Okulary z AliExpress

Sklepy, giełdy, okazje, porady, pierwszy teleskop...

Postendriu624 | 04 Paź 2019, 20:05

Okularki właśnie dojechały, Pierwsze światło , obraz ostry i pozbawiony wszelkich cech zażółcenia, odwzorowanie barw bardzo dobre, okularki są bardzo jasne jak na 10 mm , brak pogody sprawił że testowałem na lampach i oknach , Księżyc za chmurami , więc trudno mi na razie coś powiedzieć. Powłoki MC są niebieskie , lecz nie tak intensywne jak się spodziewałem , jakość wykonania okularów nawet może może być, po prostu ujdzie w tłumie , a jedyny metalowy element to tylko tulejka 1.25 cala z gwintem filtrowym przez jej całą długość , okulary są bardzo dobrze wyczernione , o dziwo, nawet brzegi soczewek są poczernione ( do takiego wniosku doszedłem świecąc laserem w soczewki), Okulary praktycznie nic nie ważą . Zapowiadają się bardzo dobrze , lecz ostateczna ocena będzie jak spojrzę przez nie na Księżyc i Saturna.
Prawdopodobnie jest tylko jedna soczewka asferyczna , ta pierwsza oczna, Soczewki plastikowe dają biały i kryształowy obraz , bez oznak zażółcenia , jedynie co mnie martwi , to ich trwałość mechaniczna , i chyba ich czyszczenie w przyszłości sprawi dużo kłopotu.
Załączniki
Okulary z AliExpress: WIN_20191004_19_20_03_Pro.jpg
Okulary z AliExpress: WIN_20191004_19_18_08_Pro.jpg
Okulary z AliExpress: WIN_20191004_19_16_04_Pro.jpg
Okulary z AliExpress: WIN_20191004_19_15_46_Pro.jpg
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

PostKrzysztof_P | 04 Paź 2019, 21:04

Waty napisał(a):Znalazłem kolejną korzystnie wyglądającą ofertę na AliExpress: https://pl.aliexpress.com/item/4000075604064.html

Okulary prawdopodobnie takie same jak seria APM Ultra Flat Field: https://www.apm-telescopes.de/en/binocu ... 5-fov.html

Natomiast tańsze o 1/3.

Które bralibyście do bino? Te z powyższego linka w wersji 24 mm czy ESy 24mm 68 stopni?

Zachęcam też do dzielenia się tu innymi okazjami z AliExpress, jeśli ktoś na coś ciekawego trafi :)


Cześć.

Moim zdaniem bierz ES 24mm 68* , są po prostu lepsze , sam je lubiłem jak posiadałem ogniskowe: 24mm , 20mm , 16mm- też tylko uwaga na mniejszy stanowczo ER.Te "UF" sobie moim zdaniem daruj , ES to pewny i lepszy zakup.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P, 04 Paź 2019, 21:07, edytowano w sumie 1 raz
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostKrzysztof_P | 04 Paź 2019, 21:06

endriu624 napisał(a):Okularki właśnie dojechały, Pierwsze światło , obraz ostry i pozbawiony wszelkich cech zażółcenia, odwzorowanie barw bardzo dobre, okularki są bardzo jasne jak na 10 mm , brak pogody sprawił że testowałem na lampach i oknach , Księżyc za chmurami , więc trudno mi na razie coś powiedzieć. Powłoki MC są niebieskie , lecz nie tak intensywne jak się spodziewałem , jakość wykonania okularów nawet może może być, po prostu ujdzie w tłumie , a jedyny metalowy element to tylko tulejka 1.25 cala z gwintem filtrowym przez jej całą długość , okulary są bardzo dobrze wyczernione , o dziwo, nawet brzegi soczewek są poczernione ( do takiego wniosku doszedłem świecąc laserem w soczewki), Okulary praktycznie nic nie ważą . Zapowiadają się bardzo dobrze , lecz ostateczna ocena będzie jak spojrzę przez nie na Księżyc i Saturna.
Prawdopodobnie jest tylko jedna soczewka asferyczna , ta pierwsza oczna, Soczewki plastikowe dają biały i kryształowy obraz , bez oznak zażółcenia , jedynie co mnie martwi , to ich trwałość mechaniczna , i chyba ich czyszczenie w przyszłości sprawi dużo kłopotu.


