* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
 Temat postu: Uwagi na temat forum i administracji
PostWysłany: Śro Gru 18, 2019 3:43 am 

Witam, będzie krótko bo nie na temat (ale muszę bo....)
Banan na tydzień ?! dlaczego tylko 7 dni ?!
Znam ten przypadek od 2008r. tylko handlarz kupuje naście np maków SW mając mały balkonik do oglądania nieba, to jest coś jak pokaz garnków czy kołder :D
Jak ktoś uważa że facet ma wiedzę w temacie (mam na myśli Krzysztofa P)... to muszę przyznać trochę mnie to zastanawia (być może za długo śledzę te forum)bo ja w tym przypadku widzę "skup sprzedaż" ... cdn :D

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Klasyczny Cassegrain 8"
PostWysłany: Śro Gru 18, 2019 10:49 am 

Miejscowość: podkrakowska wieś
marek70 napisał(a):
(...) tylko handlarz kupuje naście np maków SW mając mały balkonik do oglądania nieba (...)

Może nie bijmy kogoś, kto ma związane ręce.
Poza tym oglądanie nieba z balkonu i uczciwy handel sprzętem nie są niczym złym, więc nie wiem, czemu miało by to wpłynąć na dłuższy ban.
Oj nieładnie tak pastwić się nad kolegą z Forum i to przed Świętami...

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Klasyczny Cassegrain 8"
PostWysłany: Śro Gru 18, 2019 11:05 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sieradz (Rossoszyca)
Mareg napisał(a):
marek70 napisał(a):
(...) tylko handlarz kupuje naście np maków SW mając mały balkonik do oglądania nieba (...)

Może nie bijmy kogoś, kto ma związane ręce.
Poza tym oglądanie nieba z balkonu i uczciwy handel sprzętem nie są niczym złym, więc nie wiem, czemu miało by to wpłynąć na dłuższy ban.
Oj nieładnie tak pastwić się nad kolegą z Forum i to przed Świętami...

Akurat Krzysztof ma na wsi ładne obserwatorium. Niczego z balkonu nie obserwuje i wiedze ma sporą.
Banowanie za własne zdanie jest śmieszne i bzdurne. No ale taką mamy administrqcje. Janusz budował to forum od lat a koledzy administratorzy rozwalili w kilka miesięcy.

Nagler 5mm, 7mm, 11mm, 17mm
ES24mm.
Lumikony OIII/2" i UHC/2", UB/2", Astronomik H-Beta/2" Baader H-Beta/2"
C5DmkII, C 7D, C100-400L, C50/1.4, C24-80L

Temat postu: Uwagi na temat forum i administracji
PostWysłany: Śro Gru 18, 2019 2:20 pm 

Miejscowość: Łomianki /k Warszawy
W tym wątku proszę zamieszczać wszelkie uwagi na temat działalności forum, proszę o wpisy stonowane bez obrażania kogokolwiek, z przestrzeganiem zasad określonych w Regulaminie forum. Zacznę od przeniesienia kilku postów z działu sprzętowego.

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Uwagi na temat forum i administracji
PostWysłany: Śro Gru 18, 2019 8:25 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: ... niedaleko Podgrodzia...
Hmm, już gdzieś to było...

Załączniki:

PostWysłany: Śro Gru 18, 2019 9:26 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Dominik Woś napisał(a):
... z przestrzeganiem zasad określonych w Regulaminie forum. ...

Czy mógłby ktoś podać link do Regulaminu forum? Od dłuższego już czasu usiłuję go znaleźć na stronach https://www.astromaniak.pl i nie potrafię.

Pozdrawiam
Grzesiek

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 18, 2019 10:01 pm 

Miejscowość: Okolice Poznania
Dominik Woś napisał(a):
W tym wątku proszę zamieszczać wszelkie uwagi na temat działalności forum, proszę o wpisy stonowane bez obrażania kogokolwiek, z przestrzeganiem zasad określonych w Regulaminie forum. Zacznę od przeniesienia kilku postów z działu sprzętowego.

