych, a przy tym popularnych okularów z równie popularnym teleskopem i na żadne z nich nie uzyskałem od sprzedawcy konkretnej odpowiedzi.



Ano właśnie. Fachowa informacja to podstawa. I z tego co widzę i słyszę, to żaden sklep, ani Delta, ani Teleskopy nie są w stanie udzielić wyczerpujących i konkretnych informacji na temat działania sprzętu, jego możliwości, co możemy jeszcze dokupić do tego zestawu i wiele innych, czasem bardzo i fachowych porad, szczególnie na początku przygody z Astronomią. Natomiast nigdy nie spotkałem się z tym problemem w Astrokraku. Janusz jest chodzącą encyklopedią optyki i wszystko co wie przekazuje innym, ku ich zadowoleniu, a bez uszczerbku na finansach.
12" maleństwo na Dobsonie, Soligor MT-800, Orion 80ED APO, C40D, Nikon 12x50, 3,5-13 LVW i kilka większego kalibru, Barlow x2 2" i GSO x5 1,25", szare i kolorowe szkiełka, trochę różnego złomu i ciągle coś przybywa do kompletu.
Awatar użytkownika
 
Posty: 455
Rejestracja: 04 Mar 2009, 23:21
Miejscowość: Kraków

 

PostJoker7 | 23 Lis 2014, 14:56

szary napisał(a):Jeśli chodzi o moje doświadczenia z Teleskopy.pl to wyglądają różnie, choć generalnie pozytywnie. Ze względu na konkurencyjne ceny zamawiałem u nich trochę rzeczy przez Internet i za każdym razem było bardzo OK. Bardzo szybka przesyłka, towar też w porządku. To samo dotyczy osobistych zakupów w ich warszawskim sklepie, pod Mostem Poniatowskiego. Kompetentna obsługa i miła rozmowa – usłyszałem sporo cennych rad odnośnie do sprzętu, którym się interesowałem. Niestety nie mogę tego powiedzieć o krakowskim sklepie tej firmy, który odwiedziłem niedawno. Miałem kilka pytań w zakresie współpracy wybranych, a przy tym popularnych okularów z równie popularnym teleskopem i na żadne z nich nie uzyskałem od sprzedawcy konkretnej odpowiedzi. Plus za szczerość, bo przynajmniej odpowiedział mi wprost, że nie wie. Wprawdzie okular na miejscu kupiłem, ale jeśli chodzi o krakowskie klimaty zdecydowanie bardziej polecam Astrokraka. Oferta może trochę droższa, jednak pan Janusz przynajmniej wie co sprzedaje. W tym przypadku doświadczenie i łączenie pasji z zawodową działalnością zdecydowanie procentuje. Reasumując, jeśli ktoś wie czego chce Teleskopy.pl to całkiem sensowny wybór, zwłaszcza przy zakupach przez Internet. Mało doświadczeni i oczekujący w kwestii zakupu rzeczowej porady mogą się rozczarować – przed tym zakupem albo po.



W Krakowie w teleskopach.pl to jest jeden sprzedawca ręka cały czas przyklejona do myszki od komputera odpowie jak mu sie zechce, ale wiem że Sprzedawcy tam sie wymieniają i drugi znowu to pokazywał mi okularki jak leci nawet z pudełek powyciągał bardzo fajnie i ładnie z jego strony to był ten bardziej ogarnięty. Podejrzewam że ewentualne problemy z tą firmą mogą powstawac własnie dlatego że tam jest zazwyczaj kilku róznych sprzedających i jak trafisz na "własciwego" to jest wszystko ok zależy kto ma zmianę. Astrokrak polubiłem bo zastałem tam bardzo kulturalnego sprzedawce który zaraz wszystko ładnie i dorzeczy mi wytłumaczył. Generalnie zwracam uwagę na sprzedających i tak jak w teleskopach.pl jeden podejdzie w "kaloszach" jakby przed chwilą pole orał w jakimś moro z afganistanu bardziej wygląda na takiego co bliski wschód w kałachy zaopatruje niż na sprzedawce teleskopów a jak zamówienie online zrealizuje to do domu abcinarki do paznokci przyjdą zamiast synty i właśnie tak rodzą sie nieporozumienia. Generalnie firma jest ok tylko czasem młodzi sprzedawcy z braku doświadczenia popełniają błędy, bo generalnie nie słyszałem żeby tak świadomie ktoś kogoś tam oszfabił z premedytacją.

