Refraktor AC Vixen Shuttle Scope 100S.

PostKrzysztof_P | 20 Kwi 2018, 19:34

Domek napisał(a):
chondryt napisał(a):Witam.
Krzychu bez urazy ale Twoje opisy nie mają nic wspólnego z recenzją sprzętu i nie powinny być zamieszczone w tym dziale, Twoje opisy to jedynie wychwalanie posiadanego sprzętu i zachwyt z jego posiadania i nic poza tym .

Pozdro... .


Jak czytam, nie tylko ja mam wrażenie, że "piane" opisy genialnych sprzętów Krzysztofa w dziale recenzje sprzętu, wywołują uśmiech na twarzy (głównie z politowania). :wink: Szkoda męczyć klawiaturę na ich komentowanie. :lol: Jak tak dalej pójdzie to te planowane testy porównawcze na Kudłaczach staną się synonimem ... obciachu. :?


No cóż niestety nie wszyscy mieli możliwość korzystania z wielu sprzętów i porównań.Poziom wypowiedzi co po niektórych ograniczonych praktyką jest jaki jest , niedowiarków nie brakuje i także tych co nie potrafią różnych ciekawych rzeczy dostrzec , przykładem jest ta wypowiedż wbrew pozorom wykształconego , ale widać prostego i ograniczonego mocno człowieka.Przykra sprawa z Panem Domkiem , taki wielki człowiek z takim mniemaniem o sobie a prostych spraw nie doświadczył i nie widział , gdyż widać nie jest mu to dane.Jeżeli Pan Domek nie widział jeszcze wielu rzeczy które powinien zobaczyć to jego a nie moja bolączka.Oglądanie Planet i dostrzeganie pewnych chwilami tylko widocznych szczegółów i detali nie należy do łatwych i przy naszych Seeingach jest mocno utrudnione , ale dla cierpliwych siedzących przy okularze teleskopu wpatrzonych godzinami w Planetę możliwe , wymaga jedynie chęci i zacięcia w tym kierunku , którego niestety wielu miłośnikom nieba brakuje. :wink:

Twoje uwagi w dziale Astrofotografii też są często obciachem , ale ja ich nie krytykuję , więc nie pisz mi więcej takich wpisów w temacie , jak się spotkamy to wyjaśnię Ci Twoje niejasności i myślę że skończysz wtedy bardzo szybko z takimi wpisami , nie ładnymi wpisami pełnymi arogancji i braku dla innych poszanowania..:wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostJanusz_P. | 20 Kwi 2018, 20:12

Krzyśku, problem jest w tym że nie rozumiesz definicji recenzji porównawczej :arrow: :roll: , jeśli w jednym miejscu i czasie jednej nocy stoją obok siebie dwa teleskopy o bardzo podobnej apertyrze skierowane na Jowisza i robisz notatki z obserwacji to jest recenzja a jak tylko opisujesz wrażenie wzrokowe z jednego z nich, nawet najwspanialsze bo trafił się piękny seeing to nie ma nic wspólnego z ich porównaniem :oops: bo postawiony obok tego w dodatku jaśniejszego achromatu Edek 100/900 po prostu by go rozniósł w pył i zrobił z niego krwawą miazgę a tak bez punktu odniesienia odniosłeś zapewne mylne wrażenie że ten sprzęt jest super i hiper ale tylko dlatego że nie miałeś pod ręka punktu odniesienia w postaci sprzętu z lepsza korekcją i mniejszymi aberracjami sferyczną i chromatyczną tak więc proszę na przyszłość jak chcesz coś wychwalać pod niebiosa to rób to w sposob obiektywny i naukowy stawiając obok niego sprzęt będący dla niego punktem odniesienia jakim jest tu wspomniany ED 100/900 SW :arrow: :roll: :mrgreen:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostKrzysztof_P | 20 Kwi 2018, 20:20

