Okulary z AliExpress

Sklepy, giełdy, okazje, porady, pierwszy teleskop...

PostWaty | 18 Wrz 2019, 18:42

Cześć, mam pytanie, może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie.

Jak to jest z okularami do teleskopów kupionymi na AliExpress? Przykładowo:
Explore Scientific 68 stopni, 24 mm za ok 380 PLN: https://pl.aliexpress.com/item/32885867117.html
Celestron X-Cel za 250: https://pl.aliexpress.com/item/32955301747.html
Celestron Omni 32 mm za 90 PLN: https://pl.aliexpress.com/item/32858080069.html

Gdzie jest haczyk? To są jakieś podróby albo wybrakowane egzemplarze, które nie przeszły kontroli?
Albo dowalą cło i cena urośnie x2 i dorówna cenom w naszych sklepach?
Mój przyziemny blog ogrodniczy :)
 
Posty: 134
Rejestracja: 12 Sie 2018, 09:06

Postendriu624 | 18 Wrz 2019, 19:20

Podobno te asferyki są przyzwoite, szczególnie wersje 10 i 23 mm o polu własnym 62 st. Cały czas się zastanawiam nad parką 10 mm do bino.
Opinie kupujących są na 100% pozytywne ,a cena jest bardzo dobra, 36,62 zł , z darmową dostawą do Polski.

https://www.aliexpress.com/item/Celestr ... 7677c6af51

Tu troszkę tańsze,

https://www.aliexpress.com/item/SVBONY- ... 8c3dd26a7f
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

PostKrzysztof_P | 19 Wrz 2019, 07:41

Szczerze to tych Asferyków nie chciał bym za darmo , kupiłem je jakiś czas temu i jakość niższa niż najtańsze Plossle.
Stare chińskie rupiecie w sam raz dla dzieci do Refraktorów z Allegro z Powiększeniem 1200X.Takie ładne wizualnie cacko a w praktyce do ... :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postlolak89 | 19 Wrz 2019, 08:04

Waty napisał(a):Cześć, mam pytanie, może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie.

Jak to jest z okularami do teleskopów kupionymi na AliExpress? Przykładowo:
Explore Scientific 68 stopni, 24 mm za ok 380 PLN: https://pl.aliexpress.com/item/32885867117.html
Celestron X-Cel za 250: https://pl.aliexpress.com/item/32955301747.html
Celestron Omni 32 mm za 90 PLN: https://pl.aliexpress.com/item/32858080069.html

Gdzie jest haczyk? To są jakieś podróby albo wybrakowane egzemplarze, które nie przeszły kontroli?
Albo dowalą cło i cena urośnie x2 i dorówna cenom w naszych sklepach?



Normalne okulary, kupiłem stamtąd 3 pary okularów, doszły całe i dawały normalne obrazy. Sprzedałem za tyle co kupiłem więc w sumie się opłaca do potestowania. Cła nie miałem.
lolak89
 

Postendriu624 | 19 Wrz 2019, 08:20

Krzysztof_P napisał(a):Szczerze to tych Asferyków nie chciał bym za darmo , kupiłem je jakiś czas temu i jakość niższa niż najtańsze Plossle.
Stare chińskie rupiecie w sam raz dla dzieci do Refraktorów z Allegro z Powiększeniem 1200X.Takie ładne wizualnie cacko a w praktyce do ... :wink:

Tak też myślałem, że cena jest adekwatna do jakości.
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

PostWaty | 19 Wrz 2019, 13:38

Krzysztof_P napisał(a):Szczerze to tych Asferyków nie chciał bym za darmo , kupiłem je jakiś czas temu i jakość niższa niż najtańsze Plossle.
Stare chińskie rupiecie w sam raz dla dzieci do Refraktorów z Allegro z Powiększeniem 1200X.Takie ładne wizualnie cacko a w praktyce do ... :wink:


Niedawno poszukując informacji o nasadkach bino natknąłem się na pozytywne opinie o takich okularach. Polecał je m.in. ten Denis od superchargeowania nasadek: https://www.cloudynights.com/topic/5119 ... ier/page-4

Nie wiem czy to te same, w każdym razie wygladają podobnie. Post jest dosyć stary a i jakość mogła się w międzyczasie pogorszyć.
Mój przyziemny blog ogrodniczy :)
 
Posty: 134
Rejestracja: 12 Sie 2018, 09:06

PostPiotr K. | 19 Wrz 2019, 15:25

Waty napisał(a):Gdzie jest haczyk?