Endriu jak za te pieniądze to można je mieć. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostWaty | 07 Paź 2019, 20:05

Krzysztof_P napisał(a):
Waty napisał(a):Znalazłem kolejną korzystnie wyglądającą ofertę na AliExpress: https://pl.aliexpress.com/item/4000075604064.html

Okulary prawdopodobnie takie same jak seria APM Ultra Flat Field: https://www.apm-telescopes.de/en/binocu ... 5-fov.html

Natomiast tańsze o 1/3.

Które bralibyście do bino? Te z powyższego linka w wersji 24 mm czy ESy 24mm 68 stopni?

Zachęcam też do dzielenia się tu innymi okazjami z AliExpress, jeśli ktoś na coś ciekawego trafi :)


Cześć.

Moim zdaniem bierz ES 24mm 68* , są po prostu lepsze , sam je lubiłem jak posiadałem ogniskowe: 24mm , 20mm , 16mm- też tylko uwaga na mniejszy stanowczo ER.Te "UF" sobie moim zdaniem daruj , ES to pewny i lepszy zakup.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:


Dzięki za radę, tak też zrobiłem.
Poszło całkiem sprawnie, lepiej niż się spodziewałem. Zamówione 23 września, nadane 25 a awizo z poczty przyszło 4 października. Możliwe, że przyleciały tym samym transportem co okulary endriu624 :)
Dziś je odebrałem i wszystko wygląda ok.

Porządnie zapakowane w dwie warstwy - folia bąbelkowa w środku a na zewnątrz mocna czarna. Dodatkowo każde pudełko w "fabrycznym" woreczku foliowym.
Okulary z AliExpress: 20191007_173612.jpg

Okulary z AliExpress: 20191007_173740.jpg

Okulary z AliExpress: 20191007_173819.jpg


Wewnątrz także wszystko wygląda ok. W każdym pudełku jest karta gwarancyjna (nie podbita), sakiewka materiałowa no i okular.
Okular zarówno na szkle jak i tulei jest nieskazitelny - bez najmniejszego odcisku czy pyłku.
Okulary z AliExpress: 20191007_173859.jpg

Okulary z AliExpress: 20191007_174056.jpg

Okulary z AliExpress: 20191007_174244.jpg


A wszystko to w cenie 746,18 PLN.
Innymi słowy polecam z małym zastrzeżeniem - jeszcze nie było pierwszego światła...
Mój przyziemny blog ogrodniczy :)
 
Posty: 134
Rejestracja: 12 Sie 2018, 09:06

PostKrzysztof_P | 07 Paź 2019, 23:01

Cześć.

Gratulki zakupu fajnych szkiełek. :D

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostWaty | 09 Paź 2019, 17:48

Krzysztof_P napisał(a):Cześć.

Gratulki zakupu fajnych szkiełek. :D

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:


Dzięki!

Wcześniej kupiłem Vixeny plossle 25mm 50 stopni ale jak sobie porównałem z Panoptikiem o polu 68 stopni to różnica w polu jest ogromna. Oczywiście można to łatwo policzyć ale zobaczenie tego na własne oczy skłoniło mnie do poszukania czegoś o większym polu niż plossl.

Tak na prawdę to marzyły mi się Panoptiki 24mm ale są 4x droższe. Natomiast w różnych porównaniach jakie przyszło mi czytać ESy 24 jakoś mocno nie odstawały.
Np. tu dosyć już stary ale ciekawe porównanie okularów o ogniskowych w okolicy 24-26mm: https://www.cloudynights.com/articles/c ... ison-r2651

Teraz czekam na bino Baader Maxbright II :)
Ciekawi mnie jeszcze bezpośrednie porównanie plossli Vixena z tymi ESami...
Mój przyziemny blog ogrodniczy :)
 
Posty: 134
Rejestracja: 12 Sie 2018, 09:06

PostKrzysztof_P | 09 Paź 2019, 22:19

O Bino Baadera II , Gratulki , świetne Bino ja też czekam na dostawę , ale Bino Denka II.Panopticie 24mm to świetne szkła ES 24mm też dobre ale słabsze , Denk D21 rewelacja najlepsze na osi i nie tylko to japońskie szkło i wykonanie USA nie Chiny czy Taiwan. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostWaty | 10 Paź 2019, 17:14

Krzysztof_P napisał(a):O Bino Baadera II , Gratulki , świetne Bino ja też czekam na dostawę , ale Bino Denka II.Panopticie 24mm to świetne szkła ES 24mm też dobre ale słabsze , Denk D21 rewelacja najlepsze na osi i nie tylko to japońskie szkło i wykonanie USA nie Chiny czy Taiwan. :wink:


Pozazdrościć. Denkmeier to chyba najlepsze bino w ogóle. Niestety za drogie.
Natomiast Panoptic 24 kosztujący 4x tyle co ES to raczej musi być lepszy :)

Jeśli chodzi o produkcję chińską czy tajwańską to mam wrażenie, że na forum i nie tylko jest nieco niedoceniana, lub niechińska jest przeceniana. Miałem newtona od Orion Optics a teraz chińskiego SCT i jeśli chodzi o solidność i precyzję wykonania to OO się nie umywa do Chińczyka. Optyki nie porównywałem bezpośrednio więc się nie wypowiem. Powiem tylko, że nie zauważyłem jakiegoś pogorszenia obrazu w SCT względem 1/10 od OO. No ale to może być kwestia małego doświadczenia lub warunków. Tak czy owak jestem bardzo zadowolony z zamiany.

Zresztą w innych branżach też coraz częściej pojawiają się opinie, że maszynowa produkcja (głównie chińska) jest lepsza niż ręczna choćby europejska. Po prostu maszyny są precyzyjniejsze a produkty cechuje większa powtarzalność niż ręcznej roboty (co wydaje się logiczne). Nie wiem ani nie twierdze, że to czy dotyczy również branży teleskopowej i optyki. Niemniej mój delos czy panoptic jest produkcji tajwańskiej a to świetne okulary. A lustro w SCT gładziutkie i czyste a nie to co mi zafundowali w OO.
Mój przyziemny blog ogrodniczy :)
 
Posty: 134
Rejestracja: 12 Sie 2018, 09:06

Postkurp | 10 Paź 2019, 18:11

A jakie to ma znaczenie, czy coś się nazywa Televue, Takahashi, APM czy Sky Watcher bądź GSO. Ma dobrze działać i być dobrze wykonane, bo chyba o to chodzi.
Ja lubię patrzeć w Kosmos.
Krzysiek " kurp "

ED 100 SW Stigma 20x80 DO Silver 10x50 Carl Zeiss 10x50 Vixen 7x50 Olympus DPSi 8x40
Małe wiaderko orciaków i lantanów LV Vixena Maxvision 28 Nagler 9
Awatar użytkownika
 
Posty: 1572
Rejestracja: 13 Sty 2013, 23:23
Miejscowość: Ławy

 

PostKrzysztof_P | 10 Paź 2019, 23:17

Krzysztof ma takie znaczenie że właśnie jest że tak powiem "lepiej" wykonane i działa też lepiej. :D :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postszary | 11 Paź 2019, 22:13

Waty napisał(a):
Pozazdrościć. Denkmeier to chyba najlepsze bino w ogóle. Niestety za drogie.

