Kino Astromaniaka - najlepsze i najciekawsze filmy SF

Wolne tematy niekoniecznie astronomiczne...

Post•Fish3r• | 15 Kwi 2018, 18:15

Nowy serial: Serial Zagubieni w kosmosie (2018-) - dostępny na NETFLIX
http://www.filmweb.pl/serial/Zagubieni+ ... 18-783584#

Opinie różne. Jeśli jest warty oglądania dajcie znać - dopisze się do listy polecanych (ale no moje pi razy drzwi to szit)
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

PostHawkeye | 15 Kwi 2018, 20:27

Oglądałem w ramach jednorazowego maratonu ileś odcinków u kumpla co korzysta z Netflixa. Choć przy filmach zawsze jest tak, że ile ludzi tyle opinii, to dla mnie - zbyt dużo absurdów (żadne tam "sy-fy", bardziej familijno-przygodowe fantasy), sztuczna gra, kiepskie dialogi, nierówny skrypt, generalnie mizeria. Tylko weź na mnie poprawkę, że ja wybredny jestem :P

Chciałem nawet rozpocząć nową serię astro-recenzji na blogu po każdym odcinku, żeby pełniej uzasadnić czemu to kiepski serial, ale uznałem, że nie ma to sensu bo byłoby to wręcz jak czepianie się braku realizmu w "Gwiezdnych wojnach" (które nota bene uwielbiam, ale właśnie jako fantastykę) - więc dałem sobie spokój tak z serialem, jak i opisywaniem :D

Bardzo za to czekam na przyszłoroczny "Ad Astra", chyba bardziej z powodu obsady niż zarysu fabuły (Tommy Lee Jones, Donald Sutherland, Brad Pitt plus zdjęcia pana z "Interstellar" - szkoda, że nie Lubezkiego z "Grawitacji"). O astronaucie poszukującym swojego ojca, który przed dwudziestoma laty na jednej planecie odkrył nową formę życia...


chavez1976 napisał(a):Dzięki Fish3r za podpowiedź, fajne tytuły.
Widziałem Salut 7. Podobał mi się. Faktycznie, dość podobny do Grawitacji ale na faktach.

Faktem były tam głównie awaria Saluta 7 i nazwa statku załogi ratunkowej - reszta ehkm... wyjdzie wkrótce w recenzji :P Ale generalnie dało się obejrzeć.
SW Fraunhofer 3,5'' | travelerek 80/400 | jakieś szkiełka i barlow nawet | ND-5 & 3,8 | lidletka | Sony DSC-H20 | Olympus E420 i LP=11/10...
polskiastrobloger.pl
Awatar użytkownika
 
Posty: 941
Rejestracja: 06 Cze 2009, 14:32
Miejscowość: Tczewskie Imperium Light Pollution

Postaras1988 | 16 Kwi 2018, 06:49

Podpisuje się pod opinią wyżej . Serial słaby , raczej dla mało wymagających dorosłych . Piętnaście lat temu pewnie bym się cieszył oglądając go , a dzisiaj to męczarnia. Pozdrowienia
Mak 127 2" ALT AZ;13mm HYPERION, 28mm LE, 8mm TMB PLANETARY II ,ND5, kamakura wp2 10x50
Awatar użytkownika
 
Posty: 146
Rejestracja: 05 Maj 2014, 18:11
Miejscowość: Poznań

 

Post•Fish3r• | 16 Kwi 2018, 17:58

Hawkeye napisał(a):Chciałem nawet rozpocząć nową serię astro-recenzji na blogu po każdym odcinku, żeby pełniej uzasadnić czemu to kiepski serial, ale uznałem, że nie ma to sensu bo byłoby to wręcz jak czepianie się braku realizmu w "Gwiezdnych wojnach" (które nota bene uwielbiam, ale właśnie jako fantastykę) - więc dałem sobie spokój tak z serialem, jak i opisywaniem :D

Czekam z niecierpliwością na wpisy w blogu. Daj linka jak skończysz.


ps. najwyraźniej nie ma co dodawać tego "dzieła" do spisu i zostawię ten film zagubionym. A czy komuś udało się obejrzeć tego ruskiego "marsjanina" ? Ten tu co był:
Marsjanin - rosyjska wersja marsjanina.
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Postzloty_2000 | 29 Kwi 2018, 15:08

Miał ktoś z Was okazję oglądać serial HBO "Krypton"?
Wg mnie całkiem ciekawie zrobiony serial czerpiący z Marvela, jednak bez przesady.
Pozdrawiam,
Andrzej

