Pierwszy teleskop

PostKatharsis | 26 Lip 2020, 23:30

No to super! Teleskop miał być prawdziwy i do rzeczy a nie taki z allegro za 50zł z mikroskopem jeszcze w zestawie ;)
Dziękuję wszystkim za nieocenioną pomoc. Sprzęt zamówię najpóźniej jutro (sama muszę z tym wyborem po tylu poszukiwaniach okrzepnąć;) ) i niech Młody korzysta z pędu ku wiedzy :) Na pewno będę wracać z pytaniami, więc zadomawiam się na dłużej w Waszym zacnym gronie :)
 
Posty: 10
Rejestracja: 08 Lip 2020, 23:08

 

PostKatharsis | 06 Sie 2020, 00:33

Dziękuję wszystkim za nieocenioną pomoc :) Mamy już swojego SkyWatchera 90/900 AZ3 z teleskopy.pl i jest szał. Dziś dopiero pogoda pozwoliła na obserwację, więc ustrzelilismy Wenus i Saturna oraz księżyc rzecz jasna :) Młody zachwycony :) Czuję, że się wkręcam, więc podczytuję forum i uczę się coraz więcej ;)
Jeszcze raz serdecznie dziękuję :)
 
Posty: 10
Rejestracja: 08 Lip 2020, 23:08

 

Postsoader | 06 Sie 2020, 07:18

Dziś dopiero pogoda pozwoliła na obserwację, więc ustrzelilismy Wenus i Saturna oraz księżyc rzecz jasna

Jesteś pewna, że była to Wenus? Obecnie wieczorem i w nocy obok Saturna znajduje się Jowisz (pełna tarcza z dwoma pasami oraz księżyce). Wenus oraz Marsa można obserwować późną nocą tak powiedzmy od 2-3. W celu znalezienia i zobaczenia czegoś więcej niż tylko planet i księżyca polecam tabelę Wimmera - obiekty dla niewielkich teleskopów i lornetek. Bardzo pomaga początkującym bo są szkice i wiemy czego i gdzie szukać i jak powinno wyglądać. Pozdrawiam
GSO 12", SW 72 ED + FF, EQ3-2, Bino Maxbright, Maxvision 28mm, 14mm, 8,8mm, LVW 22mm, 2xBCO 18, 2xGSO 32, UHC 2", DO SL 15x70, Nikon EX 8x40
Awatar użytkownika
 
Posty: 128
Rejestracja: 01 Mar 2011, 19:00
Miejscowość: Czerwionka-Leszczyny/Smereków Wielki

 

PostKatharsis | 01 Wrz 2020, 00:52

Zgadza się! Widzieliśmy Saturna i Jowisza ;) Ale Wenus i Mars też już zaliczony :) Nie myślałam, że tak nam się spodoba. Już zdążyłam nawet dziecku podziękować za świetny pomysł na prezent dla całej rodziny ;) Dzięki za podpowiedź z tablicą. Obiektów do obserwacji mnóstwo, więc nie sądzę, żeby szybko się nam znudziło :)
 
Posty: 10
Rejestracja: 08 Lip 2020, 23:08

 

PostSkarthur | 01 Wrz 2020, 10:12

No i fantastycznie. Ja zawsze będę powtarzał że 90/900 to świetny teleskop na start da kogoś kto jest laikiem. I zdecydowanie nie jest to teleskop zabawka, który jedynie zniechęca do astronomii :)

Polecam jednak wspólny wyjazd rodzinny pod naprawdę ciemne niebo. Sam obserwuję z pod Wrocławia i przekonałem się dopiero ostatnio na zlocie astronomicznym, że nie miałem dotychczas pojęcia co to znaczy ciemne niebo.
MAK 127 oraz SW 90/900 na EQ3-2
Dobson 10" SW
Awatar użytkownika
 
Posty: 264
Rejestracja: 24 Kwi 2020, 15:14
Miejscowość: Kiełczów pod Wrocławiem

 

PostKatharsis | 02 Wrz 2020, 22:44

Planujemy najpierw jakieś obserwacje w okolicach Wrocławia, chętnie w większym gronie ;) Na pewno zabierzemy też teleskop pod ciemniejsze niebo na jakiś wyjazd. Już nas kusiło zabrać go na wakacje nad morze, ale samochód okazuje się wiecznie za mały... Zlot to super opcja i o niej też myślimy, bo pewnie można go potraktować jak hiper intensywny kurs astroobserwacji ;)
 
Posty: 10
Rejestracja: 08 Lip 2020, 23:08

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

AstroChat

Wejdź na chat