Okulary z AliExpress

Sklepy, giełdy, okazje, porady, pierwszy teleskop...

PostMichalKaczan | 05 Gru 2019, 15:56

Krzysztof_P napisał(a):Cześć.

Bino DENK I ma transmisję około 89% a Bino DENK II około 98,25% jak podaje producent i wcale mnie nie dziwi to że miałeś obrazy ciemniejsze.Czytałem też parę Recenzji i różnica jest i to dość istotna.Posiadałem kiedyś BINO DENK I i też nie zrobiło na mnie szału pod względem jasności obrazów.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:

Jesli zeszło na nasadki to dwa słowa na obronę Denka I. Te 10% rożnicy to jest mało zauważalne. Zeby nie być gołosłownym porównanie obrazu Denk I i II:

Okulary z AliExpress: 169-2.jpg
169-2.jpg (55.94 KiB) Obejrzany 4782 razy


Widać natomiast dużą różnicę w jasnościach torów optycznych zwlaszcza Denka II. Mam Denka I no i cóż, obserwowałem przez niego tak słabe obiekty jak mgławice planetarne z katalogu Abella o jasności przeszło 14mag i był to widok lepszy niż jednooczny. Jest tylko jeden warunek.
Denk I ma taką wadę, że jego korektor 1.4x i 2.5x (tzw OCS) jest w standardzie 1.25". Obcina on aperture i przez to jest zauważalnie ciemniej. Ale wystarczy wkręcić to:
Okulary z AliExpress: 2-glasspathcorrector-17x-for-newtons-incl-t-2-change-ring-a24.jpg

żeby tego uniknąć.
Taurus 16" Nagler T5 26mm, Delos 14mm,8mm Delite 11mm,5mm, barlow TMB ED 1.8x
 
Posty: 53
Rejestracja: 09 Lis 2016, 19:55
Miejscowość: Jelcz Laskowice

 

PostArcturus23 | 21 Sie 2020, 19:39

Zamawiał ktoś z was 2-3 okulary z Aliexpress ? Chodzi o cło i VAT. Czy większa jest szansa na cło i VAT zamawiając 2-3 w jednej przesyłce, czy osobno ? Na niektórych forach pisze, że większa paczka ma większe szanse na sprawdzenie. Inni znowu pisze, że jeśli nr listu przewozowego zaczyna się od 0045, to mała szansa na dodatkowe opłaty.

Pozdrawiam
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Cze 2007, 14:34

Postzloty_2000 | 21 Sie 2020, 20:05

Arcturus23 napisał(a):Zamawiał ktoś z was 2-3 okulary z Aliexpress ? Chodzi o cło i VAT. Czy większa jest szansa na cło i VAT zamawiając 2-3 w jednej przesyłce, czy osobno ? Na niektórych forach pisze, że większa paczka ma większe szanse na sprawdzenie. Inni znowu pisze, że jeśli nr listu przewozowego zaczyna się od 0045, to mała szansa na dodatkowe opłaty.

Pozdrawiam


Teraz to loteria, bo wg moich doświadczeń coraz bardziej jest zacieśniana pętla i sprawdzanie paczek z Chin.Wiele od tego czy wpadnie cło i VAT zależy od wartości jaka będzie podana na fakturze/liście przewozowym ale i może się zdarzyć kontrola paczki i wtedy celnicy mogą doładować opłaty.
Jak pamiętam optyka to cło pomiędzy 2 a 3% wartości plus 8% VAT. Przy okularach astro cło będzie bliżej 3%
Pozdrawiam,
Andrzej

SW150/750 EQ3-2, Tasco 9VR by Vixen, SWA 3.5mm 70°, SW UW 11mm 80°, TS HR 5mm, Vixen NPL 25 mm, SW LE20,SW 9mm UWA, BCO 6mm, GSO 15mm SV, Barlow 2x, PG FireFly mono 0.3MP, NexImage 5
Ofna Pirate 3.5ccm
Traxxas Ford Raptor
T-Rex 100
Awatar użytkownika
 
Posty: 934
Rejestracja: 17 Paź 2014, 13:37

 

PostArcturus23 | 21 Sie 2020, 20:21

zloty_2000 napisał(a):
Arcturus23 napisał(a):Zamawiał ktoś z was 2-3 okulary z Aliexpress ? Chodzi o cło i VAT. Czy większa jest szansa na cło i VAT zamawiając 2-3 w jednej przesyłce, czy osobno ? Na niektórych forach pisze, że większa paczka ma większe szanse na sprawdzenie. Inni znowu pisze, że jeśli nr listu przewozowego zaczyna się od 0045, to mała szansa na dodatkowe opłaty.