SW150/750 EQ3-2, Tasco 9VR by Vixen, SWA 3.5mm 70°, SW UW 11mm 80°, TS HR 5mm, Vixen NPL 25 mm, SW LE20,SW 9mm UWA, BCO 6mm, GSO 15mm SV, Barlow 2x, PG FireFly mono 0.3MP, NexImage 5
Ofna Pirate 3.5ccm
Traxxas Ford Raptor
T-Rex 100
Awatar użytkownika
 
Posty: 934
Rejestracja: 17 Paź 2014, 13:37

 

Post•Fish3r• | 18 Maj 2018, 13:50

Odnośnie Interstellar. Jak widzę jest nawet ksiażka "Interstellar i nauka" (przeglądam właśnie ofertę promocyjną na PWN). W związku z tym że film należy do SF top wszechczasów to może kogoś to szczególnie zainteresuje.
https://ksiegarnia.pwn.pl/Interstellar- ... 021,p.html

Interstellar i nauka
Z przedmową Christophera Nolana.Wyjątkowe wprowadzenie do zagadnień naukowych leżących u podstaw filmu Christophera Nolana „Interstellar”.W filmie „Interstellar” Christopher Nolan zabiera widzów we wspaniałą podróż do najodleglejszych zakątków Wszechświata… a nawet poza nasz Wszechświat, do piątego wymiaru nazywanego przez fizyków hiperprzestrzenią. Niezwykła intryga filmu i wspaniałe efekty specjalne są oparte na solidnych podstawach naukowych. Kip Thorne, jeden z najwybitniejszych współczesnych fizyków już od samego początku zaangażował się w proces powstawania filmu. Czarne dziury, tunele czasoprzestrzenne, zakrzywienie czasu i przestrzeni, osobliwości, kwantowa grawitacja, anomalie grawitacyjne, piąty wymiar, hipersześcian Christophera Nolana – Kip Thorne wyjaśnia w tej książce te i wiele innych zdumiewających zjawisk pokazanych w filmie, i czyni to z ogromnym zaangażowaniem.
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Post•Fish3r• | 09 Cze 2018, 16:24

Biograficzny - Ryan Gosling ma zagrać Armstronga.
Premiera: 11 października 2018 (świat)

Zwiastun: http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1-46575
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Postlolak89 | 11 Cze 2018, 08:49

Jestem po "Ghost in the Shell". Szczerze? Fajna muzyka ale czemu jej tak mało?:) Może byłem zbyt skupiony na fabule, że ją gdzieś po drodze zgubiłem ale kiedy dawała o sobie znać to była super.
Temat filmu już dość oklepany ale miło było znowu obejrzeć coś ze "świata przyszłości".
Słodki film dla całych rodzin, w porównaniu do niego nowy "Blade Runner" zyskuje dla mnie +10 do fajności a tak go słabo wcześniej oceniałem. Teraz mam ochotę go powtórzyć.
lolak89
 

Postzwierzak_grubas | 04 Lip 2018, 18:24

Moim zdaniem 2049 sie obronił
DYSORTOGRAFIK
152/760 + szklana zastawa
Awatar użytkownika
 
Posty: 1055
Rejestracja: 25 Gru 2008, 01:46
Miejscowość: Mysłowice

 

Postzwierzak_grubas | 04 Lip 2018, 18:28

Zloty_2000 Superman to bohater DC Comiks a nie Marvela ;)
DYSORTOGRAFIK
152/760 + szklana zastawa
Awatar użytkownika
 
Posty: 1055
Rejestracja: 25 Gru 2008, 01:46
Miejscowość: Mysłowice

 

Postekolog | 28 Paź 2018, 02:03

Co prawda zamierzałem to wrzucić do wątku "space-art" ale coś mnie tknęło i z przyjemnością ożywię ten cenny wątek co tu mamy.
Film był mega drogi w produkcji (wtedy najkosztowniejszym wszechczasów) ale zarazem mega atrakcyjny w odbiorze. Kasa nie wyrzucona na marne IMHO. :)
Choć nie wiem czy na mojej wysokiej ocenie nie zaważa, że główna bohaterka była - jak dla mnie - wspaniała/piękna.

