Czy warto to kupić?

Sklepy, giełdy, okazje, porady, pierwszy teleskop...

Postbilek93 | 14 Kwi 2021, 23:33

Witajcie. Jestem właśnie w trakcie szukania pierwszego teleskopu dla siebie. Po przeglądnięciu wielu tematów, porad i opinii doszedłem do wniosku, że najlepszym wyborem będzie Synta 8 lub 6 cali (gabaryty nie mają znaczenia, mieszkam w domu z tarasem, mam też możliwość wyjazdu w bardzo ciemne miejsce do domu pod lasem na totalnym odludziu). Natomiast przeglądając olxa natknąłem się przed momentem na coś takiego: https://www.olx.pl/oferta/teleskop-bres ... JrHyD.html
Powiedzcie mi, czy warto? Będę miał możliwość podjechać i obejrzeć ten sprzęt w weekend, o ile ktoś go nie podkupi. Patrząc na cenę, wydaje się, że to mega okazja, jeżeli oczywiście wszystko z nim jest w porządku. Chciałbym obserwować zarówno planety, księżyc, jak i DSy w przyzwoitej jakości, nie liczę oczywiście na obrazki jak z Hubble'a, jak wielu początkujących obserwatorów :D Bardzo proszę o opinie o tym sprzęcie, czy faktycznie jest to okazja, czy lepiej odpuścić i szukać czegoś innego. Mój budżet to skromne 900 zł i niestety to jest maksimum, które mogę wydać, dlatego gdyby ten sprzęt okazał się perełka, byłoby idealnie. Pozdrawiam serdecznie :D
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 Kwi 2021, 23:14

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości

AstroChat

Wejdź na chat