Podróż w kosmos. Pierwszy etap od strony człowieka.

Postekolog | 18 Cze 2019, 12:33

NASA ogłosiła, że będzie zarabiać na "turystycznych" lotach a ISS. Jeśli ktoś pozna realia takiej wycieczki to może jednak ... zrezygnuje. :)

Tutaj opisali realistycznie, prawdziwie przeżycia podczas lotu rakietą z Ziemi w kosmos.

https://www.focus.pl/artykul/piekielna-jazda

Okazuje się, że ...

Co prawda w wielkich wirówkach przyszli astronauci poddawani są jeszcze większym przeciążeniom niż spodziewane podczas lotu ale to wcale nie jest dobra symulacja.
Wibracje i hałas już przed startem są ogromne.
Potem, podczas przyspieszania, dochodzą ogromne wstrząsy, oprócz, oczywiście, wgniatania w fotel.

Podczas odrzucania członu, przed uruchomieniem następnego, z kolei masz wrażenie, że spadasz.

Czyta się łatwo ale trwa to bardzo, bardzo długo - dziewięć minut!

Co potem? Nieważkość. Czujesz się, jakbyś był do góry nogami.

Przez kilkanaście do kilkudziesięciu godzin nie przekazuje się na Ziemię (przynajmniej do publicznej wiadomości) filmów z życia nowych astronautów bo ...
"haftują po kątach".

Co w zamian?

"Gdy po raz pierwszy widzisz Ziemię z orbity, masz uczucie, jakby ktoś zdradził ci sekret. To wielki przywilej, ogromny honor.
Jakbyś po raz pierwszy miał do czynienia z magią.
...
To najciemniejsza czerń, jaką można sobie wyobrazić. Wygląda naprawdę niezwykle.
Myślę, że dzieje się tak dlatego, że przywykliśmy do rozgwieżdżonego nocnego nieba z rozproszonym światłem słonecznym i pokrywą chmur odbijającą światła od Ziemi.
W przestrzeni kosmicznej jest inaczej. Gdy w nią spojrzałem, zostałem wynagrodzony widokiem atramentowej czerni”.

Artykuł zilustrowano ciekawą grafiką, która nie wydaje mi się autentycznym zdjęciem?! ;)

Siema
Załączniki
Podróż w kosmos. Pierwszy etap od strony człowieka.: co-sie-dzieje-z-organizmem-czlowieka-przez-9-minut-lotu-na-orbite-uderzenie-kijem-bejsbolowym-relacje.jpeg
Awatar użytkownika
 
Posty: 6168
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

Postekolog | 11 Sie 2019, 17:35

Pierwszy lot na Marsa budzi we mnie wątpliwości (moralne) - przedstawione na załączonej grafice.

Siema
Załączniki
Podróż w kosmos. Pierwszy etap od strony człowieka.: dnooooooooo.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 6168
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

AstroChat

Wejdź na chat