Zmiana na dużą lornetkę.

PostRee kid | 01 Sty 2020, 14:07

Cześć, wszystkim
Jest to mój pierwszy post więc chciałbym się przywitać i przy okazji życzyć wszystkim udanego nowego roku.

Chcę zmienić mojegę Dobsona 12 cali na coś bardziej mobilnego i o innej konstrukcji.
Mój priorytet to jasne DS, US,gwiazdy i gromady.
Doszedłem do wniosku że konstrukcja jaka mnie interesuje to duże lornetki 100 mm.
Chciałbym aby obraz był jak najostrzejszy i jak to tylko możliwe z jak najmniejszą wadą obrazu taką jak na przykład abberacja.
Model nad którym się zastanawiam to https://www.astroshop.de/geraete/apm-fe ... 5-/p,54809 lecz na innej stronie kosztuje 1200€.
Niestety nigdzie nie mogę znaleźć recenzji tego modelu jedyne jakie czytałem to chyba starszy lub po prostu lepszy APO który kosztuje 2x tyle co ten.
Super będzie jeśli ktoś będzie chciał się podzielić doświadczeniem lub posiada linka to takiej recenzji.
Ale jeśli proponujecie jakąś inną alternatywę to jestem otwarty, sprzęt może być nowy jak i używany, budżet jaki posiadam na same szkło to max 1300€. Wiem że przy takim budżecie nie mogę spodziewać się nie wiadomo czego ale osortyment w tej cenę jest duży i warto wybrać ten najlepszy model.

Liczę na waszą pomoc i W razie pytań służę wyjaśnieniem.

Pozdrawiam.

Ree kid :D
 
Posty: 1
Rejestracja: 01 Sty 2020, 03:19

 

PostEternal84 | 26 Sty 2020, 16:35

Miałem okazję patrzeć przez tą lornete i jest to sprzęt wart każdej złotówki. Do astro zdecydowanie wygodniejsza będzie wersja 90°.
Tutaj trochę o samej lornecie w akcji.
viewtopic.php?f=1&t=54902&hilit=Wampum
Lornetka: Fujinon 10x50 FMT-SX2
Refraktor: APM 140/980 SD-APO
 
Posty: 170
Rejestracja: 19 Mar 2017, 15:38

 

Postmaxio | 26 Sty 2020, 16:58

Tak jak kolega radzi bierz 90°, niedawno były promocje w sklepie apm i ten model kosztował 1000 € :wink:
 
Posty: 194
Rejestracja: 11 Wrz 2015, 20:54

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

AstroChat

Wejdź na chat