Zrobię to na pewno na Kudłaczach o ile będzie z nami 100ED , nie zmieniam zdania co do generowanych przez ten Refraktor obrazów , gdyż obrazy ze 100ED też znam dobrze , najlepsza będzie konfrontacja i tak przeważnie temat urywa się z wszelkimi opisami na tym punkcie , który jest faktycznie decydującym kryterium oceny między dwoma sprzętami. Nie rozpatrywałem tego w ten sposób , lecz zaskoczyła mnie jakość obrazów Jowisza z tego Refraktora w praktyce , kwestia Seeingu to podstawa i faktycznie można się czasem bardzo pozytywnie i miło zaskoczyć. :wink:
Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P, 20 Kwi 2018, 20:29, edytowano w sumie 1 raz
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostJanusz_P. | 20 Kwi 2018, 20:27

Temat się urywa na tym punkcie bo pseudo recenzja zrobiona bez drugiego refraktora porównawczego jest nic nie warta i naukowo bezwartościowa więc po prostu nie ma dalej o czym dyskutować :arrow: :roll: :oops:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostDominik Woś | 20 Kwi 2018, 20:36

Janusz_P. napisał(a):Temat się urywa na tym punkcie bo pseudo recenzja zrobiona bez drugiego refraktora porównawczego jest nic nie warta i naukowo bezwartościowa więc po prostu nie ma dalej o czym dyskutować :arrow: :roll: :oops:


100% racji Januszu. Chamstwa w wypowiedziach kolegi Krzysztofa_P nawet nie warto komentować, ale może dzięki tym krytycznym komentarzom zda sobie wreszcie sprawę, że najzwyczajniej samego siebie ośmiesza, dodatkowo psując reputację działu "Recenzje sprzętu" forum AM. :wink:
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostKrzysztof_P | 20 Kwi 2018, 20:39

Domek napisał(a):
Janusz_P. napisał(a):Temat się urywa na tym punkcie bo pseudo recenzja zrobiona bez drugiego refraktora porównawczego jest nic nie warta i naukowo bezwartościowa więc po prostu nie ma dalej o czym dyskutować :arrow: :roll: :oops:


100% racji Januszu. Chamstwa w wypowiedziach kolegi Krzysztofa_P nawet nie warto komentować, ale może dzięki tym krytycznym komentarzom zda sobie wreszcie sprawę, że najzwyczajniej samego siebie ośmiesza, dodatkowo psując reputację działu "Recenzje sprzętu" forum AM. :wink:


Tak sobie tłumacz swoją arogancję i własne chore mniemanie , za dużo jest z Twojej strony takich wpisów nawet do innych użytkowników i nie zdziw się jak ktoś kiedyś sprowadzi Cię na Ziemię bo za dużo sobie pozwalasz i lawirujesz jak u siebie a nie wszyscy są Twoimi mniejszymi kolesiami , pamiętaj , ja Twoim kolesiem nie jestem i miej to na uwadze jak coś do mnie piszesz.:wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostJanusz_P. | 20 Kwi 2018, 20:44

Krzyśku :roll: akurat od Dominika mógłbyś się naprawdę sporo nauczyć o sprzęcie i astrofotografii więc trochę pokory nie zaszkodzi ale Dominiku nie doszukuj się tam chamstwa to tylko postawa wynikającą z niepełnej wiedzy i braku punktu odniesienia a Krzyśkowi życzę więcej dystansu i bardziej merytorycznego podejścia do sprawy pisania rzetelnej recenzji :arrow: :roll: :oops:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostKrzysztof_P | 21 Kwi 2018, 04:24

Witajcie.

Nie podważam jakości Refraktora 100ED którego posiadałem w bodajże trzech egzemplarzach , chętnie go porównam obok z moim aktualnym Refraktorem Vixena 100S , co wcale nie zmienia faktu iż mój aktualny Vixen 100S pokazuje bardzo dobre obrazy detalu Jowisza w bardzo dobrym wydaniu. Dzisiaj pogoda też była znakomita i na tarczy Planety było widać jeszcze więcej niż wczoraj kiedy była WCP.Nie miałem zamiaru dokonywać takich porównań , ale sam jestem bardzo zaskoczony tym co pokazał mi Vixen 100S i widzę sens porównania go w praktyce ze 100ED.
Kto poogląda nim Jowisza na Kudłaczach to sam się przekona jak dobre obrazy potrafi generować bardzo dobrze wykonany obiektyw , nawet AC przy F-6,4.Odgórne założenia też nie zawsze mają się adekwatnie w praktyce , to trzeba po prostu porównać a porównanie w tym przypadku będzie najlepszym dowodem tego co i jak na Jowiszu widać.

Dzisiaj będę na Kudłaczach , rozmawiałem wczoraj z Panią Sabiną i można wejść na teren ośrodka gdyż będzie jakaś wycieczka i ośrodek będzie czynny , wezmę ze sobą Vixena 100S i posiedzę myślę gdzieś do około 2.00. Gdyby ktoś był w pobliżu to Zapraszam na wspólne spojrzenie w niebo.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postokroj | 23 Kwi 2018, 21:37

Tak się składa że od 30lat mam we łbie obrazy które widziałem i o które walczyłem przez te lata.Od kiedy kupiłem od Krzycha MN 76 Intesa walka się skończyła.Jowisz zamazany a czerwona plama świeci w bardzo słabych warunkach.Na co nie spojrzę to inna skala odbioru i jakości obrazu.Nie umię tak pisać jak Krzychu i się cieszyć -ale się cieszę.Każdy ma też prawo ocenić obraz swoją miarką -ja powtarzam - mam teleskop docelowy. :D
Polarex 102/1500 f-15,,Unitron 75/1200 f-16, Vixen 50/800 f-16, GSO-12" .Lunt 50 Bino Nikon .Vixen SilverTop -5mm,7.5-,10.15,26,TV Ploosl- 10,5 .U Konig- 32 Celestron Ultima 30 42mm.Yashica 7x50.
 
Posty: 1342
Rejestracja: 03 Mar 2008, 21:49
Miejscowość: Tuszyn [pod Łodzią]

PostKrzysztof_P | 11 Maj 2018, 01:34

Witajcie.

Dzisiaj w Krakowie pogoda dopisała i wybrałem się z kolegami do naszego Obserwatorium w Luborzycy koło Krakowa.
Przy okazji kolega Łukasz wziął swojego Maczka 127 Celestrona na montażu SLT zresztą bardzo dobrego optycznie o czym niejednokrotnie przekonaliśmy się w praktyce a ja wziąłem swój Refraktor AC Vixena 100S Japan na montażu EQ3-2.
Była też masa szkliwa , Naglery , Pentaxy XW , Delosy , Panoptiki , Orciaki jak i Plossle TV.
Postanowiliśmy zrobić sobie małe porównanko na Jowiszu i M13.
I co wynika , otóż Refraktor pokazuje widocznie lepiej detal na Jowiszu , ostrość , kolorystyka , kontrast , ilość , plastyka , jak i M13 prezentuje się niewiele ale jednak ładniej w tym Refraktorze , same gwiazdy wyglądają widocznie lepiej pod względem ładniejszych maleńkich punkcików jak i pokazują żywsze naturalne kolory pozbawione praktycznie AC. AC jest tak znikoma że w praktyce delikatną niebieskawą "chmurkę" wokół Jowisza która chwilami "całkowicie zanika" można w praktyce pominąć.Lepszy kontrast Refraktora rzuca się od razu w oczy jak i inne walory obrazu.
Nadal jestem bardzo ciekawy porównania mojego Vixena 100S ze 100ED i wiem że na pewno wcale nie będzie jakiejś specjalnej "przepaści". Fakt jest taki że jest to Bardzo Dobry Refraktor AC , choć nie jest nawet Refraktorem ED.Moim i kolegów zdaniem , jeżeli komuś nadarzy się okazja nabyć ten model to Śmiało Polecamy zakup i zadowolenie będzie gwarantowane.Do tego mobilność , i lekkość jak i solidne wykonanie to dodatkowe atuty warte brania pod uwagę.

