Lornetka Bresser Condor 8x32 -brud lub uszkodzone warstwy

Problemy, czyszczenie, regulacja, naprawa, instrukcje, oprogramowanie etc.

PostPiotrN | 11 Lut 2020, 19:58

Witajcie,

Kupiłem do turystyki lornetkę Bresser Condor 8x32 WP - nowa w teleskopy.pl.

Przedwczoraj miałem czas gruntownie przetestować lornetkę i w dzień i w nocy -obrazy piękne, dobra kolimacja, Ale soczewki obiektywu pod światło pokazują albo brud na obwodzie wewnątrz loretki albo uszkodzone warstwy MC albo zabrudenie jakimś klejem - załączone zdjęcia. Delikatnie przeczyściłem jeden z obiektywów płynem Baader i mikrofibrą i nie schodzi - więc jeśli to brud to jest wewnątrz.
Mam drugą lornetkę Bressier Spectar, refraktor SW i inne sprzęty astronomiczne i w żadnym przyrządzie nie spotkałem się z takim zjawiskiem.
Czy spotkaliście się z czymś takim w nowej lornetce? Czy lornetka za nieco ponad 300 zł może tak mieć? Mam tańszego Spectara ze sklepu od Śp Janusza Płeszki i jest jak żyleta od dwóch lat.

Co myślicie? Wprawdzie gwarancja jest 10 lat ale bez przesady... Napisałem do sklepu i czekam na ich odpowiedź.
Załączniki
Lornetka Bresser Condor 8x32 -brud lub uszkodzone warstwy: IMG_20200211_182807.jpg
Lornetka Bresser Condor 8x32 -brud lub uszkodzone warstwy: IMG_20200211_182751.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 165
Rejestracja: 12 Paź 2007, 17:02
Miejscowość: Żywiec

PostJaro666 | 11 Lut 2020, 22:06

Zdecydowanie to jakieś zabrudzenie, ja bym reklamował z rządaniem wymiany na inny egzemplarz bez takich niespodzianek. To że lornetka jest tania nie znaczy że ma być w takim stanie.
105
 
Posty: 191
Rejestracja: 27 Gru 2015, 20:31
Miejscowość: Chorzów

 

PostPiotrN | 12 Lut 2020, 08:25

Tak też zrobię. Dziękuję za poradę.
Awatar użytkownika
 
Posty: 165
Rejestracja: 12 Paź 2007, 17:02
Miejscowość: Żywiec

PostPiotrN | 12 Lut 2020, 21:35

Serwis teleskopy.pl nie raczył udzielić odpowiedzi. Albo mają za dużo klientów albo mają ich tam gdzie gwiazd nie widać...
Jutro lornetka wraca do sklepu...
Awatar użytkownika
 
Posty: 165
Rejestracja: 12 Paź 2007, 17:02
Miejscowość: Żywiec

PostJaro666 | 13 Lut 2020, 00:33

Jeśli jest jak piszesz to jest to bardzo przykre :(
Wydaje mi sie ze serwis nie ma pojecia co to jest wiec nie odpisuje. Masz prawo do zwrotu wiec nic sie nie dzieje. Nie piszesz czy kupowałeś osobiście czy zamawiales przesyłke. Jesli byla to przesylka to sklep powinien ponieść koszty wszelkich transferów paczki.
105
 
Posty: 191
Rejestracja: 27 Gru 2015, 20:31
Miejscowość: Chorzów

 

Postszary | 13 Lut 2020, 08:33

Już wielokrotnie czytałem na forach o praktyce sklepów polegającej na tym, że te nieco bardziej felerne egzemplarze, których nikt nie kupiłby po obejrzeniu na miejscu, trafiają do sprzedaży wysyłkowej, w nadziei, że klient po kalkulacji kosztów ich nie odeśle, albo nie zdąży odesłać. To milczenie może wskazywać, że tak jest również w Twoim przypadku, choć ja akurat miałem dobre zdanie o tym sklepie. Więc osobiście, będąc na Twoim miejscu odesłałbym tę lornetkę jak najszybciej.
 