Pozdrawiam
Załączniki
Kino Astromaniaka - najlepsze i najciekawsze filmy SF: 5_ty_element_new_y.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 6143
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

PostKrzysztof z Bagien | 02 Lis 2018, 00:58

Co prawda to nie SF, ale niedawno na ekrany wszedł "Pierwszy człowiek" - dziś byłem w kinie i szczerze polecam.
Nie jest to wbrew pozorom film o locie na Księżyc, ale przede wszystkim portret Neila Armstronga jako postaci tragicznej mimo swych osiągnięci i ogólnoświatowej sławy, człowieka nieszczęśliwego z powodu śmierci trzyletniej córki i zamkniętego w sobie - a dopiero na dalszym planie zdobywcy kosmosu, który, mam wrażenie, w przestrzeni kosmicznej właśnie szukał ucieczki od swoich "przyziemnych" problemów.
Po raz kolejny to napiszę, ale warto się wybrać do IMAXa, tym razem ze względu na dźwięk, który w tym filmie jest bardzo istotny i wiele "opowiada", szczególnie w scenach w przestrzeni kosmicznej i na pokładzie statków. Od strony wizualnej natomiast na szczególną uwagę i pochwałę zasługują właśnie klaustrofobiczne i ciasne wnętrza statków kosmicznych, które obraz i praca kamery świetnie wizualizują.
Film jest też dobrze zagrany, najlepiej chyba wypadła Claire Foy w roli Janet Armstrong (żony Neila), ale Gosling niewiele jej ustępuje.
Przyczepić mógłbym się do roztrzęsionych ujęć "z ręki" w scenach na Ziemi, poza tym tłumaczenie w paru miejscach kuleje (nie pamiętam już dokładnie, a i nieszczególnie zwracałem uwagę na napisy, ale zauważyłem, że niektóre specjalistyczne terminy na pewno zostały przetłumaczone błędnie).
Film jest w sumie dość ciężki i smutny, ale naprawdę wart obejrzenia na dużym ekranie.
Jestem odpadem atomowym.
Awatar użytkownika
 
Posty: 276
Rejestracja: 17 Wrz 2017, 05:31
Miejscowość: Łódź

Postekolog | 13 Lis 2018, 10:21

12 listopada odbyła się na National Geographic's premiera nowego sezonu serialu "Mars".
Zawierała także wywiady z ekspertami od Marsa.
Odcinek porusza ciekawe zagadnienie destrukcyjnej działalności prywatnych korporacji, które i tam będą nastawione na zysk nawet kosztem niszczenia środowiska.
Pokazali to jako analogię z takimi samymi, fatalnymi skutkami do jakich "kapitalizm" doprowadził w naszej (ziemskiej) Arktyce.

Dodam jednak, że jestem za kapitalizmem (tylko z mocnymi przepisami ochronnymi środowiska i karami za niszczenie atmosfery i reszty środowiska naturalnego)
gdyż inne systemy okazały się z natury swej absolutnie niewykonalne (prowadzą zawsze do patologii zarządzania, spadku wydajności i do jedzenia trawy z głodu przez masy ludzi).

https://www.space.com/42417-nat-geo-mar ... ode-1.html


Pozdrawiam
Załączniki
Kino Astromaniaka - najlepsze i najciekawsze filmy SF: kapitalizm.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 6143
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

Postszuu | 13 Lis 2018, 11:51

ekolog napisał(a):Odcinek porusza ciekawe zagadnienie destrukcyjnej działalności prywatnych korporacji, które i tam będą nastawione na zysk nawet kosztem niszczenia środowiska.

ale ciekawe jak, skoro na marsie nie ma niczego, na czym dałoby się zyskać ani środowiska, które możnaby zniszczyć :P
Awatar użytkownika
 
Posty: 800
Rejestracja: 22 Mar 2008, 17:51

Postekolog | 17 Lis 2018, 12:46

Nawet można (chyba) zobaczyć i to po polsku ? :)

https://www.youtube.com/watch?v=IVCd0uEa6GQ

Kto da radę (ma aż tyle czasu) może zda relację i rozstrzygnie kwestię podniesioną przez Szuu ;)

Pozdrawiam
Załączniki
Kino Astromaniaka - najlepsze i najciekawsze filmy SF: mars2.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 6143
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

Postlolak89 | 23 Paź 2019, 10:54

Odkopuję bo chciałbym napisać, że jak komuś nie podszedł nowy Blade Runner to niech obejrzy go drugi raz. Miałem zamiar to zrobić już dawno temu ale wczoraj akurat leciał w TV więc skorzystałem z okazji... no i mogę powiedzieć, że nareszcie obejrzałem go tak jak powinienem, na spokojnie, bez żadnych oczekiwań, bez "hajpu" medialnego itd.
No i jest świetny, mogę go śmiało postawić obok Interstellar, którego osobiście uwielbiam.
lolak89
 

PostKarol | 23 Paź 2019, 11:06

Ja mam zamiar jeszcze raz obejrzeć ale najpierw muszę zobaczyć wersję z 1982r. Oglądałem raz ale nie do końca zrozumiałem go.
 
Posty: 2524
Rejestracja: 22 Lis 2010, 20:43

Postekolog | 09 Sty 2020, 14:52

Siema
Załączniki
Kino Astromaniaka - najlepsze i najciekawsze filmy SF: film_.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 6143
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

PostVroobel | 09 Sty 2020, 15:42

Chciałbym podzielić się z Wami linkiem do jednego z filmów na kanale "Kosmiczne Opowieści". Lubię ten kanał i poważam Autora za nie podejmowanie próby "Daenikenowania", czyli autorytatywnego odpowiadania na własne pytania. Na koniec każdego filmu tego autora pytania w większości pozostają otwarte. Jeśli są jakieś odpowiedzi, to są one poparte linkami do źródeł.

Tym razem możemy poznać listę - zdaniem autora - ciekawych filmów o tematyce Obcych i form kontaktu z nimi. Obcy to Kosmos, Kosmos to astronomia. Dużo jest z klasyki gatunku. Autor ciekawie uzasadnia swój wybór.

Ja osobiscie widziałem większość, ale kilka pozycji zapragnąłem obejrzeć jeszcze raz. Jest kilka takich filmów, które za każdym razem ogląda się inaczej.

https://youtu.be/sizT6XnO9kc

Pozdrawiam,
Pozdrawiam,
Vroobel

* Altair 102EDT F/7 @ Opus Magnum ATM EQ Fork Mount / OnStep / Astroberry
* Altair 102ED F/11 & Vixen A80M + bino @ EQ5

https://www.astrobin.com/users/Vroobel/
Awatar użytkownika
 
Posty: 2324
Rejestracja: 27 Maj 2017, 11:49

 

Postmakower | 11 Mar 2020, 00:02

Niestety Star Trek Picard okazał sie cieżkim gniotem. Jest po prostu nudny. W pierwszej serii przewija sie epizod z seven of nine ale wyglada to słabo.
Oba seriale dzieli 30 lat. Teraz możliwości techniczne do zrealizowania filmu SF sa nieowybrażalnie wieksze. Za czasów TNG2 efekty nie były z komputera tylko z filmowania modeli statku i osób.
Te nowoczesne efekty są w Star Trek Picard ale nic więcej nie ma. Brakuje fabuły choć niby jest nakreślona.
Stary Picard nawet sie stara, wspominając to i owo, ale filmu nie ratuje.
 
Posty: 756
Rejestracja: 04 Sty 2012, 02:22

 

PostAndrzej.Ch63 | 15 Mar 2020, 09:25

Nadejdzie kiedyś taka chwila że czas się zatrzyma ... https://www.youtube.com/watch?v=uD4izuDMUQA
Equinox -120 ED
LXD-75 GOTO
Fujinon 16x70
Fujinon Kf 8x42w
Awatar użytkownika
 
Posty: 789
Rejestracja: 02 Sie 2009, 14:15
Miejscowość: Rzeszów

 

Postekolog | 31 Sie 2020, 16:33

Dowodzisz pierwszą załogową (i kobiecą) misją na Marsa.
Jesteś na Księżycu gdy twoja sytuacja rodzinna na Ziemi rodzi dylemat.
Wracać do domu, czy lecieć dalej?
Trudny wybór postaci na początku nowej serii science-fiction Netflix Away.

https://www.bbc.com/news/entertainment-arts-53779013


Siema
Załączniki
Kino Astromaniaka - najlepsze i najciekawsze filmy SF: parytety_chory_pomysl.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 6143
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

Postwitos | 31 Sie 2020, 17:21

Ekolog, podziwiam Cię, skąd masz tyle siły i pomysłów na wyszukiwanie różnych ciekawostek nie tylko filmowych. Dzięki tobie to forum jest bardziej urozmaicone i zawsze coś ciekawego można się dowiedzieć :)
witos
 

PostAdam Astromaniak | 13 Sty 2021, 20:33

Karol napisał(a):Ja może jestem staromodny/konserwatywny ale moim zdaniem "smakosz" kina SF doceni film typu Zakazana planeta (1956r) a nie to coś z 2015r ... (już nie wspominając że Brytyjskie). Chyba, że to jest jakiś rodzynek w nowych filmach.

Z nowszych to Marsjanin i film i ksiązka.
Pozdrawiam
 
Posty: 7
Rejestracja: 13 Sty 2021, 18:50
Miejscowość: Slask

 

Postekolog | 16 Lut 2021, 02:42

Polecam ten film ale podzbiór - serial telewizyjny z tym akurat aktorem.

Siema
Załączniki
Kino Astromaniaka - najlepsze i najciekawsze filmy SF: sttrnxt.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 6143
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

AstroChat

Wejdź na chat