Dodam jeszcze iż ta "niebieska chmurka AC wokół Jowisza" to przypomina tą z Refraktorów ED 100mm i 120mm jak oglądamy przy bardzo dużych powiększeniach np. gwiazdy podwójne kiedy są one zanurzone w delikatnej niebieskiej poświacie , sama AC na brzegu tarczy Jowisza nie występuje i dlatego ten Refraktor bije chińskie Refraktory AC F5 i F6 na starcie i bliżej mu do dobrego ED a nie do AC.Tak samo gwiazdy podczas oglądania przy rozogniskowanym obrazie za i przed ogniskiem posiadają niewielkie zabarwienie rozogniskowanego obrazu a przy idealnym ustawieniu ostrości AC jest praktycznie w ogóle pomijalna i obrazy są naprawdę bardzo dobre. Księżyc owszem jako jasny obiekt wykazuje większe zanurzenie w niebieskiej chmurze AC , ale na samym brzegu tarczy nie pojawiają się żadne zabarwienia AC.Obrazy Planet i Księżyca są bardzo ostre i kontrastowe co świadczy o doskonałym i dokładnie wykonanym optycznie obiektywie.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postwaldixs | 12 Maj 2018, 14:49

Lornetki:
Komz 4x20, Komz 6x24, Pentax Papilio 8,5x21, Chase 10x50 ED,
Canon 15x50, APM MS 20x100, APM MS 28x110
 
Posty: 808
Rejestracja: 25 Lis 2006, 12:23

PostKrzysztof_P | 12 Maj 2018, 21:36

To powiem Ci że w tym przypadku tego Refraktora F-6,4 , 100mm nie wiem na jakim jest on szkle , ale z Pentaxem XW 5mm przy 128X jest delikatna ledwo widoczna poświata wokół Jowisza jak chmurka w Edkach tylko bardziej niebieska a przy TV De Lite 4mm przy 160X prawie całkowicie zanika i jest mniejsza i prawie w ogóle nie widoczna , owszem jest wokół Księżyca tak jak napisałem , ale nie ma żadnej grzywki AC przy samej krawędzi tylko Księżyc jest zanurzony w niebieskawej lekkiej poświacie.Obrazy z Tego refraktora Planety Jowisz są widocznie lepsze pod tym względem że ostrzejsze i widać nawet więcej detalu niż w Maku 127mm , takie są fakty i tego nie zmienię.Dlaczego daje tak dobre obrazy to i sam nie wiem , ale tak jest w praktyce.Sprawdzałem go kiedyś z okularem ED 3,2mm Star Guider i wytrzymał 200X na Jowiszu z ładnym obrazem tylko detal zaczął zanikać gdyż to już stanowczo dużo jak dla 100mm soczewki. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 27 Maj 2018, 21:56

Witajcie.

Wiechu dobrze napisał i podsumował sprawę , tym kończę swoje pisanie w tym temacie a o jakości tego Refraktora AR Vixen 100S Japan kto będzie na Kudłaczach to przekona się sam jak poogląda nim np. Jowisza i inne dostępne Planety.Co i jak potrafi pokazać na Planetach bardzo dobry japoński achromat.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostJanusz_P. | 30 Maj 2018, 09:33

Jako że w tym temacie nie wykonano żadnego porównania 2 podobnych refraktorów w jednym miejscu i czasie przenoszę temat do działu zakupów sprzętu astronomicznego bo z recenzją porównawczą nie ma on na razie nic wspólnego :arrow: :roll: :|
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostKrzysztof_P | 30 Maj 2018, 22:00

OK. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 31 Maj 2018, 17:10

Witajcie.