Prośba, czy mógłbyś nie zmieniać treści swoich wypowiedzi na forum? Obaj wiemy o czym piszę, i jak to wyglądało wcześniej. Dziękuję!

--
Synta 8", Kilka szkiełek Tak, TV Powermate 2.5x, 4x, ASI 224MC-Cool i parę filterków

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 18, 2019 10:09 pm 

Miejscowość: Kraków
po co ci regulamin?
stosuj sie do kultury osobistej , "netykiety" i na pewno pozyjesz dlugo i szczesliwie

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 18, 2019 10:19 pm 

lucas39 napisał(a):
po co ci regulamin?
stosuj sie do kultury osobistej , "netykiety" i na pewno pozyjesz dlugo i szczesliwie

Zgadza się, poza AM prawdopodobnie tak będzie. Na AP Adam pewnie nie zmieni treści swojego posta. Hmmm, w sumie przypomina mi to trochę Orwella :wink:

EDIT: Uściślając wypowiedź.

--
Synta 8", Kilka szkiełek Tak, TV Powermate 2.5x, 4x, ASI 224MC-Cool i parę filterków

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 18, 2019 10:27 pm 
Awatar użytkownika

lucas39 napisał(a):
po co ci regulamin?

Dość długo grzebię w internetach i nigdy nie miałem problemów z kulturą czy netykietą. Lecz jeśli moderator tak usilnie prosi o respektowanie regulaminu, to chciałbym go poznać. Może są tam jakieś zapisy znacząco różniące się od ogólnie przyjętych zasad.

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 18, 2019 10:30 pm 

Emmanuel_Goldstein napisał(a):
Prośba, czy mógłbyś nie zmieniać treści swoich wypowiedzi na forum? Obaj wiemy o czym piszę, i jak to wyglądało wcześniej. Dziękuję!

Może ty wiesz o co chodzi, ja nie wiem o co ci chodzi. O jakich zmianach treści piszesz, poproszę o przykłady.

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 18, 2019 10:33 pm 

Dominik Woś napisał(a):

Może ty wiesz o co chodzi, ja nie wiem o co ci chodzi. O jakich zmianach treści piszesz, poproszę o przykłady.

Pozdrawiam,
Dominik

Dominik, przepraszam, ale gdybym robił screeny z każdej wypowiedzi to zajęłoby to faktycznie dużo miejsca. Nie chcę w to wchodzić, więc lepiej dla nas obu będzie jak to zostawimy tak jak jest.

--

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Gru 18, 2019 10:37 pm 

szot napisał(a):
lucas39 napisał(a):
po co ci regulamin?

Dość długo grzebię w internetach i nigdy nie miałem problemów z kulturą czy netykietą. Lecz jeśli moderator tak usilnie prosi o respektowanie regulaminu, to chciałbym go poznać. Może są tam jakieś zapisy znacząco różniące się od ogólnie przyjętych zasad.

Zasady zachowania na forum zaakceptowałeś w momencie rejestracji jako użytkownika, członka społeczności Astromaniaka. Nie ja je wymyśliłem i ustaliłem, tylko św. p. Janusz Płeszka, patron tego forum:

https://www.astromaniak.pl/ucp.php?mode=register&sid=280568b30c2ff0f1f6e62ae6a2d8466f

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Gru 19, 2019 6:38 am 

Dominik Woś napisał(a):

Pozdrawiam,
Dominik

To ja ci wytłumaczę o co na przykład chodzi.
Przenosisz kilka postów z innego działu i tematu a zapomniałeś o swoich. A może nie zapomniałeś?

Załączniki:
 Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Gru 19, 2019 6:43 am 

Skoro zaczynamy o sprawach forum to wytłumacz proszę za co tak naprawdę wywalasz kolegów z forum. Bo ja nie widzę aby pisali, że niepodoba im się forum tylko administracja. Nie łamali też zasad regulaminu.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Gru 19, 2019 7:32 am 
Awatar użytkownika

Dominik Woś napisał(a):
Zasady zachowania na forum zaakceptowałeś w momencie rejestracji jako użytkownika,

I wszystko jasne :). Bardzo dziękuję za odpowiedź. Sądziłem, że gdzieś jest bardziej rozbudowany Regulamin do którego nie potrafię dotrzeć.