Jak można wyczytać na zachodnich forach, Denkmeier I i II to zaadoptowana do celów astro głowica od chińskiego mikroskopu LW200. Co do tego, czy jest to najlepsze bino w ogóle, to można polemizować. Przez dłuższy czas byłem właścicielem nasadki bino Denk I i miałem co do niej mieszane uczucia. Owszem, pozwalała na używanie dłuższych, szerokokątnych okularów bez winietowania albo ze stosunkowo małą winietą i np. w SCT 8" f/10 wolałem ją od nasadki WO. Jednak kiedy zmieniłem teleskop na refraktor SW 120ED f/7 to okazało się, że ogólnie lepszy, wyraźnie jaśniejszy obraz od tego Denka z tymi samymi okularami daje zwykłe bino WO. Nie wiem, czy było to spowodowane dłuższym torem optycznym Denka (a tym samym większym powiększeniem), czy też gorszą transmisją, a może jednym i drugim. Kojarzę jednak porównanie przeczytane na jednym z zagranicznych, chyba amerykańskich forów, z którego wynikało, że ten Denkmeier ma gorszą transmisję od nasadki bino WO. Tego Denka już nie mam, ponieważ zastąpiłem go nasadką Baadera. Ponoć Denk II ma lepszą transmisję od Denka I, ale nie potrafię tego potwierdzić, ponieważ przez tę drugą nasadkę nigdy nie patrzyłem. Opieram się tylko na zasłyszanych opiniach. Moje własne doświadczenia są takie, że jeśli chodzi o relację jakości do ceny, to budżetowe bino WO jest bardzo dobrą nasadką. Zaryzykuję nawet twierdzenie, że pod tym względem lepszą od Denkmeiera I.
Ostatnio edytowany przez szary 12 Paź 2019, 06:26, edytowano w sumie 2 razy
 
Posty: 658
Rejestracja: 12 Sty 2013, 11:40

 

PostKrzysztof_P | 12 Paź 2019, 01:45

Cześć.

Bino DENK I ma transmisję około 89% a Bino DENK II około 98,25% jak podaje producent i wcale mnie nie dziwi to że miałeś obrazy ciemniejsze.Czytałem też parę Recenzji i różnica jest i to dość istotna.Posiadałem kiedyś BINO DENK I i też nie zrobiło na mnie szału pod względem jasności obrazów.Teraz czekam na DENKA II a to już jednak spora i wyrażnie odczuwalna różnica w jasności obrazu.BINA: WO i Baadera też znam z naszego Obserwatorium , Koledzy posiadali swego czasu.Odnośnie luster to właśnie najdokładniejsza optyka to ta figuryzowana nie mechanicznie tylko ręcznie , w tym tkwi właśnie sedno sprawy i najlepsza końcowa dokładność luster.Ostateczne ręczne nadanie pięknej dokładnej figury to to czego nie uzyskamy maszynowo.No chyba że będzie fart i akurat po zakończeniu okaże się ze lustro akurat wypadło Wzorowo a to raczej przypadek około 1/100 , może?. Wykonywałem swego czasu lustra i wiem jaka to zabawa właśnie pod koniec kiedy nadajemy ostateczny optyczny kształt lustru.Okulary ES 68* to Klony MEADE SWA tylko w innej obudowie i z innymi warstwami.TV Panopticie to TV Panopticie , kosztują 4X więcej , ale dla bardzo wymagających są na pewno warte zakupu.Posiadałem te i te szkiełka , znam je wszystkie bardzo dobrze z praktyki.ED100mm SW to nie FS Takahashi 102mm , takie są właśnie różnice , kto poogląda Takiem FS 102mm to już nigdy SW 100ED nie da mu tyle satysfakcji co było z TAKA FS 102mm , no chyba że jest albo laikiem i nie widzi różnicy , albo mu na tym nie zależy.Tak to się ma mniej więcej w praktyce.Czasem lepiej nie oglądać lepszym sprzętem bo można potem mieć problem , duża cena zakupu , ja tak miałem i już wpadłem po uszy w ten "Finansowy Kanał". Czego może nie żałuję , gdyż myślałem że lepiej to już być nie może , ale jednak sporo to wszystko kosztuje i nie przychodzi nam łatwo.Zresztą , ktoś powie że nie warto tyle płacić więcej , ja twierdzę że warto , gdyż jestem z natury niestety perfekcjonistą.Ta sama historia z okularami , jak cieszyły mnie ESy 82* , potem MEADE UWA 82* a w końcu zakończyłem sprawę na TV Naglerach 82* i innych z wysokiej półki okularach.Teraz już na pewno nie powrócę do wcześniejszych szkiełek , różnice dla mnie są i się one jednak liczą.Akurat ja tak mam , ktoś inny może mieć zupełnie inne zdanie i pewne różnice mogą być dla niego pomijalne.To indywidualna kwestia każdego użytkownika i przede wszystkim wymagająca niestety sporych wydatków finansowych.Zamiast zmienić samochód na lepszy to ja zmieniam ale sprzęt , ale to mnie bardziej cieszy i daje mi więcej radości niż jazda Super Bryką.Niestety w życiu nie wszystko można mieć.A np. Astrofoto , to też "Niezły Kanał" , ceny Detektorów też niezłe , tych z najwyższej półki , same porządne Astrografy to też majątek , każdy dobiera sobie sprzęt według własnych potrzeb i możliwości , może nas też cieszyć sporo tańszy sprzęt.Jedni kupują drogie wędki na ryby a inni piękne samochody , te kwestie pozostawmy każdemu indywidualnie do wyboru i szkoda nawet komentować moim zdaniem takie tematy.To indywidualna kwestia wyboru i każdy z nas wie co bardziej go a co mniej w życiu cieszy.Ktoś odkłada i zbiera fundusze na bardzo dobry Teleskopa ktoś inny np. na piękny wspaniały samochód , to indywidualna sprawa każdego z nas , ot wszystko co ja w tym temacie myślę.Lubię też takie jedno powiedzenie , które załatwia sprawę myślę jak należy: "Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma". :D

