Poradnik odnośnie radzenia sobie z PHD

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

PostWojtinio | 09 Sie 2013, 18:08

Jak w temacie. Poradnik znaleziony przez MateuszaW. Przetłumaczony przez google i z lekka poprawiony przeze mnie ;)
Załączniki
PHD poradnik.doc
(130 KiB) Ściągnięto 699 razy
S-W 200/1000, neq6 synscan, Canon450D, GSO ED 2x, Astrokrak 4x, i pare patrzałek
a... i.. "Kopernik była kobietą" ;)
Awatar użytkownika
 
Posty: 30
Rejestracja: 07 Gru 2011, 23:19
Miejscowość: Bulowice

 

Postzombi | 10 Sie 2013, 10:24

Załacz jeszcze wersję oryginalną !
Montaż, kamera, obiektyw.
Awatar użytkownika
 
Posty: 188
Rejestracja: 03 Lis 2010, 22:20
Miejscowość: Kraków

 

PostWojtinio | 10 Sie 2013, 15:30

Proszę bardzo
Załączniki
GuideToGuiding.pdf
(92.96 KiB) Ściągnięto 481 razy
S-W 200/1000, neq6 synscan, Canon450D, GSO ED 2x, Astrokrak 4x, i pare patrzałek
a... i.. "Kopernik była kobietą" ;)
Awatar użytkownika
 
Posty: 30
Rejestracja: 07 Gru 2011, 23:19
Miejscowość: Bulowice

 

Postwwaldek 1947 | 29 Gru 2013, 15:07

Zastanawia mnie dla kogo jest to forum. Od blisko 2 lat staram się cokolwiek zrozumieć o czym tutaj piszecie i niestety coraz częściej dochodzę do wniosku, że normalnie rozwinięty człowiek rasy słowiańskiej chyba zabłądził w swej drodze do gwiazd i zawadził o jakąś odległą galaktykę. Dziwi mnie stanowisko Administratora forum że pozwala na takie kaleczenie języka ojczystego. Bo chyba Polak otwierał ten post (np słowa: "Kopernik była kobietą" napisał poprawnie chociaż pieprzy głupoty), natomiast cała reszta to "pitu pitu na patyku" i można się domyślać że chodzi mu np o grę na skrzypcach. Jeden dosłownie astromaniak, - Zombi, aby cokolwiek z tego pitolenia zrozumieć poprosił o tekst oryginalny, ale On pewnie zna doskonale język angielski i już nie ma problemów z PHD. W przeciwieństwie do reszty, która zapewne udaje że wszystko doskonale rozumie i,- czego się Waldek czepiasz ? A no tego żebyśmy traktowani byli nie jak rodzina, nie jak przyjaciele, ale jako koledzy związani jedną wspaniałą pasją Szanujmy się tak jak powinni szanować się ludzie o podobnych zainteresowaniach, jak rodacy którzy nie zawsze mieli możliwości i szansę na poznanie tradycji, historii i języka obcokrajowców z zachodu.
Wielu z nas kaleczy język polski, ale już podpiera się językiem angielskim by podnieść swój status na wyżyny, mimo że najprawdopodobniej korzysta z tłumacza gogle lub innego translatora by wywyższyć się ponad przeciętną. Do tej pory z trudem przełykałem gorycz porażki, ale już mam tego dość i będę jawnie sprzeciwiał się takiemu traktowaniu. Chyba że Administrator mnie zbanuje, za to że nie chcę zapomnieć kim jestem.
 
Posty: 13
Rejestracja: 24 Sty 2012, 23:02

 

PostGrzegorz Czernecki | 13 Lut 2014, 00:14

Kolego, wytłumacz nam o co Ci konkretnie chodzi :?: , bo szczerze mówiąc nieźle się ubawiłem czytając ten post, To nie jest forum polonistyczne tylko astronomiczne!!!
http://astrosilesia.pl/
TS APO102/520 f5.1, HEQ5 PRO SynScan mod. QHY294M PRO, QHY CFW3, Canon EOS 550D , Optolong LRGB 36mm ccd filters, HA, SII, OIII Antlia 3.5nm filters , UHC-s
Awatar użytkownika
 
Posty: 834
Rejestracja: 22 Maj 2008, 12:34
Miejscowość: Katowice-Janów

 

PostJanusz_P. | 16 Lut 2014, 19:44

Za takie rzeczy jeszcze nie banujemy ale że jest ustawa o ochronie języka polskiego to można ją zacząć egzekwować bo pisanie z błędami ortograficznymi i bez polskich liter też mi się nie podoba bo oznacza brak szacunku dla czytelnika forum i niech takie osoby nie spodziewają się że będę szanowane przez ogół a co najwyżej tolerowane pod warunkiem że będą zachowywały się poprawnie i kulturalnie w astrospołeczności :roll: :?:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

AstroChat

Wejdź na chat