Zakup pierwszego okularu/pierwszych okularów do Synty 8"

Postuko07 | 10 Sty 2021, 23:27

Jestem nowy jak i na tym forum jak i w obserwacjach astronomicznych. I tak, czytałem na tym forum wile artykułów i tematów na temat pierwszych okularów jakie należy dokupić do synty 8 (ponieważ te dołączone są podobno badziewiem). Problemem jest mój budżet wynoszący zaledwie 350 zł. W poście zawieszonym na samej górze widziałem że podstawowe okulary kosztują 350 zł. W zestawie dostałem 10mm i 25mm. Chciałem kupić 2 okulary (nie żartuje), GSO 8mm i 13mm i zostawić sobię tą 25mm a do tego dokupić barlowa 2x ale to muszą być badziewia jeżeli podstawowe okulary według autora kosztują 350 zł, co nie? Dlatego się zastanawiam czy nie lepiej kupić 1 dobry okular ok. 10-13mm żeby był dobry i do planet i do innych obiektów, albo kupić 2 okulary z różnymi średnicami, jednak one będą nieco gorsze. Wybierając te okulary GSO myślałem że "w sumie to to kawałek szkiełka, jaka może być różnica" jednak że teraz uznałem że to zły pomysł. Co poradzicie?
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 Sty 2021, 22:55

 

PostPawelS | 03 Lut 2021, 20:37

Witam - długo czekasz na odpowiedź, więc choć też dużego doświadczenia nie mam to jednego się już nauczyłem i się tym podzielę - nie kupujesz 2 okularów, żeby mieć "dodatkowe różne powiększenia" tylko kupujesz najlepszy możliwy okular na jaki Cię stać do grupy obiektów, które chcesz oglądać. Jeden dobry jest lepszy niż 2 słabe.

A co do wyboru ogniskowych tu jest wszystko:
viewtopic.php?f=10&t=13385

Jak wiesz co chcesz oglądać to znajdziesz odpowiedź.
 
Posty: 35
Rejestracja: 14 Sie 2020, 10:08
Miejscowość: okolice Krakowa

PostLukacz | 03 Lut 2021, 22:39

Hej, na początek można też poczytać >tutaj< :)
"Jeżeli mogę to chętnie pomogę"
PZO 2.5x25 LTe 2
GDR 3.6x30 Sport
Awatar użytkownika
 
Posty: 1927
Rejestracja: 27 Mar 2013, 00:28
Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

AstroChat

Wejdź na chat