Lorneta Fujinon FMT-SX 16X70.

PostKrzysztof_P | 04 Sie 2020, 23:34

Witajcie.

Nabyłem wymienioną Lornetę Fujinona FMT-SX 16X70 na sezon letni.Konkretnie pod Zlot Kudłacze Sierpień 2020r.Posiadam już mniejszego brata Lornetkę Fujinona FMT-SX 10X50 i jestem z niej bardzo zadowolony.Wcześniej posiadałem Fuji 10X70 FMT-SX , ale jakoś brakowało mi Poweru na HI-HA i innych gromadach otwartych Gwiazd.Czekam na pogodę i pierwsze światełko na niebie.Pole bardzo przyjemne 4* i w dzień ładne ostre klarowne obrazy.Ostatnio oglądałem Kometę Lornetkami Fuji 10X70 Kolegi Zbyszka ZP53 i moją Fuji 10X50 z terenu wokół naszego Obserwatorium , ale brakowało mi jednak Poweru i stąd decyzja o jej zakupie.Fuji 10X70 pokazywała ewidentnie jaśniejszy obraz Komety jak i piękniej Warkocz Komety , który rozciągał się rozleglej niż w mniejszej Fuji 10X50 , ale Power nadal 10X , był moim zdaniem jednak ciut za mały.

https://teleskopy.pl/Lornetka-FUJINON-1 ... y-455.html

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7888
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

AstroChat

Wejdź na chat