Pozdrawiam
Grzesiek

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Gru 19, 2019 7:42 am 
Wnoszę uroczyście, że mam jedną uwagę do administracji forum:
"Keep up the good work".

PostWysłany: Czw Gru 19, 2019 8:15 am 

AA napisał(a):
Skoro zaczynamy o sprawach forum to wytłumacz proszę za co tak naprawdę wywalasz kolegów z forum. Bo ja nie widzę aby pisali, że niepodoba im się forum tylko administracja. Nie łamali też zasad regulaminu.

AA napisał(a):

Jak to za co wylecieli (Dark na zawsze, Krzysztof_P i Mareg czasowo). Za uporczywe, kolejne wpisy w wątkach nie na temat. Tutaj wytłumaczyłem to chyba szerzej:

viewtopic.php?p=509812#p509812

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Gru 19, 2019 10:34 am 

Nie widzę tam uporczywych wpisów. Jedna wzmianka o administracji to są uporczywe wpisy? A Krzysztof.p pisał nie na temat? Z całym szacunkiem Woś ale chyba nie o to ci chodzi. Każdy ma prawo wyrazić opinie na temat administratora. Obrazili cię? Chyba nie. W ten sposób to pewnie i ja i inni podobni wylecą z forum. Tak się kolego adminie nie robi. Pozdr.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Gru 19, 2019 10:42 am 

AA napisał(a):
Nie widzę tam uporczywych wpisów. Jedna wzmianka o administracji to są uporczywe wpisy? A Krzysztof.p pisał nie na temat? Z całym szacunkiem Woś ale chyba nie o to ci chodzi. Każdy ma prawo wyrazić opinie na temat administratora. Obrazili cię? Chyba nie. W ten sposób to pewnie i ja i inni podobni wylecą z forum. Tak się kolego adminie nie robi. Pozdr.

Może ty nie widzisz tych uporczywych wpisów i moich uporczywych próśb o ich zaprzestanie, ale ja jako administrator muszę ogarniać trochę więcej treści pojawiających się na forum. :wink: O twojej kulturze osobistej świadczy też zwracanie się do mnie po nazwisku. :D Nikt cię z forum nie będzie wywalał za krytyczne wpisy w tym temacie ale jak widać to nie robi się sprawa merytoryczna tylko bardziej osobista. :wink: Przyjemnego czytania i pisania na Astromaniaku, a i dziekuję za rzeczową informację o forum i jego administracji. Przecież do tego włanie jest ten temat. :D

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Gru 19, 2019 12:18 pm 

Dominik Woś napisał(a):
O twojej kulturze osobistej świadczy też zwracanie się do mnie po nazwisku.

W nazywaniu kogoś z nazwiska nie ma nic niekulturalnego tym bardzie, że taki masz Nick na tym forum. Jak chesz wróć do swojej nazwy poprzedniej.
Watykanie komuś braku kultury świadczy właśnie o jej braku.
A teraz do rzeczy. Wytłumaczę jak było kiedyś. Janusz swoją mądrością i szacunkiem wiązał to forum. Nie wywalił nikogo tylko dlatego, że miał odmienne zdanie niż on.
Przepraszam. Jednego usera wywalił na zawsze.
Mam pytanie do drugiego admina i moderatorów.
Czy ktoś wreszcie się zainteresuje tym co się dzieje?

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Gru 19, 2019 12:31 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Sorry kolego ale pisanie "Woś" nie jest perfekcyjnie kulturalne choć ja, jak tu będę (najwcześniej w przyszłym roku) adminem lub moderatorem
to bym Cię za to nie zbanował za "obraźliwe" pisanie - nawet na dobę.
Niemniej jest w tym jakaś szczypta anty-szacunku.