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postforem | 12 Paź 2019, 07:13

Krzysztof_P napisał(a):Odnośnie luster to właśnie najdokładniejsza optyka to ta figuryzowana nie mechanicznie tylko ręcznie , w tym tkwi właśnie sedno sprawy i najlepsza końcowa dokładność luster.Ostateczne ręczne nadanie pięknej dokładnej figury to to czego nie uzyskamy maszynowo.

Serio tak uważasz? :)
1x0,25", srga 8x32, hd 10x50, se 12x50, zuraw
US: SCT 11" xlt, adv-vx, uniwersał 3.2, bino WO: 2x15, 2x20, 2x32, rk F/6,3
Mm: 4,6,9,15,32,40 Nos: 12,21,25,56,58a,80a
DS & g'n'g: GSO 12", mm: 30,22, xwa: 20,13,9. gso ed2x2"
Awatar użytkownika
 
Posty: 285
Rejestracja: 06 Maj 2018, 12:42
Miejscowość: Silesia Superior

PostKrzysztof_P | 12 Paź 2019, 07:15

Nie tak tylko uważam , ale tak jest. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postlulu | 23 Paź 2019, 00:08

A czy komuś udało się dotrzeć do odpowiedzi na pytanie autora wątku - gdzie jest haczyk? Jak to jest z tymi okularami Celestrona - to oryginały, czy podróby, jeśli podróby to dlaczego mieliby podrabiać akurat Celestrona a nie np. Meade? Różnica w cenie w stosunku do cen w Polsce jest dość pokaźna...?
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 2987
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

PostLimonczik | 05 Gru 2019, 11:44

Witam. Te wszystkie okulary produkowane są masowo w tych samych chińskich fabrykach, i te droższe z normalnych sklepów i te tańsze z portali internetowych, wszystkie pochodzą z tej samej fabryki lub fabryk. Na pierwszy rzut oka niczym się nie różnią, wszystko rozbija się jednak o to, dla kogo są one produkowane, tzn. jaka firma płaci za ich wyrób. Jedni zapłacą powiedzmy 100 dolarów a inni 50, Chińczycy są w tych kwestiach bardzo elastyczni i dopasują się do każdej opcji, wyprodukują dokładnie za taką kwotę, która została na to przeznaczona. Oczywiście ma to ścisły związek z jakością otrzymywanego produktu, poza tych możemy mieć do czynienia z odrzutami mniej lub bardziej dokładnej kontroli jakości, to mogą być drobne niuanse, przez późniejszych użytkowników zupełnie niewychwytywane lub po prostu akceptowane bo przecież i tak udało się taniej kupić (poza tym w różnych teleskopach te niuanse mogą mieć różne nasilenie). Mogą to też być zwykłe podróbki (choć produkowane na tych samych maszynach i przez tych samych pracowników), mogą to być okulary z logiem jakiejś firmy lub bez żadnego logo, w przypadku gdy jakość jest tak tragiczna, że nikt nie chcę się pod tym podpisać (np. rozkalibrowanie maszyny i poszła partia 10 tys. sztuk zanim ktoś zauważył problem), wariantów jest multum. Generalnie kupując okulary z takich azjatyckich portali dostaje się kot a w worku. Oczywiście nie piszę tego by kogoś zniechęcać. Jeżeli ktoś nie jest purystą, to śmiało może je kupować, to nie jest tak, że nic przez takie okulary nie będzie widać, z powodzeniem dadzą się użytkować w zwykłym amatorskim zastosowaniu, czyli będą odpowiednie dla 90% astroamatorów. Pozostałe 10% i tak ich nie kupi, gdyż z uwagi na swoje doświadczenie, oczekiwania i zasobność portfela, celują w zupełnie inną półkę cenową i jakościową.
MAK SW Skymax 102, bino TS 1,25, DO StarLight 15x70
 
