Zestaw do obserwacji Słońca

PostSzukający | 01 Wrz 2018, 13:36

Witam, szukam fajnego zestawu do 8 000 zł, który umożliwi jak najefektowniejsze obserwacje Słońca. Możecie coś polecić? (Nie wliczajcie montażu bo ten już posiadam).
 
Posty: 7
Rejestracja: 17 Cze 2018, 18:17

 

PostMaxx | 01 Wrz 2018, 13:50

Witaj.
Na Naszej giełdzie jest obecnie Lunt 60 mm
http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=31&t=50338

Wszystko jednak zależy czy akceptujesz używki czy jednak chcesz kupić nowy teleskop.
W sklepie Astroshop , masz do wyboru np Coronado 60 mm z filtrem BF 10 mm za 5600zł
lub z filtrem BF 15 mm za 6400zł.

Rzecz jasna im większa aperatura tym więcej zobaczysz , ale ceny już przy 70 mm przekraczają 10 tyś ( w sklepach )

Sugeruje wrzucić ogłoszenie w dziale kupię jak już zdecydujesz co chcesz kupić.

Maxx
Proszę o usunięcie mojego konta z tego forum !!!
A że administracja robi sobie jaja i nie raczy usunąć mojego konta to olewam to forum po prostu bo szkoda mi czasu i nerwów na to !!!
Awatar użytkownika
 
Posty: 765
Rejestracja: 16 Cze 2012, 12:54

PostSzukający | 01 Wrz 2018, 16:56

No jest taka sprawa, że Urania ogłosiło konkurs dla szkół gdzie do wygrania jest 8k na sprzęt dla kółka astronomicznego, więc w grę wchodzi raczej tylko nowy. Z tych dwóch, który byś polecił, jaką różnicę dają różne filtry? Pomyślałem o teleskopie słonecznym, ponieważ zwykły do obserwacji nocnych już posiadamy, ale jest on dosyć mało używany ze względów logistycznych, a z teleskopu słonecznego będzie można skorzystać nawet na przerwie pomiędzy lekcjami, czy tuż po ich zakończeniu. Dzięki temu uczniowie zyskaliby stały łatwy dostęp do treści astronomicznych ;) http://urania.edu.pl/konkursy/kosmoszko ... 04607.html
 
Posty: 7
Rejestracja: 17 Cze 2018, 18:17

 

PostMaxx | 01 Wrz 2018, 17:10

Miałem kilka teleskopów słonecznych.
Polecam zakup Coronado 60 SolarMax II z filtrem BF 15 mm.
Filtr BF 15 to filtr blokujący umieszczony w kątówce - jego średnica wpływa na komfort obserwacji
tak najkrócej mówiąc, żeby nie wdawać się w jakieś techniczne szczegóły.
Wystarczający jest już BF10 , ale różnica ceny jest tak nieduża że warto zakupić wersję z BF15mm.

Maxx
Proszę o usunięcie mojego konta z tego forum !!!
A że administracja robi sobie jaja i nie raczy usunąć mojego konta to olewam to forum po prostu bo szkoda mi czasu i nerwów na to !!!
Awatar użytkownika
 
Posty: 765
Rejestracja: 16 Cze 2012, 12:54

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

AstroChat

Wejdź na chat