Wg mnie w tym, że za garść srebrników miliony ludzi oddaje Chinolom swoje dane, ciesząc się przy tym jak dzieci z zakupienia nowej zabaweczki po niższej cenie. Imiona, nazwiska, adresy, numery telefonów, a pewnie i numery kont bankowych, bo przecież obsluga Ali chyba ma możliwość sprawdzenia, skąd przychodzą przelewy? Ale wystarczy pewnie sam nr telefonu. Nie wiem ile % telefonów ma w sobie chińskie części, albo jest w całości robiona w Chinach. Cholera wie, co może zrobić jakiś sprytny Chinol-koder z firmy telekomunikacyjnej, mając nr telefonu? Zdalny dostęp? Śledzenie ruchów właściciela? Nie wiem, ale wiem, że jak coś jest mega tanie (jak ceny na Ali), to musi chodzić o coś więcej niż zysk ze sprzedaży. Wg mnie Chinole gromadzą olbrzymie ilości danych o ludziach z całego świata, którzy na dodatek sami im je radośnie oddają. Dlatego ja nigdy niczego nie kupię na Ali, żeby nie wiem jak tanio było. Wolę dać zarobić jakiejś polskiej lub europejskiej firmie, niż Chinolom z kompletnie innej kultury, którym wg mnie absolutnie nie można ufać :)
Newton 150/750 + Nikon D5100
Samyang 135 mm + Canon 4000D / 7D MkII + ASIair
EQ3-2 z napędem Asterion EQ3 DriveKit Pro
EQ5 z napędem OnStep
Awatar użytkownika
 
Posty: 2869
Rejestracja: 27 Wrz 2014, 16:02

 

Postanatol1 | 19 Wrz 2019, 15:36

Piotr K. napisał(a):
Waty napisał(a):Gdzie jest haczyk?

Wg mnie w tym, że za garść srebrników miliony ludzi oddaje Chinolom swoje dane, ciesząc się przy tym jak dzieci z zakupienia nowej zabaweczki po niższej cenie. Imiona, nazwiska, adresy, numery telefonów, a pewnie i numery kont bankowych, bo przecież obsluga Ali chyba ma możliwość sprawdzenia, skąd przychodzą przelewy? Ale wystarczy pewnie sam nr telefonu. Nie wiem ile % telefonów ma w sobie chińskie części, albo jest w całości robiona w Chinach. Cholera wie, co może zrobić jakiś sprytny Chinol-koder z firmy telekomunikacyjnej, mając nr telefonu? Zdalny dostęp? Śledzenie ruchów właściciela? Nie wiem, ale wiem, że jak coś jest mega tanie (jak ceny na Ali), to musi chodzić o coś więcej niż zysk ze sprzedaży. Wg mnie Chinole gromadzą olbrzymie ilości danych o ludziach z całego świata, którzy na dodatek sami im je radośnie oddają. Dlatego ja nigdy niczego nie kupię na Ali, żeby nie wiem jak tanio było. Wolę dać zarobić jakiejś polskiej lub europejskiej firmie, niż Chinolom z kompletnie innej kultury, którym wg mnie absolutnie nie można ufać :)

Inni też gromadzą dane. A twoje dane Chińczycy od nich kupią.
ATM 10" F/6,6, ATM 67/800(PZO), ATM 6" F/10, ScopeTech 80 F/15, SW120/600, bino SW i kilka par okularów, SkyMaster 15x70, Optal 7x35, BPC5 8x30, BPC2 12x40, Tento 12x40, Zeiss 6x24, monokular MN2 8x30.
Awatar użytkownika
 
Posty: 996
Rejestracja: 04 Mar 2012, 16:00
Miejscowość: Krotoszyn

 

Postszuu | 19 Wrz 2019, 15:56

Piotr K. napisał(a):[..]Wg mnie Chinole gromadzą olbrzymie ilości danych o ludziach z całego świata, którzy na dodatek sami im je radośnie oddają. Dlatego ja nigdy niczego nie kupię na Ali, żeby nie wiem jak tanio było.