Masz rację, że za poglądy odmienne się nie banuje (to banalna prawda) ale Dominik sugerował uporczywe off-top'y. CZYLI PISANIE NIE NA TEMAT WĄTKU.

Tak czy owak jestem przeciwnikiem dożywotnich (bezterminowych) banów ale nawet z dożywotniego można kiedyś, jakoś amnestionować.

Siema

Załączniki:

PostWysłany: Czw Gru 19, 2019 12:41 pm 

AA napisał(a):
Dominik Woś napisał(a):
O twojej kulturze osobistej świadczy też zwracanie się do mnie po nazwisku.

W nazywaniu kogoś z nazwiska nie ma nic niekulturalnego tym bardzie, że taki masz Nick na tym forum. Jak chesz wróć do swojej nazwy poprzedniej.
Watykanie komuś braku kultury świadczy właśnie o jej braku.
A teraz do rzeczy. Wytłumaczę jak było kiedyś. Janusz swoją mądrością i szacunkiem wiązał to forum. Nie wywalił nikogo tylko dlatego, że miał odmienne zdanie niż on.
Przepraszam. Jednego usera wywalił na zawsze.
Mam pytanie do drugiego admina i moderatorów.
Czy ktoś wreszcie się zainteresuje tym co się dzieje?

Kolego AA, nie masz niestety wiedzy (raczej nie będziesz nigdy miał) kogo wywalał z forum św. p. Janusz ale lista nazw użytkowników i zbanowanych adresów IP była dość długa. :D Starasz się, niezbyt umiejętnie, rzucić cień na obecne funkcjonowanie forum, sugerując, że się pogorszyło. Masz prawo do takiej opinii. Tak jak już napisałem, jeśli nie czujesz się na forum dobrze, a takie mam wrażenie, masz kilka innych do wyboru. Oczywiście każda uwaga, tym bardziej krytyczna jest analizowana pod kątem przydatności dla poprawy funkcjonowania forum, ale twoja kolego AA, w stylu "aby było tak jak było" lub zmierzanie do tolerowania wpisów i osób zaśmiecających nasze forum, jest jednak w niewielkim stopniu użyteczna. :wink:

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Gru 19, 2019 12:46 pm 
Awatar użytkownika

Skoro jest wątek gdzie można jak to pan Dominik określił zgłaszać uwagi na temat działania forum, to ja bym chciał poruszyć sprawę loga. Poprzedni wątek, w którym ową kwestię próbowałem poruszać został zamknięty, na zasadzie nie zmieniamy loga, nie bo nie. Bez jakiejkolwiek konkretnej argumentacji. Może warto by poznać opinię ludzi z forum, sugerowałbym jakąś ankietę.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Gru 19, 2019 1:11 pm 
Awatar użytkownika

Witam!!!
No, nie jest fajnie. A nawet powiedziałbym straszny kwas. Dark jest osobą posiadająca gigantyczna wiedzę. Napisał 2270 postów i większość z nich to merytoryczne wypowiedzi przynoszące ogromną korzyść innym użytkownikom. Związek Darka z astronomią trwa od ponad 30 lat. Jego nieobecność na Astromaniaku to ogromna strata dla tego forum. Na pewno znajdą się inne fora, które to docenią. Podobnie będzie z Krzysztofem_P, który ma wady (kto ich nie ma), ale i masę zalet rekompensujących te wady z nawiązką. Szkoda, bo tworzyliśmy fajną społeczność a tylko patrzeć jak na tym forum zostaną same świerzaki i niedojdy (nie obrażając nikogo). Szkoda bo świętej pamięci Pan Janusz włożył masę serca i pracy aby taką społeczność na tym forum stworzyć. Jesteśmy dorosłymi ludźmi i powinniśmy się jak tacy zachowywać. To nie jest przedszkole, gdzie stawia się dzieciaki do kąta i przenosi do innej grupy. Panie Domek weź się pan ogarnij, bo zarżniesz to forum.

Pozdrawiam Wojtek.

Ostatnio edytowany przez wfifiak, Czw Gru 19, 2019 2:12 pm, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości