Kupno teleskopu

Postburfen | 19 Mar 2020, 14:14

Witam, mam okazje kupienia używanej synty 8″ za 1100 zł, jednak bez gwarancji. Teleskop był kupiony 2 lata temu i używany tylko kilka razy. Moim pytaniem jest czy ta gwarancja jest aż tak bardzo potrzebna i czy można bez późniejszych problemów kupować tą synte (czy faktycznie mógłbym skorzystać z tej gwarancji). Dopowiem jeszcze, że będzie to mój pierwszy teleskop.
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 Mar 2020, 14:07

 

PostMaciek_Cz | 19 Mar 2020, 14:57

burfen napisał(a):Witam, mam okazje kupienia używanej synty 8″ za 1100 zł, jednak bez gwarancji. Teleskop był kupiony 2 lata temu i używany tylko kilka razy. Moim pytaniem jest czy ta gwarancja jest aż tak bardzo potrzebna i czy można bez późniejszych problemów kupować tą synte (czy faktycznie mógłbym skorzystać z tej gwarancji). Dopowiem jeszcze, że będzie to mój pierwszy teleskop.


Myślę, że jeżeli będziesz uważał to nic nie popsujesz i gwarancja Ci nie jest potrzebna :wink:
A tak na serio, napisz tutaj jeszcze skąd jesteś i czy teleskop jest do obejrzenia razem z Tobą u sprzedawcy.
To ktoś na pewno z Twojej okolicy się tu znajdzie i zobaczy czy z teleskopem wszystko ok i będziesz mógł
podjąć jedynie słuszną decyzję.
Dlaczego w nocy niebo jest ciemne, skoro patrząc w każdym kierunku, patrzę na jakąś gwiazdę? Heinrich Wilhelm Olbers
Awatar użytkownika
 
Posty: 1198
Rejestracja: 22 Lip 2011, 12:27
Miejscowość: Lublin

 

Postburfen | 19 Mar 2020, 15:05

Tak, teleskop jest do obejrzenia na miejscu, ale widząc po zdjęciach oraz po rozmowie jest wszystko jak należy. Jedyną rzeczą która mnie niepokoi to tylko ta gwarancja, czy faktycznie jest ona tak potrzebna. Z tego co kojarzę gwarancja obejmuje tylko wady poprodukcyjne, które w używanym sprzęcie raczej nie są możliwe. Więc na uszkodzenia mechaniczne nawet gwarancja nie pomoże.
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 Mar 2020, 14:07

 

PostMaciek_Cz | 19 Mar 2020, 15:46

burfen napisał(a):Tak, teleskop jest do obejrzenia na miejscu, ale widząc po zdjęciach oraz po rozmowie jest wszystko jak należy. Jedyną rzeczą która mnie niepokoi to tylko ta gwarancja, czy faktycznie jest ona tak potrzebna. Z tego co kojarzę gwarancja obejmuje tylko wady poprodukcyjne, które w używanym sprzęcie raczej nie są możliwe. Więc na uszkodzenia mechaniczne nawet gwarancja nie pomoże.


Jest dokładnie tak jak piszesz.
Ale gdybyś chciał mieć 100% pewności to weź ze sobą bardziej doświadczonego Astromaniaka tak w razie co :)
Albo lepiej, może sprzedawca zrobi Ci pokaz nieba przed zakupem?

I mam takie pytanie, czy oglądałeś już kiedyś nocne niebo przez teleskop?
Dlaczego w nocy niebo jest ciemne, skoro patrząc w każdym kierunku, patrzę na jakąś gwiazdę? Heinrich Wilhelm Olbers
Awatar użytkownika
 
Posty: 1198
Rejestracja: 22 Lip 2011, 12:27
Miejscowość: Lublin

 

Postburfen | 19 Mar 2020, 15:49

Maciek_Cz napisał(a):Jest dokładnie tak jak piszesz.
Ale gdybyś chciał mieć 100% pewności to weź ze sobą bardziej doświadczonego Astromaniaka tak w razie co :)
Albo lepiej, może sprzedawca zrobi Ci pokaz nieba przed zakupem?

I mam takie pytanie, czy oglądałeś już kiedyś nocne niebo przez teleskop?


Sprzedawca sam mi to proponował i pewnie skorzystam. Przez teleskop jeszcze nigdy, ale lornetką wiele razy.
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 Mar 2020, 14:07

 

PostMaciek_Cz | 19 Mar 2020, 15:58

No to jestem spokojny. Spotkajcie się na obserwacjach i w ten sposób pod gwieździstym niebem nabędziesz swój
wymarzony teleskop :)
Dlaczego w nocy niebo jest ciemne, skoro patrząc w każdym kierunku, patrzę na jakąś gwiazdę? Heinrich Wilhelm Olbers
Awatar użytkownika
 
Posty: 1198
Rejestracja: 22 Lip 2011, 12:27
Miejscowość: Lublin

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

AstroChat

Wejdź na chat