...napisał Piotr K na swoim wyprodukowanym w chinach komputerze :D (lub telefonie - nie jestem chińczykiem i nie wyszpiegowałem z czego logujesz się na forum)

dopisujcie propozycje co wszechmocni chińczycy na pewno robią z niesamowicie cennymi informacjami pozyskanymi od zagranicznych klientów:
- zapisują na papierze toaletowym, którym się potem podcierają i NIC nie możesz zrobić żeby temu zapobiec!
- znając twoje Prawdziwe Imię mogą rzucić chińską klątwę (żeby ją zdjąć trzeba udać się do chińskiego szamana, co jest w polsce prawie niemożliwe)
- znając numer konta mogą nam wysłać pieniądze (!!!)
- w każdej chwili przyjechać w odwiedziny bo znają adres (bardzo groźna sytuacja, przyjazd kilku milionów chińczyków może zrujnować nawet najlepiej prosperujące gospodarstwo domowe)

lista rzeczy, które chińczyk może zrobić z twoimi danymi żeby mieć z nich jakiś pożytek:
- nic 8)

a teraz odkryję przed wami największą tajemnicę, o której zachowanie błagała mnie na kolanach naczelniczka poczty polskiej (ale mam ją gdzieś, dla kolegów z forum jestem gotów narazić się nawet na gniew poczty). otóż otrzymując paczkę z chin, możesz z niej odczytać dane nadawcy!!! ty też możesz je przepisać na papier toaletowy i zrobić z nimi co tylko podpowiadają ci najdziksze fantazje. masz chińczyka w garści!

(post sponsorowany przez Fundusz Zapobiegania Zaburzeniom Psychicznym imienia profesora Kukiza Rodo)
Awatar użytkownika
 
Posty: 803
Rejestracja: 22 Mar 2008, 17:51

Postendriu624 | 19 Wrz 2019, 16:18

Ja płacę na Aliexpres przez portal PayU w złotówkach , tak więc nie mają dostępu do mojego konta , a kasa jest przewalutowana automatycznie na dolary.
Z danych osobowych to mają tylko adres do wysyłki .
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

Postchavez1976 | 19 Wrz 2019, 16:29

Wracając do tematu wątku, uciekł mi kiedyś z giełdy okular szeroki erfle'a z podświetlanym krzyżem.
Długo nie mogłem takiego znaleźć a chciałem go mieć. W internetowym sklepie kosztuje 600zł - wersja ze znanym brandem.
Znalazłem identyczny (!) na ali za ok. 250zł, bez brandu. Przyszedł bez zastrzeżeń, żaden hit, to tylko erfle ale 350zł taniej.
Czekam teraz na słowa krytyki, że to nieetyczne, że nie dałem zarobić znanej marce 350zł za dumny brand na masowym tanim okularze gdyż okulary te na 1000% wyszły z jednej i tej samej chińskiej fabryki.
Nie jestem frajerem, żeby płacić za sam napis a do Chińczyków nie mam uprzedzeń. To już nie te czasy, kiedy w Chinach robiony był tylko chłam. Obecnie można się zdziwić poziomem kontroli jakości i poziomu technologicznego hi-endowych zabawek. Jedynie trzeba się liczyć z brakiem gwarancji. Oczywiście plastikowe dziady też dalej stamtąd się sprowadza ale nie o to chodzi. Większość przedmiotów astro na ali, to najtańsze masowe zabawki ale na polskim portalu też nikt nie oferuje sprzętu dla koneserów :wink:

Ali to tylko taki nasz portal aukcyjny (wyłącznie z opcją "kup teraz"). Są tam różni sprzedawcy i też trzeba się sugerować ocenami kupujących bo można się naciąć. Są tam różne sklepy na jednym portalu.
Pozdrawiam, Amadeusz

Columbus 13", TSAPO906, BM152s, PST, HEQ5mod, SAM, 533MCP, 290MC, 6D
Awatar użytkownika
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Gru 2012, 19:26
Miejscowość: Zabrze/Oświęcim

 

PostKrzysztof_P | 19 Wrz 2019, 16:39

szuu napisał(a):
Piotr K. napisał(a):[..]Wg mnie Chinole gromadzą olbrzymie ilości danych o ludziach z całego świata, którzy na dodatek sami im je radośnie oddają. Dlatego ja nigdy niczego nie kupię na Ali, żeby nie wiem jak tanio było.

