Które programy obsługują DSC?

Postj83k | 05 Sie 2013, 15:39

DSC czyli Digital Setting Circles to system namierzania za pomocą enkoderów. Domyślnie współpracuje on poprzez BT z Palmem T5 z programem Astromist, jednak bateria się w nim kończy :( Czy w jakichś innych typowo windowsowych programach jest zaimplementowana obsługa tego systemu? Przeglądam Stellarium, jednak tego tam nie widzę :(
13" ATM uzbrojony w system DSC; 130N; ES 14; ES 24; Bino SW i szkiełka; platforma paralaktyczna... Tento 7x50 ;)
783844447
Awatar użytkownika
 
Posty: 936
Rejestracja: 18 Kwi 2010, 16:58
Miejscowość: Okolice Lublina

 

PostPablito | 05 Sie 2013, 20:40

Jest kilka programów pod PC, które współpracują z DSC. Z tego co kojarzę ktoś uruchomił to pod Stellarium. Musiałbym poszukać info co i jak ale nie obiecuję, że zrobię to dzisiaj.

Osobiście do testów systemów używam Hello Northern Sky ale nie wiem jak u niego z bazą obiektów bo tylko testuję czy systemy działają. DSC chodzi pod ASCOM.

EDIT:
Programy pod DSC: http://eksfiles.net/digital-setting-cir ... -software/
------------------------
Kontakt: 691 355 653
pawel.rojewski(at)astrofaktoria.pl
Awatar użytkownika
 
Posty: 594
Rejestracja: 28 Lip 2005, 14:27
Miejscowość: Tczew

 

Postj83k | 05 Sie 2013, 21:15

Właśnie liczyłem głównie na Stellarium, jest ono chyba najbardziej przejżyste i intuicyjne z tych programów. Gubię się trochę z tym wszystkim... Sterownik ASCOM niby zainstalowany a pisze że go nie ma (w HNSKY). Z kolei jeśli uda mi się połączyć bezpośrednio w ASCOM i DSC to po jakimś czasie połączenie zostaje przerwane. Ciągłe jest tylko w trybie testu kiedy można odebrać pozycję obu ekoderów, normalnie "znika" już podczas aliginacji przy pytaniu o pierwszą gwiazdę. Jutro wykopię drugi laptop, i od początku wszystko poinstaluje.

Tak w ogóle, to powinna być jakaś kolejność przy uruchamianiu programów?
13" ATM uzbrojony w system DSC; 130N; ES 14; ES 24; Bino SW i szkiełka; platforma paralaktyczna... Tento 7x50 ;)
783844447
Awatar użytkownika
 
Posty: 936
Rejestracja: 18 Kwi 2010, 16:58
Miejscowość: Okolice Lublina

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

AstroChat

Wejdź na chat