Posty: 69
Rejestracja: 26 Lut 2016, 14:57
Miejscowość: Wołomin

 

Postlulu | 05 Gru 2019, 12:02

Jeżeli mowa o okularach markowych, takich jak Meade, Celestron, Explore Scientific itp. to trudno jednak wyobrazić sobie, że sprzedaż taka odbywa się bez wiedzy i zgody właścicieli marek, a jeśli taka zgoda jest, to z całą pewnością jest też odpowiednia kontrola jakości, bo żadna marka nie pozwoli sobie na wpuszczenie tylnymi drzwiami na rynek produktów, które będą gotowym argumentem marketingowym dla konkurencji. Pytanie czy taka zgoda jest pozostaje rzecz jasna otwarte.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 2987
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

Postlolak89 | 05 Gru 2019, 12:36

Tak szczerze, te wszystkie dywagacje na temat czy okulary prosto z Chin są takie same czy nie to można, brzydko mówiąc, o kant tyłka potłuc. Nikt tutaj nie zna prawdy co się tam u nich w fabrykach dzieje, jakie są kontrole dla jakiego zamawiającego itp. Ile to się czyta, że ktoś na przykład sprawdzał 6 lornetek w sklepie takiego samego modelu "znanej" marki i tylko jedna była ok.

Możliwości jest tyle ile pomysłów sobie tu wymyślicie i każdy bez wyjątku może być prawdziwy, również taki, że możesz dostać produkt lepszej jakości niż ten ze sklepu.
lolak89
 

Postlulu | 05 Gru 2019, 13:08

Akurat lornetek "znanej marki" chyba nie bardzo opłaca się sprowadzać, podobnie jak pozostałych instrumentów - z jakichś powodów są na ali droższe, albo nawet o wiele droższe niż w Polsce. Ale wiele akcesoriów, w tym wybrane modele okularów, bywają znacznie tańsze - nawet te "znanej marki". Nie jest też powiedziane, że jakby wziąć lornetki kupione u polskiego dostawcy, to efekt nie byłby taki sam - ileż to razy spotyka się w dyskusjach stwierdzenie "musiałem trafić na gorszy egzemplarz", albo "trafił mi się wyjątkowo dobry egzemplarz"... - i dotyczy to wysokiej klasy sprzętu kupowanego u oficjalnych dystrybutorów. Na ali jest też mocno rozbudowany system arbitrażowego załatwiania sporów z dostawcą w razie znalezienia jakichś wad.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 2987
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

Postlolak89 | 05 Gru 2019, 14:34

lulu napisał(a):Akurat lornetek "znanej marki" chyba nie bardzo opłaca się sprowadzać, podobnie jak pozostałych instrumentów - z jakichś powodów są na ali droższe, albo nawet o wiele droższe niż w Polsce. Ale wiele akcesoriów, w tym wybrane modele okularów, bywają znacznie tańsze - nawet te "znanej marki". Nie jest też powiedziane, że jakby wziąć lornetki kupione u polskiego dostawcy, to efekt nie byłby taki sam - ileż to razy spotyka się w dyskusjach stwierdzenie "musiałem trafić na gorszy egzemplarz", albo "trafił mi się wyjątkowo dobry egzemplarz"... - i dotyczy to wysokiej klasy sprzętu kupowanego u oficjalnych dystrybutorów. Na ali jest też mocno rozbudowany system arbitrażowego załatwiania sporów z dostawcą w razie znalezienia jakichś wad.