...napisał Piotr K na swoim wyprodukowanym w chinach komputerze :D (lub telefonie - nie jestem chińczykiem i nie wyszpiegowałem z czego logujesz się na forum)

dopisujcie propozycje co wszechmocni chińczycy na pewno robią z niesamowicie cennymi informacjami pozyskanymi od zagranicznych klientów:
- zapisują na papierze toaletowym, którym się potem podcierają i NIC nie możesz zrobić żeby temu zapobiec!
- znając twoje Prawdziwe Imię mogą rzucić chińską klątwę (żeby ją zdjąć trzeba udać się do chińskiego szamana, co jest w polsce prawie niemożliwe)
- znając numer konta mogą nam wysłać pieniądze (!!!)
- w każdej chwili przyjechać w odwiedziny bo znają adres (bardzo groźna sytuacja, przyjazd kilku milionów chińczyków może zrujnować nawet najlepiej prosperujące gospodarstwo domowe)

lista rzeczy, które chińczyk może zrobić z twoimi danymi żeby mieć z nich jakiś pożytek:
- nic 8)

a teraz odkryję przed wami największą tajemnicę, o której zachowanie błagała mnie na kolanach naczelniczka poczty polskiej (ale mam ją gdzieś, dla kolegów z forum jestem gotów narazić się nawet na gniew poczty). otóż otrzymując paczkę z chin, możesz z niej odczytać dane nadawcy!!! ty też możesz je przepisać na papier toaletowy i zrobić z nimi co tylko podpowiadają ci najdziksze fantazje. masz chińczyka w garści!

(post sponsorowany przez Fundusz Zapobiegania Zaburzeniom Psychicznym imienia profesora Kukiza Rodo)


To jest dobre , można też np. w paczce niespodziewanie otrzymać chińską piękną Żonę i mieć w domu kierownika domowego z Chin. :lol: :D :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postendriu624 | 19 Wrz 2019, 16:54

Waty napisał(a):
Krzysztof_P napisał(a):Szczerze to tych Asferyków nie chciał bym za darmo , kupiłem je jakiś czas temu i jakość niższa niż najtańsze Plossle.
Stare chińskie rupiecie w sam raz dla dzieci do Refraktorów z Allegro z Powiększeniem 1200X.Takie ładne wizualnie cacko a w praktyce do ... :wink:


Niedawno poszukując informacji o nasadkach bino natknąłem się na pozytywne opinie o takich okularach. Polecał je m.in. ten Denis od superchargeowania nasadek: https://www.cloudynights.com/topic/5119 ... ier/page-4

Nie wiem czy to te same, w każdym razie wygladają podobnie. Post jest dosyć stary a i jakość mogła się w międzyczasie pogorszyć.

Dzięki za link , faktycznie seria 10 mm jest bardzo dobra, soczewka oczna jest plastikowa , i podobno przez to nie zachodzi mgiełką ,

Właśnie kupiłem parkę 10 mm , już wcześniej tam kupowałem i dali rabat z automatu, ponad dwa dolary , za parkę 2 sztuki 10 mm zapłaciłem tylko 63 zł. z darmową dostawą do Polski.


https://www.aliexpress.com/item/SVBONY- ... 8c3dd26a7f
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

PostKrzysztof z Bagien | 19 Wrz 2019, 17:26

szuu napisał(a):(post sponsorowany przez Fundusz Zapobiegania Zaburzeniom Psychicznym imienia profesora Kukiza Rodo)


Ja mam jeszcze taki sprytny sposób na Chińczyków, że jak bym potrzebował coś od nich zamówić, to poproszę o to siostrę. A że siostra niedawno wyszła za mąż i teraz ma na nazwisko Kaczyńska... to wicie-rozumicie :lol:
Jestem odpadem atomowym.
Awatar użytkownika
 
Posty: 278
Rejestracja: 17 Wrz 2017, 05:31
Miejscowość: Łódź

PostDariusz.p | 19 Wrz 2019, 17:34

To, że u Chińczyków można kupić taniej wynika czysto z praw ekonomii i nie ma w tym nic nadzwyczajnego.
Refraktory: SW 120/600 i SW 80ED, MAK Celestron C90, AZ GTi, AZ5, AZ3, kilka kątówek, trochę okularów, Baader Q-barlow 2,25x, ASI 120 MC, Canon EOS M100, SM 15x70+statyw
Awatar użytkownika
 