Posty: 658
Rejestracja: 12 Sty 2013, 11:40

 

PostPiotrN | 13 Lut 2020, 11:13

Jaro666:
Kupowałem przez internet, bo gdybym miał tą lornetkę w ręce i dokładnie spojrzał w obiektyw to bym jej nie kupił.

szary:
Masz rację serwis milczy a po napisaniu na adres główny bez słowa wytłumaczenia napisali, że można odesłać. To by mogło potwierdzać tezę, że cisną niepełnowartościowy towar na wysyłki mając nadzieję, że klient nie zauważy, nie zna się lub nie będzie chciało mu się odsyłać. Mi zejdzie ze 3 godziny na przygotowanie dokumentów do wysyłki, spakowanie przesyłki i zawiezienie na pocztę (dodatkowe 6 km samochodem).
Oczywiście jest możliwość, że tego nie zauważyli - może w serwisie pracuje jakiś nieogarnięty stażysta, uczeń w ramach praktyki lub słabo opłacany serwisant...
Szkoda, bo przez takie sytuacje traci się zaufanie do zakupów przez internet. W tym sklepie już lornetki nie kupię przez internet. Najbliższy sklep astro mam niestety w Chorzowie lub Katowicach (90 km). Chyba ,że poszukam jakichś innych sklepów stacjonarnych z lornetkami.

Dzięki koledzy za pomoc!
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
 
Posty: 165
Rejestracja: 12 Paź 2007, 17:02
Miejscowość: Żywiec

PostVroobel | 13 Lut 2020, 11:55

Słabo opłacany serwisant nie jest żadnym argumentem w sprawie. Ten temat był już tu poruszany. Nie podoba mu się praca, to powinien ją zmienic, a nie odwalać kaszany.

Świadomie nie użyłem słów "może ją zmienić", bo takie zawody jak np. nauczyciel zmienia się na inne dość ciężko.
Pozdrawiam,
Vroobel

* Altair 102EDT F/7 @ Opus Magnum ATM EQ Fork Mount / OnStep / Astroberry
* Altair 102ED F/11 & Vixen A80M + bino @ EQ5

https://www.astrobin.com/users/Vroobel/
Awatar użytkownika
 
Posty: 2324
Rejestracja: 27 Maj 2017, 11:49

 

PostJaro666 | 13 Lut 2020, 12:43

Tak sie sklada ze mieszkam w Chorzowie, wiec gdyby byla potrzeba mogę kupić jakis sprzet ze sprawdzeniem na miejscu. Z wyslaniem tez nie bedzie z mojej strony problemu.
Pozdrawiam
105
 
Posty: 191
Rejestracja: 27 Gru 2015, 20:31
Miejscowość: Chorzów

 

PostJaro666 | 13 Lut 2020, 12:46

Vroobel napisał(a):Słabo opłacany serwisant nie jest żadnym argumentem w sprawie. Ten temat był już tu poruszany. Nie podoba mu się praca, to powinien ją zmienic, a nie odwalać kaszany.

Świadomie nie użyłem słów "może ją zmienić", bo takie zawody jak np. nauczyciel zmienia się na inne dość ciężko.


Masz racje w 100% ale z tego co wiem osoby wysyłające paczki do klientów dobrze wiedzą co wysyłają. Dlaczego tak robią to już kwestia do domyślenia sie.
105
 
Posty: 191
Rejestracja: 27 Gru 2015, 20:31
Miejscowość: Chorzów

 

PostPiotrN | 20 Lut 2020, 19:37

Kończąc temat informuję, że sklep teleskopy.pl bez słowa, natychmiast oddał pieniądze. No cóż nie udało się trafić na dobry egzemplarz.
Teraz pozostaje szukać stacjonarnego sklepu, bo nie widzę sklepu internetowego, który zapewni taką kontrolę lornetki przed wysyłką jak kiedyś zapewnił mi przy kupnie nasz nieoceniony ŚP Janusz Płeszka.
Awatar użytkownika
 
Posty: 165
Rejestracja: 12 Paź 2007, 17:02
Miejscowość: Żywiec

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

AstroChat

Wejdź na chat