Miałem się już więcej nie rozpisywać o tym Refraktorze , ale jak jest o czym to napiszę , czemu nie. :D
Moje "małe apo" dostało szukacz 6X30 który usprawnił znacznie szukanie obiektów na niebie. Otworkowy szukacz jest raczej wskazany do wyszukiwania obiektów do foto ziemskiego niż do łapania obiektów nieba do oglądania.Oryginalna stopka pasuje do szukaczy SW , więc nie było żadnego ATM tylko kwestia przełożenia szukaczy.Jest też założona świetna złączka kątowa 90* Firmy Lumicon specjalnie dla tego Refraktora ściągnięta z USA tak aby wydrzeć z niego w obrazie wszystko co się da w najlepszej jakości.
Parę dni temu oglądałem wspólnie z Kolegą Zbyszkiem ZP53 Jowisza. Około godziny czasu warunki seeingowe jak Jowisz górował były rewelacyjne , więc Pentax XW 5 -128X potem TV DE Lite 4mm -160X i obrazy brzytwa z praktycznie zerową AC , tak naprawdę to trudno jej się na Jowiszu doszukać. :D Sprzęt wytrzymuje spokojnie 200X i Księżyc jedynie pokazuje delikatną niebieską poświatę na samym brzegu tarczy jako delikatną otoczkę , patrząc dokładnie w osi nawet na Księżycu ona zanika i którą tak naprawdę można śmiało zlekceważyć. Ilość i jakość detalu Księżyca również powala jak na tą aperturę 100 mm. Cienie gór niemal tak czarne i kontrastowe jak w dobrym Refraktorze ED na szkle FPL53.Jak sobie przypomnę obrazy z moich byłych Refraktorów na szkle FPL51 dubletów to mam wrażenie że podobna korekcja AC jest w tym Refraktorze Vixena 100S jak w tych tych pseudo APO na szkle FPL51 o podobnych parametrach D i F. :D
W "dolnym" pociemnieniu biegunowym Jowisza złapaliśmy dwa małe owale , nie wspomnę już o jakości i ilości innego detalu , pięknie kontrastujących białych chmur na tle jasnej równikowej strefy , pociętych cienkimi paskami pociemnieniach biegunowych i wspaniale widocznych maleńkich okrąglutkich i ostrych do bólu tarczek Księżyców Jowisza z widoczną różnicą wielkości poszczególnych Księżyców.Ciemnych chmur na tle pasów jak i tych jasnych.
Jak Kolega Zbyszek ZP53 zobaczył na co stać Vixenka 100S to po spojrzeniu w okular wstał ze stołka i aż "zaklnął " mówiąc "to nie możliwe , taki obraz z taką jakością z tego sprzętu" :D , no cóż ale to trzeba samemu zobaczyć.
Wstawiam fotkę sprzętu na montażu SW EQ3-2 i zamontowanym nowym szukaczem u mnie na balkonie gdzie najczęściej nie licząc naszego obserwatorium oglądam Planety.
Jednym słowem osobiście dla mnie super maszynka i do tego lekka i nader mobilna za co cenię ją bardzo i stawiam na wysokości zadania.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Załączniki
Refraktor AC Vixen Shuttle Scope 100S.: IMG_0074.JPG
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 03 Cze 2018, 11:22

Witajcie.

Rozmawiałem z Januszem parokrotnie na temat tego Refraktora i nie możemy nigdzie znależć konkretnej specyfikacji obiektywu i użytych do jego budowy szkieł , Janusz przypuszcza że może to być na szkle FK61 starszego odpowiednika obecnie używanego szkła FPL51 , przez co chromatyzm jest tak dobrze korygowany. To by wyjaśniało sprawę tak dobrych obrazów obarczonych znikomym chromatyzmem jak w obecnych pseudo ED APO Refraktorach na szkle FPL51.
Ale tej pewności nie ma i są to nasze domysły.Tak czy inaczej jak pamiętam moje byłe Refraktory Dublety o podobnych parametrach na szkle FPL51 to faktycznie poziom chromatyzmu jest bardzo mały i podobny w tym Vixenku 100S.
Planuję mu dokupić jeszcze większy szukacz 50 mm SW , ale to jeszcze temat do rozważenia.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostJanusz_P. | 03 Cze 2018, 11:54

Jak ktoś nawet przypadkiem znajdzie specyfikację techniczną tego obiektywu AC Vixen 100S to proszę ją wrzucić na forum bo jesteśmy jej bardzo ciekawi :arrow: :?: :idea:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostSebastian Ś. | 03 Cze 2018, 12:26

