Kamera Bresser 2MPix

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

PostTony Gess | 26 Lip 2018, 20:13

Czołem.

Mam teleskop Sky Watcher 102/1000, z którego tak najogólniej jestem zadowolony. Zestaw podstawowy, okulary 10 i 25mm, barlow x2 i to w sumie wszystko. I o ile pasjonatem astronomii jestem od ponad 20 lat, to z astronomią obserwacyjną dopiero zaczynam. Odrobinę już planowałem - w przyszłości bliżej nieokreślonej zakupić napęd w jednej osi, lunetkę biegunową, dodatkowe okulary itd.
Natomiast oczy moje mają krótko mówiąc widzenie średnie - co daje mi poczucie nie dostrzegania w okularze tego, co inni zobaczą.
Łącząc to z okrojonym budżetem, jak i podejściem piknikowym do obserwacji, pomyślałem, że dobrym pomysłem byłby zakup kamery i oglądanie obrazu - nierzadko z rodziną - na ekranie laptopa.
Jestem poza tym w stadium nauki i wolę nabrać doświadczenie kosztem powiedzmy 300-400 pln, niż wyrzucać większą kwotę na sprzęt, który jeszcze nie wiem, czy będę w stanie odpowiednio spożytkować.

Do sedna, oczekuję czegoś nieskomplikowanego, w cenie do 300-400 pln. Z webcamami mam problem, bo nigdzie nie znajduję informacji czy obiektywy są zwyczajnie odkręcane - tak aby tylko dokręcić nos, a nie chce bawić się w przerabianie.
Natrafiłem natomiast na https://www.teleskopy.pl/Kamera-2-MPix- ... w-(Bresser)-teleskopy-4093.html i zastanawia się czy w mojej sytuacji byłby to dobry wybór.
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 Sie 2017, 21:31

 

Postkmk | 18 Wrz 2018, 17:32

Mam "starszego brata" tej kamery za ~1000, z wyjściem ST4 do guidingu.
Ale parametry matrycy mają takie same. Co do obrazu, cóż, szału nie ma.
Lepsze zdjęcia księżyca robiłem telefonem Lumia 950. Z włączonym biningiem
jest lepiej, ale wtedy rozdzielczość spada 2x (w każdą stronę) i robi się 900x540
czy coś koło tego. Kupiłem używanego canona 500D za 500 i jest dużo lepiej.
Przynajmniej na pierwszych próbach. A ta kamerka, cóż - będzie do guidowania.

Pozdrawiam,
K.
 
Posty: 75
Rejestracja: 08 Mar 2018, 16:09

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

AstroChat

Wejdź na chat