Posty: 1267
Rejestracja: 19 Maj 2013, 16:42
Miejscowość: okolice Świdwina

 

PostKrzysztof_P | 19 Wrz 2019, 21:20

endriu624 napisał(a):
Waty napisał(a):
Krzysztof_P napisał(a):Szczerze to tych Asferyków nie chciał bym za darmo , kupiłem je jakiś czas temu i jakość niższa niż najtańsze Plossle.
Stare chińskie rupiecie w sam raz dla dzieci do Refraktorów z Allegro z Powiększeniem 1200X.Takie ładne wizualnie cacko a w praktyce do ... :wink:


Niedawno poszukując informacji o nasadkach bino natknąłem się na pozytywne opinie o takich okularach. Polecał je m.in. ten Denis od superchargeowania nasadek: https://www.cloudynights.com/topic/5119 ... ier/page-4

Nie wiem czy to te same, w każdym razie wygladają podobnie. Post jest dosyć stary a i jakość mogła się w międzyczasie pogorszyć.

Dzięki za link , faktycznie seria 10 mm jest bardzo dobra, soczewka oczna jest plastikowa , i podobno przez to nie zachodzi mgiełką ,

Właśnie kupiłem parkę 10 mm , już wcześniej tam kupowałem i dali rabat z automatu, ponad dwa dolary , za parkę 2 sztuki 10 mm zapłaciłem tylko 63 zł. z darmową dostawą do Polski.


https://www.aliexpress.com/item/SVBONY- ... 8c3dd26a7f


Endriu za parę złotych bardzo dobra. :lol: ...Proszę Cię...dobry żart , to może najlepszy z badziewi dlatego trochę lepszy.Cena tak , jest dobra , czy nawet bardzo dobra , ale to słabe okulary , choć też mogą cieszyć.Aby tylko nie okazały się "Szpejem w szafce". Miałem ich parki jakiś czas temu , kupiłem z ciekawości gdyż śmiesznie niska cena i na tym się skończył zachwyt i zauroczenie.Zwykłe Plossle GSO są lepszej jakości optycznej , można kupić te Asferyki dla zabawy że tak powiem z nudów do testu , ale nazwać je bardzo dobrymi to już w ogóle całkowita przesada. :lol: Myślę że to żart z Twojej strony , którego nie połkną początkujący miłośnicy nocnego nieba , którzy pospiesznie zakupią ten badziew. :D :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postendriu624 | 19 Wrz 2019, 21:37

Krzysztof_P napisał(a):
endriu624 napisał(a):
Waty napisał(a):
Krzysztof_P napisał(a):Szczerze to tych Asferyków nie chciał bym za darmo , kupiłem je jakiś czas temu i jakość niższa niż najtańsze Plossle.
Stare chińskie rupiecie w sam raz dla dzieci do Refraktorów z Allegro z Powiększeniem 1200X.Takie ładne wizualnie cacko a w praktyce do ... :wink:


Niedawno poszukując informacji o nasadkach bino natknąłem się na pozytywne opinie o takich okularach. Polecał je m.in. ten Denis od superchargeowania nasadek: https://www.cloudynights.com/topic/5119 ... ier/page-4

Nie wiem czy to te same, w każdym razie wygladają podobnie. Post jest dosyć stary a i jakość mogła się w międzyczasie pogorszyć.

Dzięki za link , faktycznie seria 10 mm jest bardzo dobra, soczewka oczna jest plastikowa , i podobno przez to nie zachodzi mgiełką ,

Właśnie kupiłem parkę 10 mm , już wcześniej tam kupowałem i dali rabat z automatu, ponad dwa dolary , za parkę 2 sztuki 10 mm zapłaciłem tylko 63 zł. z darmową dostawą do Polski.


https://www.aliexpress.com/item/SVBONY- ... 8c3dd26a7f


Endriu za parę złotych bardzo dobra? :lol: ...Proszę Cię...dobry żart , to może najlepszy z badziewi dlatego trochę lepszy.Cena tak , jest dobra , czy nawet bardzo dobra , ale to słabe okulary , choć też mogą cieszyć.Aby tylko nie okazały się "Szpejem w szafce". Miałem ich parki jakiś czas temu , kupiłem z ciekawości gdyż śmiesznie niska cena i na tym się skończył zachwyt i zauroczenie.Zwykłe Plossle GSO są lepszej jakości optycznej , można kupić te Asferyki dla zabawy że tak powiem z nudów do testu , ale nazwać je bardzo dobrymi to już w ogóle całkowita przesada. :lol: Myślę ze to żart z Twojej strony , którego nie połkną początkujący miłośnicy nocnego nieba. :D :wink:

Cena nie jest duża, można powiedzieć że groszowa , ale muszę to sprawdzić , przynajmniej potwierdzić czy Denis mówi prawdę o tych asferykch 10 mm, pisał że 10 mm jest lepszy od jego monocentryka Siebert 10 mm .
To że są bardzo dobre , to na szczęście nie moja opinia , lecz Denisa , ja dopiero będę wiedział jak je wsadzę do wyciągu. Ale to dopiero za 25 dni jak dojadą z Chin .

https://www.cloudynights.com/topic/5119 ... try6900167
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

PostKrzysztof_P | 19 Wrz 2019, 21:48

Ten Denis to Niezły Model. :lol:

Cytuję:

Oto moje zestawy bino. Para 10 mm jest nieoczekiwanym wykonawcą. Już piszę, że 10 mm bije mój Monocentryczny 10 mm Siebert we WSZYSTKICH aspektach.

23 mm są bardzo dobre, a 4 mm to najsłabsza linia.

Świetne jest to, że są lekkie, a ponieważ mają najlepsze plastikowe soczewki, nie zaparowują się tak łatwo, jak robią to wszystkie inne okulary, gdy warunki są takie.
Przyłączone miniatury

Albo:

Mogę ci polecić te okulary, zwłaszcza 10 mm



http://www.ebay.com/...u0AAOSwosFUWI86



Odkryłem, że Chiny 10 mm biją monocentryczny 10 mm Siebert we wszystkich kategoriach, w tym FOV, jasności, ostrości i kontrastu.

23 mm jest doskonałe, ale nie tak dobre jak 10 mm.

4mm Nie próbowałem do tej pory, ale zamawiam i spróbuję wkrótce ...

Wszystkie są bardzo lekkie i bardzo tanie.-------- TO STWIERDZENIE AKURAT JEST PRAWDĄ. :D


Facet ma poczucie humoru. :D :wink:
Ostatnio edytowany przez Krzysztof_P 19 Wrz 2019, 21:53, edytowano w sumie 2 razy
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postendriu624 | 19 Wrz 2019, 21:51

Krzysztof_P napisał(a):Ten Denis to Niezły Model. :lol:

Cytuję:

Oto moje zestawy bino. Para 10 mm jest nieoczekiwanym wykonawcą. Już piszę, że 10 mm bije mój Monocentryczny 10 mm Siebert we WSZYSTKICH aspektach.

23 mm są bardzo dobre, a 4 mm to najsłabsza linia.

Świetne jest to, że są lekkie, a ponieważ mają najlepsze plastikowe soczewki, nie zaparowują się tak łatwo, jak robią to wszystkie inne okulary, gdy warunki są takie.
Przyłączone miniatury

Facet ma poczucie humoru. :D :wink:

Jak będą kiepskie , to zostaną mi dwie tulejki 1.25 cala z gwintem filtrowym , na jakiś ATM :lol:
Ostatnio edytowany przez endriu624, 20 Wrz 2019, 08:20, edytowano w sumie 1 raz
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

PostKrzysztof_P | 19 Wrz 2019, 23:45

Powiem jeszcze tak , ja ich nie wspominam najlepiej , wiem że ogniskowa któraś miała stanowczo mniejsze pole własne niż deklaruje producent , obrazy nie były za dobre w porównaniu ze zwykłymi Plosslami , no kiepskie.Może teraz w dobie nowoczesnych plastikowych soczewek są lepsze , kto wie , sprawdż i napisz parę słów o nich jak otrzymasz przesyłkę. :D :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7886
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postszary | 20 Wrz 2019, 21:31

Miałem te okulary 23mm, kupione zresztą na tutejszej giełdzie. Przede wszystkim bardzo lekkie. Jakość obrazu jak na tak tanie okulary z plastikowymi soczewkami bardzo dobra. W porównaniu zaś z wieloma mniej budżetowymi, już niestety bez rewelacji. Ogólne wrażenia też nienajlepsze. Głównie ze względu na bardzo dużą czułość na osiowe patrzenie i - o ile dobrze pamiętam - konieczność utrzymywania oka w dużej odległości od soczewki. Mnie patrzenie przez te okulary bardzo męczyło, bardziej niż w jakichkolwiek innych okularach, przez które patrzyłem. Ogólnie bym ich nie polecił, chyba, że jako plastikową chińską ciekawostkę. :wink:
 