Znalazłem tylko jakiś test http://www.photoinfos.com/astronomie/Vi ... 00s-01.htm. Trochę tego AC jednak widać, drugie zdjęcie to już usunięte programowo.
Refraktor AC Vixen Shuttle Scope 100S.: Vixen-Shuttle-Scope-100s-100crop.jpg


EDIT: Sorki nie zauważyłem, że już było :oops:

waldixs napisał(a):http://www.photoinfos.com/astronomie/Vixen-shuttle-scope-100s-01.htm
Ostatnio edytowany przez Sebastian Ś., 03 Cze 2018, 14:44, edytowano w sumie 1 raz
 
Posty: 2358
Rejestracja: 02 Wrz 2016, 17:11

PostKrzysztof_P | 03 Cze 2018, 13:11

Ten test też znalazłem i nawet jest wklejony wcześniej w temat , jako ciekawostka napiszę że jak z użyciem okularu Pentax XW 5mm przy 128X chromatyzm jest pomijalny tak z okularem TV DE LITE 4mm zwiększając powiększenie do 160X jak patrzymy osiowo to praktycznie chromatyzmu na Jowiszu nie ma. Kolorek planety w stosunku do 100ED jest bardziej żółciutki co jest normalne ze względu na inne szkła obiektywu , ale poziom , jakość i ostrość detalu jest na poziomie Refraktora 100ED.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postkurp | 03 Cze 2018, 13:25

Miałem refraktor SW 102/1000 i był to bardzo dobry egzemplarz. To zdanie nie tylko moje ale też kolegi Wariaga od , którego kupiłem ów refraktor oraz kolegi Kolimatora , któremu go sprzedałem. Chętnie bym " starł " ze sobą takie dwa refraktory i zobaczył na żywo różnice pomiędzy nimi.
Ja lubię patrzeć w Kosmos.
Krzysiek " kurp "

ED 100 SW Stigma 20x80 DO Silver 10x50 Carl Zeiss 10x50 Vixen 7x50 Olympus DPSi 8x40
Małe wiaderko orciaków i lantanów LV Vixena Maxvision 28 Nagler 9
Awatar użytkownika
 
Posty: 1572
Rejestracja: 13 Sty 2013, 23:23
Miejscowość: Ławy

 

PostSebastian Ś. | 03 Cze 2018, 13:34

Jeżeli chodzi o AC to można po prostu zrobić zdjęcie tym refraktorem i porównać do tego z testu i do zdjęć z ED 100.
 
Posty: 2358
Rejestracja: 02 Wrz 2016, 17:11

PostKrzysztof_P | 03 Cze 2018, 14:18

Owszem można zrobić fotkę , ale ja nie focę. :( :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postzwierzak_grubas | 03 Cze 2018, 15:10

Z mojej strony tylko jedna uwaga. Taki trawelerek to tylko na AZ-cie przecież to jest telep do szerokich pól a nie poweru to po co obciążać go EQ?
DYSORTOGRAFIK
152/760 + szklana zastawa
Awatar użytkownika
 
Posty: 1055
Rejestracja: 25 Gru 2008, 01:46
Miejscowość: Mysłowice

 

PostJSC | 03 Cze 2018, 15:16

Sebastian Ś. napisał(a):Jeżeli chodzi o AC to można po prostu zrobić zdjęcie tym refraktorem i porównać do tego z testu i do zdjęć z ED 100.


Zdjęcie najlepiej pokaże AC, ale będzie to zarówno obiektywne jak i nieobiektywne, bo w obserwacjach na żywo mózg sam redykuje poziom AC i to w dodatku u każdego inaczej.
Refraktory: TS 102/1122 ED, Vixen 80/1200, SW 80/400, SkyLux 70/700
Newton: SW 200/1000
Mak: Bresser 100/1400
Awatar użytkownika
 
Posty: 2943
Rejestracja: 20 Mar 2015, 13:19
Miejscowość: Słupsk

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

AstroChat

Wejdź na chat