Pozdrawiam


Teraz to loteria, bo wg moich doświadczeń coraz bardziej jest zacieśniana pętla i sprawdzanie paczek z Chin.Wiele od tego czy wpadnie cło i VAT zależy od wartości jaka będzie podana na fakturze/liście przewozowym ale i może się zdarzyć kontrola paczki i wtedy celnicy mogą doładować opłaty.
Jak pamiętam optyka to cło pomiędzy 2 a 3% wartości plus 8% VAT. Przy okularach astro cło będzie bliżej 3%


A VAT to nie przypadkiem 23 % zamiast 8% ? I tak chyba warto spróbować, bo od następnego roku już do każdej przesyłki będzie VAT i cło doliczane.
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Cze 2007, 14:34

Postzloty_2000 | 21 Sie 2020, 20:55

Stawka VAT zależy od tego co deklaruje się w paczce, musisz to sprawdzić ale kołacze mi się, że na soczewki jest 8% VAT a np na oprawki okularowe i maszyny optyczne 23%VAT.
Są w necie dostępne tabele, gdzie wszystko jest ładnie opisane.
Pozdrawiam,
Andrzej

SW150/750 EQ3-2, Tasco 9VR by Vixen, SWA 3.5mm 70°, SW UW 11mm 80°, TS HR 5mm, Vixen NPL 25 mm, SW LE20,SW 9mm UWA, BCO 6mm, GSO 15mm SV, Barlow 2x, PG FireFly mono 0.3MP, NexImage 5
Ofna Pirate 3.5ccm
Traxxas Ford Raptor
T-Rex 100
Awatar użytkownika
 
Posty: 934
Rejestracja: 17 Paź 2014, 13:37

 

PostArcturus23 | 21 Sie 2020, 21:16

Dzięki za info. Sprawdzę dokładniej, bo wcześniej znalazłem info, że to 23%.
 
Posty: 35
Rejestracja: 30 Cze 2007, 14:34

PostHorniak | 08 Lis 2023, 18:16

Ogółem w momencie gdy kupuje się produkt powyżej 150 euro (taki się zadeklaruje), to należy zapłacić VAT, czyli te 23% podatku. Z kolei samo cło, obowiązuje na każdą przesyłkę i wynosi 8% wartości. Oczywiście służby celne, niekoniecznie są tak hmm rygorystyczne ;) Jednak istnieje takie ryzyko, także jesli kupuje się droższe rzeczy przez Aliexpress, to trzeba uważać. Sam zazwyczaj kupuję tam drobne tanie rzeczy, gdzie nie ma problemów z zapłatą za nie. Jeśli szukacie jakichś dodatkowych informacji na ten temat, to obczajcie ten artykuł https://www.wydawajdobrze.com/poradniki/opinie-o-sklepach/kupowanie-na-aliexpress. Myśle, że jasno przechodzi przez wszelkie zagmatwane kwestie.
 
Posty: 1
Rejestracja: 02 Lis 2023, 22:31

 

Postmat3j861 | 08 Lis 2023, 22:09

Vat-u na Ali nie doliczają. W większości macie ceny podane z VAT, wystarczy patrzeć co jest napisane przy cenie. Cło owszem, mogą doliczyć - dostajemy zdjęcie naszej paczki oraz deklarację do wypełnienia co jest w środku i ile zapłaciliśmy, oczywiście potwierdzenie przelewu jest wymagane, ale jak mamy kilka zakupów na Ali to (nie namawiam) możemy pokazać przelew który nam pasuje.
Bresser MAK MC 127/1900
Star Discovery AZ SynScan WiFi GoTo
 
Posty: 123
Rejestracja: 19 Sie 2022, 14:45

 

PostDale | 09 Lis 2023, 08:39

mat3j861 napisał(a):Vat-u na Ali nie doliczają. W większości macie ceny podane z VAT, wystarczy patrzeć co jest napisane przy cenie. Cło owszem, mogą doliczyć - dostajemy zdjęcie naszej paczki oraz deklarację do wypełnienia co jest w środku i ile zapłaciliśmy, oczywiście potwierdzenie przelewu jest wymagane, ale jak mamy kilka zakupów na Ali to (nie namawiam) możemy pokazać przelew który nam pasuje.

Nie traktuj celników jak debili, tam też siedzą ludzie którzy mają jakieś hobby. Albo przynajmniej traktują poważnie swoją pracę. Wyłapie taki że ciśniesz go w wała żeby zaoszczędzić parę pln i będzie miał dwa wyjścia, albo niedopełnienie obowiązków, albo ... no cóż, podpisałeś oświadczenie pod rygorem KK. I będziesz tłumaczył się w sądzie że się pomyliłeś?
Ja zdaję sobie sprawę że to niesprawiedliwe, bo część paczek przechodzi bokiem (Węgry, Słowacja np.) i ci ludzie nie płacą danin, a tu się może trafić opłata, z resztą, opłaty te, wbrew pozorom nalicza PP i ona przedstawia paczki do clenia (w końcu 8,50 zł za jedna paczkę, to dla firmy która obrywa baty od inpostu nie w kij dmuchał), ale to nie powód żeby narażać się na odpowiedzialność karną.
Ja zamawiając cokolwiek, doliczam do kosztów przybliżone opłaty, jak się uda, mój zysk, jak nie, mam to wliczone w koszty.
...braki umiejętności nadrabiam entuzjazmem...
 
Posty: 945
Rejestracja: 21 Mar 2009, 14:00

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości

AstroChat

Wejdź na chat