QUIS UT DEUS!
Sky Watcher 114/900 EQ1
Sky Watcher 130/900 EQ2
Sky Watcher 200/1200 Dobson

Lornetki: 10x50, 10-30x60, Revue 7x50, SkyMaster 20x80
Okulary: Meade plossl 5000 32mm 2"/ ES Maxvision 20mm/ SPL 10mm/ HR planetary 6mm
Awatar użytkownika
 
Posty: 321
Rejestracja: 12 Gru 2013, 21:14
Miejscowość: Syntów

Postkris_82 | 23 Lis 2014, 20:58

W teleskopy.pl dwa kupiłem dwa teleskopy, jeden przez internet (na drugi dzień był u mnie), a drugi w Chorzowie. Nie było problemu ze sprzętem, a w Chorzowie bardzo fanie porozmawiałem ze sprzedawcą. Przed zakupem w obu przypadkach kontaktowałem się telefonicznie w sprawie dostępności i obsługa była miła i rzeczowa.
Celestron CPC 1100, Delta Optical Extreme 15x70 ED, Nikon ACTION VII 10x50 CF, Tento 7x50, filtry, szkła i inne wynalazki
 
Posty: 119
Rejestracja: 16 Mar 2011, 21:26
Miejscowość: Chełmek

 

PostMaxx | 24 Lis 2014, 11:49

Ja powiem krótko - wszystko OK jak się wie co się chce kupić.

Pozdrawiam / Maxx
Proszę o usunięcie mojego konta z tego forum !!!
A że administracja robi sobie jaja i nie raczy usunąć mojego konta to olewam to forum po prostu bo szkoda mi czasu i nerwów na to !!!
Awatar użytkownika
 
Posty: 765
Rejestracja: 16 Cze 2012, 12:54

Postcellar_door | 24 Lis 2014, 12:30

Ja wypowiem sie w miarę krótko, tak jak życzył sobie autor wątku.
Kupowałem już w Delcie, Teleskopach, Astrokraku i na giełdzie.
Wszędzie oprócz teleskopów.pl spotkałem się z fachową wiedzą i ogólnie miłą atmosferą, która wzbudza zaufanie i jest dla mnie kluczowa w transakcjach na przyszłość.
W teleskopach.pl nie doświadczyłem ani wiedzy, ani miłej obsługi, nie nabyłem zaufania więc zakupów tam nie będe już robił. Proste :-)
Nikon 10x50 na statywie V Sherpa 600RN
Maczek 127 SW na AZ3, bino SW, parka TS WA 12mm, parka TS WA 17mm, parka SW 25mm, , GSO 8x50,
Canon EOS 600D plus kilka szkieł do niego
Awatar użytkownika
 
Posty: 86
Rejestracja: 08 Cze 2013, 18:05
Miejscowość: 3City

 

PostŁukasz_M | 24 Lis 2014, 12:55

Moje doświadczenia są pozytywne zarówno w teleskopy jak i w delcie i astrokraku. Wszędzie doradzą ale też trzeba wiedzieć czego się chce bo inaczej może być ciężko wyjaśnić po co sie przyszło co wszędzie może się skończyć złym zakupem. Kiedy idę po okular to po konkretny a nie jakiś 10mm do planet (tak na przykład). Co do ceny i rabatów zasada jest prosta. Rozeznanie u wszystkich co do ceny i kosztów dostawy wtedy idę tam gdzie mam bliżej i mówię że w takim i tam jest taka cena i tylko tyle zapłacę. Zgodzą się to zarobią nie to kupie gdzie indziej. Jeśli dostanę rabat od tej najniższej ceny to częściej wrócę na nowe zakupy.
W teleskopy zdarzyło się że żona odbierała zamówienie i okazało się że po nazwisku nie mogą znaleźć zamówienia co jest delikatnie dziwne. Koniecznie numer a bez numeru to już tylko trzeba powiedzieć co było zamówione inaczej się nie da...
Pozdrawiam
Łukasz
-----------------------------------------------------------
gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo
hominis est errare, insipientis in errore perseverare
feci, quod potui, faciant meliora potentes
per aspera ad astra
Awatar użytkownika
 
Posty: 293
Rejestracja: 14 Paź 2013, 15:38

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 59 gości

AstroChat

Wejdź na chat