zakup refraktora achromatycznego

Postkjacek | 07 Mar 2018, 16:34

Wielki Pies napisał(a): Mój ED 80 nie ma przyciętej apertury :mrgreen:

Wiesz, zawsze możesz coś z tym zrobić ;-).

Coraz bardziej podoba mi się ten wątek :-P.
Refraktor Messier AR-102XS 102/460 ED
Refraktor TS ED doublet APO 100/600 na Fpl53
 
Posty: 417
Rejestracja: 18 Lut 2015, 16:43
Miejscowość: Żukowo (Kaszuby)

 

PostKrzysztof_P | 07 Mar 2018, 17:04

Wielki Pies napisał(a):
Krzysztof_P napisał(a):...Crayfordy SW to chyba jedna z najniższych jakości wyciągów Crayforda jakie są w ogóle na Rynku ....

Wieszam na tym wyciągu w SW ED80 pełnoklatkowego Nikona D700 razem z gripem .
Zestaw łącznie ma masę ok. 1,5 kg. Wyciąg się nie ugina , ani nie wysuwa . Spełnia swoją rolę bardzo dobrze .
( Nie wiedziałem , że mam najgorszego Crayforda na rynku . Będę musiał jakoś z tym żyć . :mrgreen: )

Krzysztof_P napisał(a):...Te wszystkie historie z poprzycinanymi aperturami , itp.....

Mój ED 80 nie ma przyciętej apertury :mrgreen:


Cześć.

Porównaj sobie pracę choćby z Crayfordem GSO , który w samej pracy podczas korzystania jest już lepszym wyciągiem nie wspomnę już o Baaderach i innych dobrych wyciągach , gdybyś porównał ich pracę w praktyce to SW okaże się najsłabszym wyciągiem.
Odnośnie przycięcia apertury to nie dotyczy może 80ED , ale większe Edki niestety kuleją tutaj pod tym względem i jest niesmak pracy nie całego obiektywu , te Refraktory niestety wymagają ingerencji chcący poprawić ich ogólną jakość , tak samo odblaski zaraz za obiektywem od celi , to trzeba niestety poprawiać. :wink:
Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P, 07 Mar 2018, 17:28, edytowano w sumie 1 raz
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostWielki Pies | 07 Mar 2018, 17:40

Krzysztof_P napisał(a):
Porównaj sobie pracę choćby z Crayfordem GSO , który w samej pracy podczas korzystania jest już lepszym wyciągiem nie wspomnę już o Baaderach i innych dobrych wyciągach , gdybyś porównał ich pracę w praktyce to SW okaże się najsłabszym wyciągiem.
Odnośnie przycięcia apertury to nie dotyczy może 80ED , ale większe Edki niestety kuleją tutaj pod tym względem i jest niesmak pracy nie całego obiektywu , te Refraktory niestety wymagają ingerencji chcący poprawić ich ogólną jakość , tak samo odblaski zaraz za obiektywem od celi , to trzeba niestety poprawiać...


Nie twierdzę , że wyciąg w SW ED80 jest najlepszy na świecie .
Natomiast uważam , że znakomicie spełnia swoją rolę właśnie w ED 80 .
Bo skoro przenosi bez trudu obciążenie 1,5 kg ( karkołomne połączenie kątówki 2" + barlowa GSO" 2x i Naglera 31 ) , przy tym ostrzy jak ta lala , to czego trzeba więcej ?

Mam nadzieję , że SW ED100 nie ma przyciętej apertury . Właśnie rozważam zakup tego refraktora :)
8x30 10x32 7x35 7x50 12x50 26x70 AR102-XS ED100
 
Posty: 119
Rejestracja: 12 Cze 2017, 14:05

 

PostKrzysztof_P | 08 Mar 2018, 07:26

Cześć.

Edek setka to w swojej klasie cenowej w sumie najbardziej udany Refraktor z rodzinki Refraktorów SW ED , coś tam ponoć jest przycięte , ale chyba niewiele , ile dokładnie to się nie orientuje , musiał byś poszperać w necie i może w testach na "Astroforen.de" Pana Rocha jest jakiś opis. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

AstroChat

Wejdź na chat