Czekaj, czekaj bo nie kumam. Napisałeś praktycznie identyczny, jeśli chodzi o ideę, post co ja wyżej tylko w taki sposób jakoby to był Twój niezależny tok myślenia a ja jestem w błędzie... poddaje się :lol:

Kupowałem w swoim życiu kilka rzeczy do astro z aliego w tym okulary i nasadkę bino, śledziłem rynek tamtejszych astrogratów przez okrągły rok, nie miałem nigdy problemów. Swoją drogą były kiedyś na alim orciaki Fujiyama, wtedy był korzystniejszy kurs dolara i wychodziły po 300 złotych za nówka sztuka, gdzie w EU nowe kosztowały około 600 zł. Brand New Made in Japan za 300 zeta !!! Oczywiście potem okazało się, że ich twórca (nie pamiętam nazwiska) idzie na emeryturę więc już są praktycznie nie do kupienia, chyba że gdzieś jakieś mniej popularne ogniskowe się zachowały.
lolak89
 

Postlulu | 05 Gru 2019, 15:02

Zrozumiałem, że piszesz o kupnie lornetek na ali.

A te japońskie orciaki w podejrzanie niskiej cenie i z transportem gratis widywałem chyba niedawno na ebay-u.
pozdrowienia Łukasz
Mapa Księżyca: https://astrostrona.pl/narzedzia-i-pomo ... -ksiezyca/
Awatar użytkownika
Kierownik techniczny
 
Posty: 2987
Rejestracja: 07 Wrz 2019, 23:18
Miejscowość: spod Krakowa

Post_Wojtek_ | 05 Gru 2019, 15:16

lolak89 napisał(a):Swoją drogą były kiedyś na alim orciaki Fujiyama, wtedy był korzystniejszy kurs dolara i wychodziły po 300 złotych za nówka sztuka, gdzie w EU nowe kosztowały około 600 zł. Brand New Made in Japan za 300 zeta !!! Oczywiście potem okazało się, że ich twórca (nie pamiętam nazwiska) idzie na emeryturę więc już są praktycznie nie do kupienia, chyba że gdzieś jakieś mniej popularne ogniskowe się zachowały.


Obecnie są do kupienia np. za naszą zachodnią granicą, wszystkie ogniskowe od 4 mm do 25 mm w cenie 99 Euro za sztukę - https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p8859_Fujiyama-1-25--HD-Ortho-Eyepiece-18-mm---made-in-Japan.html
Nikon 8x30, Fujinon 10x50, Vixen ED70S, APM 100/90
TS 102 f/7, Vixen SD103S
 
Posty: 355
Rejestracja: 31 Mar 2012, 19:37
Miejscowość: Gdańsk

Postlolak89 | 05 Gru 2019, 15:24

Podejrzanie to są wysokie ceny w sklepach EU... jakoś w USA mogą sobie je kupować po normalnej cenie.
P.S widzę Wojtek dorzucił linka, fakt, już nie 600 złotych co nie zmienia faktu, że w USA na pierwszej stronie z google z brzegu wychodzi po 335 zł na sztukę po aktualnym, niekorzystnym dla nas, kursie dolara.
I to ze sklepu :) gdzie pamiętam jak czytałem chłopaki z CN brali prosto z Japonii i wychodziło jeszcze taniej.

P.S.2 czyli wychodzi na to, że na alim były normalne/korzystne ceny w tamtym okresie jak dolar stał nisko.
lolak89
 

Post_Wojtek_ | 05 Gru 2019, 15:26

No ale jak do amerykańskiej ceny doliczysz koszt przesyłki zza oceanu plus ewentualne cło i VAT to może wyjść drożej niż w Europie.
Nikon 8x30, Fujinon 10x50, Vixen ED70S, APM 100/90
TS 102 f/7, Vixen SD103S
 
Posty: 355
Rejestracja: 31 Mar 2012, 19:37
Miejscowość: Gdańsk

Postlolak89 | 05 Gru 2019, 15:37

Nie mówię, żeby ściągać zza granicy tylko zazdroszczę im ich cen.

Edit: Stąd też wniosek, że na alim była naprawdę dobra okazja bo była duża szansa na ominięcie podatków w PL.
lolak89
 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości

AstroChat

Wejdź na chat