Posty: 658
Rejestracja: 12 Sty 2013, 11:40

 

PostWaty | 20 Wrz 2019, 21:51

Znalazłem kolejną korzystnie wyglądającą ofertę na AliExpress: https://pl.aliexpress.com/item/4000075604064.html

Okulary prawdopodobnie takie same jak seria APM Ultra Flat Field: https://www.apm-telescopes.de/en/binocu ... 5-fov.html

Natomiast tańsze o 1/3.

Które bralibyście do bino? Te z powyższego linka w wersji 24 mm czy ESy 24mm 68 stopni?

Zachęcam też do dzielenia się tu innymi okazjami z AliExpress, jeśli ktoś na coś ciekawego trafi :)
Mój przyziemny blog ogrodniczy :)
 
Posty: 134
Rejestracja: 12 Sie 2018, 09:06

Postendriu624 | 20 Wrz 2019, 21:57

szary napisał(a):Miałem te okulary 23mm, kupione zresztą na tutejszej giełdzie. Przede wszystkim bardzo lekkie. Jakość obrazu jak na tak tanie okulary z plastikowymi soczewkami bardzo dobra. W porównaniu zaś z wieloma mniej budżetowymi, już niestety bez rewelacji. Ogólne wrażenia też nienajlepsze. Głównie ze względu na bardzo dużą czułość na osiowe patrzenie i - o ile dobrze pamiętam - konieczność utrzymywania oka w dużej odległości od soczewki. Mnie patrzenie przez te okulary bardzo męczyło, bardziej niż w jakichkolwiek innych okularach, przez które patrzyłem. Ogólnie bym ich nie polecił, chyba, że jako plastikową chińską ciekawostkę. :wink:

Ciekawy jestem jak jest w tych plastikowych szkiełkach z transmisją , bo chyba odwzorowanie bieli powinno być wzorowe. Kupiłem parkę 10 mm do bino właśnie z dwóch powodów , pola widzenia 62 st, i właśnie z powodu ( prawdopodobnej ) lepszej transmisji światła , i że powinny być chyba jaśniejsze od standardowych Possl 10 mm.
Przy tej cenie za parkę 10 mm to raczej wtopy z kasą nie będzie ( będą do wykorzystania tulejki 1,25 cala ), Okularki powinny dojechać za 20 dni , i organoleptyczne sprawdzę co to za ustrojstwo.
SKYMAX 150 SW ; SKYMAX 127 SW ; Celestron 25x100 ; SkyGiude 15x70 ; OLIMPUS 8x40 DPS I
Nasadka bino lacerta
Awatar użytkownika
 
Posty: 4986
Rejestracja: 21 Sty 2009, 21:57
Miejscowość: Oświęcim

 

Postromek1000 | 20 Wrz 2019, 22:05

Mam dwie parki tych okularów, 10 i 23, w maku 127 z bino 10 są nie specjalne natomiast 23 są ok.
SW 102/500 , SW MAK 127 ,BINO SW, ES 4,7-6,7-8,8-11-14-18-24 /82 ,Maxvision 28-40/68 ,BCO 2x10-18 , BGSZ 2,3x40 , BPC5 8X30 ,BPC2 7x50 ,BPC2 12x45M
 
Posty: 111
Rejestracja: 20 Lut 2017, 01:02
Miejscowość: Radomsko

 

Postkurp | 20 Wrz 2019, 23:15

Zaletą tych okularów jest to, że są tanie.
Ja lubię patrzeć w Kosmos.
Krzysiek " kurp "

ED 100 SW Stigma 20x80 DO Silver 10x50 Carl Zeiss 10x50 Vixen 7x50 Olympus DPSi 8x40
Małe wiaderko orciaków i lantanów LV Vixena Maxvision 28 Nagler 9
Awatar użytkownika
 
Posty: 1573
Rejestracja: 13 Sty 2013, 23:23
Miejscowość: Ławy

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 51 gości

AstroChat

Wejdź na chat